Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.

Több részből tevődik össze a történet.. próbálom minél érthetőbben leírni.:$:)

Kezdem az elején.

Anyukámmal nagyon rég óta rossza a viszonyunk... engem sose szeretett igazán, mert én édesapám szüleire hasonlítok. Mióta a tesóm megszületett 10 éve, azóta pláne romlott a helyzet... már édesapámmal is megrommlott a házassága. Anya nem csinál semmit itthon , mama főz, mos, takarít helyette... ha dolgozik és ha itthon van akkor is. Nem tudom szavakkal megfogalmazni, hogy milyen ocsmányul beszél velem, apával... és mostmár a hugommal is. De én meg apa kajuk a legtöbbet.:S pl: csak, hogy mindenki értse kb miket mond: G***i kölyök stb

Pedig: 5-ös tanuló vagyok... most mentem át a megye egyik legjobb sulijáb... rengeteg pótolni valóm van... és tanulok rendesen... csak kicsit most nehezebb... egyszerűen nem tudok koncenrálni itthon a tanulásra, mert folyton üvölt valakivel... /azt mondja, hogy ő főz, mos, takarít helyettünk...mi meg nem csinálunk semmit.. pedig ez egyátalán nem igaz.../ rettegek, hogy mikor fog engem leüvölteni...:S

ebből adódik, hogy inkább vagyok a barátoméknál, mert ott sokkal jobban érzem magam, és a tanulás is jobban megy...

tavaly leginkább nálunk voltunk... heti többször is találkoztunk, de most , hogy a barátom (21 éves) dolgozik... ő nem tud jönni (kb 20km-re lakik)... mostanába hétvégente talákozunk és az utóbbi kb 1 hónapba mindig én megyek, hogy legalább akkor ne kelljen itthon lennem... nagyon szeretnék többet lenni vele..akkor biztonságban érzem magam... tudom most mindenki el fog ítélni... de megkérte a kezem és én igent mondtam:$ Szeretnék elmenekülni itthonról...gyűlölöm az anyámat...

barátom apukája multkor mondta, hogy olyan jó mikor ott vagyok... (segítek főzni is stb:D... ) mért nem költözök oda... de apa ennek nem örülne, és nem akarok neki csalódást okozni, de tudom, hogy így nem megy a tanulás...


Már öngyilkos is akartam lenni... csak az tartott vissza,hogy ott van a barátom akit nagyon szeretek.


Ti mit tennétek hasonló szituba?

Apa nem örülne neki ha hétközbe is a barátoméknál lennék... de én itthon nem bírom.:S

kérlek segítsetek...adjatok 5letet... bocsi, hogy ilyen hosszú lett... és zavaros, de közbe is a könnyeimmel küzdök:$:S


2011. jan. 31. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Apád úgy rontja el az életét ahogyan akarja, de a tiéddel te rendelkezel! Csinálj mindent úgy, ahogyan neked a legjobb, ahogyan neked megfelel. Nem kell a mártírt játszani, hogy miattuk vagy otthon. Neked is csak egy életed van.
2011. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem játszom a mártírt..de 16 évesen nem mondhatom, hogy jó akkor sziasztok költözök...:S
2011. jan. 31. 19:07
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem te EMO-s vagy ugye??:D
2011. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
XD Isten ments!!!!! dehogy:D
2011. jan. 31. 19:35
 5/15 anonim ***** válasza:

Biztos te is megolvastad a többiek kérdéseit is, és látod, milyen rengeteg hasonló helyzet, hasonló család van. Borzalmas életek. Sajnos az így felnövő gyerekek ezt tovább viszik, és nagy esélyük van rá, hogy belőlük is ilyen szülők lesznek. Kivéve azokat,aki olyan tudatosak, mint te is, hogy töpreng rajta, kérdez, és képes változtatni is.

Hát igen, elég fiatal vagy a házassághoz még. Habár régebbi időkben a 16 éves életkor volt az ideális a férjhezmenésre. Nagyon vonzó, hogy a barátodnál szeretnek, megbecsülnek. Úgy látszik, a barátod is elég komoly gyerek, mert kitart melletted már 2(?) éve?

Na, de mi van, ha mégis azt mondja a barátod egy pár év múlva, hogy vágyik egy kis változatosságra? A huszonévesek közül még sokan diszkóznak, csajoznak erre, arra, stb. Vajon nem fogsz-e akkor olyan helyzetbe kerülni, hogy most akkor mi legyen? Vagy akad valahol egy nagymama, ahová el tudsz menni ha úgy adódik? Nem fogod-e magadat csapdahelyzetben, vagy kiszolgáltatottnak érezni? Beszélni kellene velük is, mit szólnak. Mégis csak az ő lakásuk vagy házuk. Lehet, hogy később keményen meg kell dolgoznod a családban, mint egy jó erőben lévő, munkaképes családtagnak. És kiskorú a 16 éves. A szüleid megakadályozhatják, ha akarják.

2011. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm szépen, hogy végig olvastad és , hogy ilyen hosszan válaszoltál. Nem tudom mitévő legyek. Tudom, hogy sokan vannak ilyen vagy rosszabb helyzetbe... de egyszerűen nem bírom. Már csak anyukám anyukája (Vele nem vagyok igazán jóba...:S) és apukám apukája él. Mindenannyian egy településen...:S Papa sajnos a szomszédba lakik... Mamához semmi kép nem akarok költözni:s

PErsze barátomékhoz se... mert rossz lenne, hogy nem tudok a rezsibe fizetni stb.

2011. jan. 31. 20:17
 7/15 anonim ***** válasza:
azt gondold végig, h biztos okos dolog -e felégetni magad mögött mindent. azaz megéri-e magadra haragítani a családod(akármilyen furák is). Mi lesz ha megromlik a kapcsolatod a barátoddal? Csak azért ott maradsz, mert nincs hova menned? És ha kirak? Szerintem nagyon ki lennél nekik szolgáltatva vagy h mondjam ,tőlük függnél. És egy együttélés nem olyan egyszerű dolog, ezzel sokan még később sem tudnak megbirkózni, sok kapcsolat belebukik. Biztos nem tudnál inkább a nagyszüleidhez költözni? vagy koleszba?
2011. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán akarok én a barátomékhoz költözni pont ezért mert ha ők nem is úgy gondolják ...én rosszul érezném magam, h kb ők tartanak el. Koleszba tutni nem... hát max papához át:S nem tudom.
2011. jan. 31. 20:38
 9/15 Tomika90 válasza:
ha férjhez mész 16 évesen akkor jogilag nagykorú leszel.Nem irigyellek ha nagyon tré a helyzet lépned kell...Ha látod a barátodon hogy tényleg szeret és nagyon jól megvagytok akkor menj.Tudom önzőnek hangzik de a kapcsolattartás apáddal ezután is meglesz.Mond meg neki miért mész és kész.Remélem segítettem.
2011. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igen segítettél. Nagyon szeretjük egymást, de még nem megyek hozzá feleségül:) arra ráérek.
2011. febr. 3. 19:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!