Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan kaphatok/kaphatok...

Honnan kaphatok/kaphatok egyáltalán vmi segítséget?

Figyelt kérdés
El akarok menni itthonról, mert úgy érzem már nem bírom tovább. De nincs hova mennem. Nincs testvérem, se nagybátyám, nagynéném, unokatesóm, senkim akihez mehetnék. Barátaim alig vannak, de aki van az is a szülei által fizetett albérletben lakik, oda nem mehetek. Max 1-2 hétre tudnának befogadni. De pénzem semmi nincs, hogy albérletet keressek. Csak érettségim van, ezzel nem tudom milyen munkát kaphatok, persze idővel biztos kapnék, de egy albérlethez kellene kaukció meg 1 havi bérletidíj előre, ahhoz meg 2-3 hónapot dolgoznom kellene, hogy legyen annyi pénzem. Kaphatok valahonnan segítséget? Hova lehet ezzel fordulni? Valami szervezetre vagy önkormányzati dologra gondolok, vagy vmi segélyt igényelni? Egyáltalán kaphatnék én bármi ilyesmit?
2011. jan. 31. 20:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy 19 vagyok. Ha elmennék, akkor nincs visszaút, többet nem jöhetnék, és nem is akarnék visszajönni a szüleimhez. De a nagy semmibe nem akarok elindulni.
2011. jan. 31. 20:28
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
kimész au-pairnek vagy takarítónak külföldre
2011. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Semmi. Mivel nincs munkaviszonyod,még munkanélküli járadékot se kapsz.Tehát keress munkát.És addig sajnos el kell viselned otthon.
2011. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem akkarlak megbántani de ehhez nem kapsz semmi segitséget, felnött vagy dolgoz ted fére a pénzt albérletbe, vagy keres olyan pasit akinek van lakása.
2011. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Egyet tudsz tenni, hogy megtanulsz tudatosan elni!

Nem kell elmenekulni a bizonytalanba, de tudsz varni es alkalmazkodni.

Elhataroztad azt, hogy kulon akarsz elni. Keress egy munkahelyet, s kezdjel el takarekoskodni es gyujsd ossze azt a penzt, ami szukseges ahhoz, hogy elindulj a sajat utadon.

Ha tovabb akarsz tanulni, akkor koltozhetsz kollegiumba pl.

Nem valoszinu, hogy segitseget kapsz, hiszen akkor minden fiatal ezen az uton indulna el.

2011. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kicsit még bírd ki. Ha már megvan az elhatározás, könnyebb lesz a kibírás. Készülj fel az elköltözésre. Gyűjts pénzt, tanulj még valamit, hogy könnyebb legyen munkát találni, vagy keress jó munkát (tudom, hogy nagyon nehéz), tanulj idegennyelvet, vagy valami hasznos szakmát. PL. az egészségügyben elég jól el lehet helyezkedni, vagy akár külföldre is menni. Ha lesz egy kis háttér biztosításod, akkor szépen összepakolsz, elköszönsz, elmész.
2011. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem először keress munkát,aztán,kb.2-3 hónap múlva albérletet,annyit talán még kibírsz.
2011. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Miért nem mész ki külföldre, pl bébi csősznek? Akkor azután jó messze lennél otthonról. Nézz körül az interneten, milyen lehetőségeid lennének.
2011. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell irnom,hogy ez nem jarhato ut... segitseget nem fogsz kapni sehonnan. Eloszor dolgozni kell,aztan mgteremteni magadnak a vagyaidat. Otthon ulve varni a csodara felesleges. Kezdj el tenni a celjaidert. Eddig miert nem dolgoztal? Gondolom mar a szuleidnek is szurja a szemet a semmitteves...amit nem csodalnek. Lusta emberek segelyszervezte nem letezik...ugyhogy ha ki akarsz torni a mostani kenyelmes eletedbol ideje tenni is erte valamit,nem segelyekrol abrandozni.
2011. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szüleim azt akarják, hogy egyetemre menjek. De nem tudom mit tanuljak, nem találok olyan szakot amire azt mondanám, hogy igen ez az amit akarok. Apámnak bármit találok ki nem jó, tényleg bármit mondok lehurrogja. Nekem meg már az egész egyetemtől elment a kedvem. Nem akarok egyetemre menni, legalábbis nem most, szeretnék kicsit élni, megtapasztalni dolgokat, dolgozni és talán több tapasztalattal a hátam mögött tudnám mit is tanuljak. Én is hiszek benne hogy fontos a diploma, de az is fontos hogy használható diplomám legyen, ne csak elvégezzek valamit ami nem is érdekel igazán. De erre esélyem sincs. Amíg itthon vagyok nem dolgozhatok, kisvárosban élek, itt nincs munkalehetőség, diákmunkát kaptam nemrég, pár napot dolgoztam azóta nem hívtak. Rendes, teljes munkaidős állásra itt nincs lehetőségem, elmenni meg nem hagynának más városba dolgozni, már próbáltam őket rábeszélni, de hallani se akarnak róla. Nem tudom mihez kezdjek, de már nem sokáig bírom.
2011. jan. 31. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!