Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan kaphatok még segítséget?

Honnan kaphatok még segítséget?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva tervezzük a házasságot, én és a svéd barátom, Svédországban. Én még Magyarországon vagyok, itthonról írtam az ottani konzulátusnak, mert ugye nekik kell velem foglalkozniuk, de egyszerűen magasról tesznek ránk, párom is írt, rá is. Mindkettőnktől nagyon messze van, viszont én Budapesten lakom, lenne értelme bemenni az itteni konzulátusra? Mert tudtommal, itt csak svédekkel foglalkoznak. És ha igen, van remény rá,hogy részletesen tájékoztassanak? Csak mert onnan kaptam válaszlevelet,de csak annyit,hogy ezeket a kérdéseket, a svédországi konzulátusnak írjam mivel én magyar vagyok. Nagyjából tudjuk,hogy mi kell az esküvőhöz, de nem teljesen, meg elég homályos, apró részeletekre kellene rákérdezni,amik viszont nagyon fontosak,mert azok nélkül nem biztos,hogy hitelesek az iratok.
2011. okt. 11. 13:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kell időpontot kérni, vagy csak úgy be lehet sétálni?
2011. okt. 11. 13:26
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Minek ehhez konzulátus? Besétász az anyyakönyvi hivatalba és kérsz egy igazolást, hogy nem vagy házas.

A kinti konzulátos nagyon helyesen nem foglalkozik veled,hiszen pesten vag.

2011. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor a párod kint van.

Szerintem neki kellene annál az önkormányzatnál (kinti megfelelőjénél) érdeklődni, ahol házasodni fogtok. Kint be vagytok már jelentkezve? (Feltételezem, hogy ott is be kell.) Ha valami speciális iratra van szükségük, akkor azt ott meg tudják mondani, és esetleg hivatalból is értesíthetik a konzulátust.


Előző: azért kell konzulátus, mert kint fognak házasodni, emiatt a kinti törvények szerint. Olvasd el a kérdést, mielőtt válaszolsz...

2011. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

kedve előző, ha nem ismered az eljárást ne válaszolj.

Ha itthon él,akkor CSAK a lakóhelye szerinti hivatal állíthatja ki az igazolást


"A külföldi országok jogszabályai általában előírják a magyar állampolgárok házasságkötéséhez az un. házasságkötési tanúsítvány bemutatását. Ezen okirat hivatott tanúsítani azt, hogy a magyar állampolgár anyagi jogi szempontból érvényesen köthet házasságot a személyes joga, azaz a magyar jog szerint. A házasságkötési tanúsítvány beszerzése a következőképpen történhet:


Ha a magyar állampolgár lakóhelye külföldön van, a tanúsítványt a magyar külképviseleti hatóság állítja ki.


Minden más esetben a Magyarországon területileg illetékes fővárosi, megyei közigazgatási hivatal vezetője adja ki a tanúsítványt"

2011. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Természetesen, ezt értem, nem is mondtam, hogy nincs így.

De:

1. A kérdés nem az volt, hogy honnan kell a tanúsítványt kikérni.

2. Nem tudjuk, hogy a lakóhelye a házasságkötéskor hol lesz, így az sem biztos, hogy Budapesten.

3. A kérdésből idézek: "van remény rá,hogy részletesen tájékoztassanak". A magyar hatóság nehezen fogja tájékoztatni részletesen a svéd eljárásról, illetve törvényekről. (Tapasztalataim szerint meg sehogy sem, egyszerűen elküldik, jó esetben a tanúsítvánnyal, rossz esetben anélkül.)

4. Már megmondták neki, hogy a konzulátust keresse: "mert onnan kaptam válaszlevelet,de csak annyit,hogy ezeket a kérdéseket, a svédországi konzulátusnak írjam"

5. A kérdés ezek alapján: "Honnan kaphatok még segítséget?"


Szerintem továbbra is a párod forduljon közvetlenül a helyi "legkisebb" szervhez, ahol összeadnak, és ők pontosan tudják, hogy milyen papírok alapján tehetik ezt meg, és vele közölniük is kell.

(Függetlenül attól, hogy én ismerem-e a kinti vagy itthoni eljárásrendet...)

2011. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

Szia!


Szerintem a barátodnak kellene kint megkérdeznie, hogy milyen papírokat fogadnak el hitelesnek. Ezt Te innen nem tudod elintézni, vagy legalábbis nehezebben, mint ő. Nekem is külföldi a férjem, de mi itt házasodtunk össze. A születési anyakönyvi kivonata kellett, és a nyilatkozat, hogy nem házas. Illetve ezekről a hivatalos fordítás. Gondolom, ott valami hasonló rendszer lehet. Biztos elmondják neki telefonon is, hogy hol tudja ezeket elintézni. Te innen max az eredeti papírokat tudod elküldeni.


manju

2011. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Először is, még 2hétig vagyok itthon! Azért kérdeztem meg a kintieket, egyébként úgy,mintha már kint lennék,tehát nem tették nagyon helyesen,hogy nem fogalkoztak velem,elmulasztották a kötelességüket! Szóval gondoltam,ha itthon egyszerűbb elintézni, akkor itthon kezdem,hisz így olcsóbb,és így talán tényleg nem kell konzulátus,mert ha kintről intézem tuti kell. De mégis ki fogja nekem azt megmondani, hogy mi a hiteles és mi nem? Pl. a magyar közjegyző nekem azt mondta a fordítást nem biztos,hogy jó ha ő hitelesíti,és ha hitelesíti melyik fajtát kérem? Mert van kb. 6 féle, nagyon eltérő árkategóriában. Más felől meg azt is olvastam,hogy a hajadonsági igazolás kevés, írásban is kell adni valahol,hogy más akadálya sincs, és ezt se tudom,hogy pontosan mi, és hol kell csinálni. Azt se tudom,hogy a magyar fordítást elfogadják e,mert egy ismerősömnek nem fogadták el. Ha elfogadják,akkor bármelyiket vagy sem? Mert az orfi a legdrágább,viszont az ő fordításuk+hitelesítésük, csak az országban hiteles, tehát a külföldieknek jó,külfdre távozóknak nem. Nem tudjuk,hogy elég e a személyiről a fénymásolat? Mert azt írják az kell,viszont a közjgyző azt mondta,az önmagában nem hiteles. Másfelől a konzulátus oldalán a személyit nem is említik,házasságnál csak az útlevlet írják,kihangsúlyozva,ami nekem nincs. Kiváltsam vagy sem? Ha igen, az 5 ezer forint,és pár hétig használom,aztán már úgyis más nevem lesz,nem lesz jó. De lehet az ujjlenyomatos dolog miatt kell, mert akkor már ők is lekérhetik,hogy voltam e büntettt előéletű, mivel pl. ha regisztráltatni akarom magam ott, akkor kell a büntetlen előélet, de nem tudom,hogy házasság esetén is kérjek ki egy erkölcsi bizonyítványt vagy sem. Szóval sorolhatnám..ez az első hozzászólónak ment.
2011. okt. 11. 14:56
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi,hogyha házasság előtt mindenképp először kinti lakcím kell,ami megeshet, akkor máris regisztráltatnom kell magam kint,tehát már nem magyarországi magyar leszek,úgyhogy lehet az egészet tök fölösleges úgy ahogy van elkezdeni itthon, de lehet,hogy nem.
2011. okt. 11. 14:58
 9/20 anonim ***** válasza:

Figyelj

1. a párod elmegy kint az anyakönvvezetőhöz és megkérdezi, hogy mire van szükség

2. be szerzed a hajadonsági nyilatkozatot (csak akkor intézi neked a konzulátus,ha kint van az állandó lakcímed. De neked nincs.)

3. elmész a Bajza utcába, ott a hivatalos fordítóiroda, ők tudják milyen pecsét kell a svéd fordításra, hogy államigazgatásilag elfogadható legyen.

2011. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
intézd el itthon a papírt, ha 1 hónap múlva esküvőt akarsz. Ha a konzulátuson keresztül kéred, majd 2 hét múlva, amikor már kint vagy, akkor nem lesz 1 hónap múlva esküvőd
2011. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!