Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítséget kérnék abban, hogy...

Segítséget kérnék abban, hogy milyen támogatást kaphatok a jövőben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Július 1.-én szűnt meg a munkaviszonyom. Előtte 1 év munka majd 1 hónap munkanélküli és újra 8 hónap munka. Jelenleg esti felnőttképzésre járok. Áprilisban születik a pici. A munkanélküli most járt le, jelenleg magam után fizetem a Tb-t. A jövőben milyen támogatásra számíthatok, és ha megszületik a pici a Tb-t továbbra is fizetnem kell?

Köszönöm a segítséget.

11hkm


2011. okt. 6. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az onkormanyzattol kerhetsz segelyt, ahol laksz, ezt is havonta utaljak, a pontos osszeget nem tudom, de ettol meg kell fizetned a Tb-t.

Igy a pici szuletese utan fogsz kapni egy egyszeri anyasagi tamogatast, asszem ez 64.000Ft, es havonta alanyi jogon jogosult vagy GYES-re, ami asszem 25.000Ft es csaladi potlekra, ami ha az apaval egyutt neveled a gyereket 12.000Ft koruli osszeg.

Az osszegekben nem vagyok biztos, ugyhogy azt neten is meg tudod nezni, de tuti hogy ezeket kapod.

En azt az infot kaptam, hogyha jar a GYES akkor nem kell mar magad utan fizetni a Tb-t.

De errol az OEP-nel tuti biztos infot tudnak neked mondani, ha felhivod oket.

2011. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kicsi születése után egyszeri anyasági (feltétele, hogy legalább 4 alkalommal megjelenj terhesgondozáson) 64150Ft. Gyes: 25650 kézbe. Családi pótlék: 12200Ft.

A gyerek születése után nem kell tovább fizetned a tb-t, mert gyes alatt jogosult vagy az ingyenes eü ellátásra, csak ne felejtsd el a NAV-nál lemondani, mert nem automatikusan szüntetik meg, hanem kérni kell.

2011. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 6. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha két éven belül le van dolgozva az egy éved akkor már jogosult vagy az egyszeri anyaságira aztán igényelheted a gyed-et mert van 1 éved biztosítva, utána meg a gyesre.És már nem kell fizetned magad után a tb-t.olvasd el ezt:

[link]

És kérdezd meg a tb-nél vagy apeh-nál.Vagy a védőnőt nekem ő segít.

2011. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!