Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a bizalomról?...

Mit gondolsz a bizalomról? Létezik vagy sem?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel beszélgettünk (kb. 30 évvel idősebb mint én, több élettapazstalattal rendelkezik mint én).

Szóbakerült a bizalom. Az ismerősöm szerint senkire nem lehet ráerőltetni a hűséget. Mert ha belemondom a párom szemébe, hogy megbízom benne, akkor ráerőltetem azt, hogy ő maradjon hűséges.


Ezt én abszolút hülyeségnek tartom. Persze attól hogy én valakiben megbízok, az nem garantálja 100%ig, hogy az illető hűséges lesz, de ha bizalmatlankodom, azzal csak tönkreteszem a kapcsolatot.


Ti mit gondoltok a bizalomról? Létezik vagy ez csak egy hülyeség?


2011. febr. 1. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Létezik. Aki meg ezt mondta neked, valszeg eléggé megsavanyodott ember lehet...
2011. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egyszer eljátszák az ember bizalmát, onnantól kezdve már csak naivnak fog tartani másokat, akik még hisznek a bizalomban!
2011. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én bízom a páromban, és ő is bennem... pedig mindkettőnket ejtettek már pofára.

Soha nem kértem számon semmiről, mégis elmeséli nekem az egész napját, minden lépését... ha egyik barátjához megy és később jön haza, szól előre, majd elmeséli ugyanúgy mi volt ott, megkérdezi én miért nem mentem vele.

Részemről ugyanez :)

Ha számonkérnénk egymást, nem lenne ennyire jó a kapcsolatunk.

2011. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen megbízni benne?Szerintem unalmas lenne.
2011. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudnék olyan emberi kapcsolatot elképzelni, ahol nincs bizalom.

Nem csak a párkapcsolatra gondolok.


Ha pl. megkérem xy rokonomat, hogy fizesse be a csekkemet, bízom benne hogy azt az 5 ezret amit adtam, nem a kocsmában költi el, hanem megteszi amire kértem...

2011. febr. 1. 13:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létezik a bizalom!! Én is úgy gondolom, hogy minden emeberi kapcsolat ezen alapszik.


Abban viszont igaza van a barátodnak/barátnődnek, hogy a bizalom akkor működőképes ha mindkét fél részéről rendben van, mert rá eröltetni senkire sem lehet. De jó esetben mindkét fél részélről ott van a bizalom és el sem gondolkozunk azon egy jó kapcsolatban, hogy xy befizette-e a csekket..:)


L/19

2011. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!