Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet könnyebben...

Hogyan lehet könnyebben elviselni, tovább lendülni az életemet érintő változásokon? Van esetleg valamilyen filozófia, módszer, ami segíthet könnyebben elfogadni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az élet folyamatos változások sorozata, de én nehezen viselem a változásokat az életemben. Legyen az a legapróbb is.
2011. jún. 6. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az élet egy örökös folytonosság. Semmilyen végcélhoz nem akar eljutni. Maga a zarándoklat, maga az utazás jelenti az életet; nincs hová elérni, nincs végállomás - csak táncolni és az úton lenni, vidáman haladni, nem törődve semmilyen úticéllal.

Mihez kezdenél, ha elérkeznél a végállomáshoz? Senki nem teszi fel ezt a kérdést, mert mindenki próbál valamilyen célt kitűzni az életében. De mit rejt ez magában? Mi lesz, ha valóban eléred az élet célját? Egyszerre nagyon kínosan érzed majd magad. Nincs hová menned... elértél a végállomásra - és az út során mindent elveszítettél. Mindent el kellett, hogy veszíts. És most ott állsz meztelenül a célban, és úgy nézel körül, mint egy idióta: mi volt az értelme ennek az egésznek? Annyira siettél, annyit aggodalmaskodtál, és ez az eredmény.


OSHO

2011. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Abszolút átérzem, én is így voltam/vagyok ezzel, nem szerettem a változásokat. Most nemrég úgy alakult, hogy elég drasztikus változásba kényszerítődtem bele, rettegtem tőle, viszont most, hogy a félelem alábbhagyott látom, hogy soha ennyi lehetőségem nem volt még, mint most.

Minden változás a lehetőségek teljes tárháza, mintha új életet kezdhetnél, csak kicsiben :) Próbálj erre gondolni, és keresd a pozitívumot a változásban, mindennek megvan a jó oldala is, a lényeg, hogy az tartsd szem előtt és ne a hátrányokat.

(az első válaszoló idézete nagyon tetszik :) )

2011. jún. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ji King a változások könyve. Ez egy kínai jóskönyv, de az elmélete nagyon jó. Nekem a Müller Péter féle van meg.
2011. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eladtam a házam. Augusztusban kell kiköltöznünk. Még nem tudom hová, találunk e megfelelőt. Találunk e a pénzünkért normálisat? Lesz e munkánk? Gyerek is van, így még izgalmasabb. Iszonyú sok változás. Izgulok nagyon, de egyben egy marha nagy lehetőség halmaz az egész. Aki mer az nyer, ezt tartom szem előtt. Ha nem változtatok soha nem tudom meg mit szalasztok el. Szóval nem vagy egyedül a változásokkal, de ha észben tartod hogy az élet egy nagy kaland, akkor még élvezheted is.
2011. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8%
Én inkább a kereszténységet ajánlanám.
2020. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!