Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy, hogy...

Jogosan érzem úgy, hogy édesapám nem viselkedett szépen ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
A barátom dolgozik és a szüleivel lakik, én főiskolás kollégista vagyok abban a városban, ahol ő él. Mivel náluk otthon tarthatatlan a helyzet, én pedig nem érzem jól magam a kollégiumban, ezért úgy döntöttünk hosszú vívódás után, hogy jobb lesz albérletet keresni. Gondoltam, hogy a szüleimnek, vagyis édesapámnak nem fog tetszeni, hiszen én az ő kicsi lányuk vagyok, de ami történt, az még azt is felülmúlja, amit vártam. Édesanyám teljesen megért engem/minket ő tőle származott az ötlet is, hogy költözzünk össze, mert látja rajtunk, hogy nem jó helyünk van a barátommal. Édesapám viszont szinte meg sem hallgatott minket. Azt megtiltotta, hogy bármit elvigyek otthonról, amit tőlük kaptam (TV, hifi, szekrénysor, hangfalak stb...), ezt még meg is értettem. Azzal magyarázta, hogyha hazajövök, akkor ne egy üres szoba várjon. (Anyu azért annyit kialkudott nála, hogy amiket úgymond hozományként az évek alatt kaptam pont ilyen helyzetre készülve, tehát edények, poharak, fazekak, azokat elvihessem.) Viszont az egész témáról nem lehet vele beszélgetni. Próbáltam tanácsot kérni, hiszen ő a felnőtt férfi, hogy milyen albérletet érdemes, milyen fűtéssel stb..., de nem hajlandó segíteni. Gondoltuk az a baj, hogy nem vagyunk házasok a barátommal, és azt nehezményezi, hogy papír nélkül fogunk együtt élni, ezért a barátom megkérte, hogy had beszéljenek egyet négyszemközt, erre sem volt hajlandó édesapám. Így az egész család előtt kezdte elmondani neki, amit szeretett volna. Végülis az volt a lényege, hogy ő szeretne engem elvenni (anyukámmal már beszélgetett róla), csak szeretnénk pénzt gyűjteni az esküvőre, mert a szüleink nem tudják kifizetni, és lánykérés is lesz, csak a barátom meg szeretne lepni, mert tudja, hogy mivel tehetne boldoggá, csak ahhoz most várni kell egy-két hónapot. Édesapám reakciója erre annyi volt, hogy azt csinálunk, amit akarunk, és ott hagyott minket. Nem vártam, hogy örömében ujjongjon, amiért kiköltözök a kollégiumból albérletbe, de olyan rosszul esik a viselkedése. Szeretném vele megbeszélni a helyzetet, hogy mi bántja a legjobban, vagy mitől fél leginkább, de nem lehet. A barátom eddig is tartott tőle valamilyen szinten, mert elég kemény ember, de most már szinte fél tőle. Nem jó ez a helyzet így. Mit tehetnék? Ne menjünk albérletbe? A barátoméknál a helyzet tényleg tragikus, meg hát a kollégium sem a legjobb. A barátnőim egyre lazábbak lesznek, és szinte kinéznek maguk közül, amiért én tanulok. Mit tehetnék? Hogyan tisztázhatnám a helyzetet édesapámmal?
2011. febr. 1. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a pénzzel van gondja? Ki fizetné az albérletet? Mert az azért többszöröse a koli árának.
2011. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én csak annyi pénzt kérnék tőle, amennyit eddig is adott a kollégiumra. A barátom fizetése, az én ösztöndíjaim meg amit a diákmunkáért kapok elég lenne, hogy ne kelljen többet adnia a szüleimnek, de ezt el is mondtuk nekik.
2011. febr. 1. 19:48
 3/11 tetris ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell tenned semmit. Édesapádnak a saját fejében magának kell rendet tenni.

Ha egyszem gyermekük vagy, akkor talán az lehet, hogy apukádnak el kell fogadnia azt, hogy te már máshoz tartozol, nem hozzá és anyukádhoz. Ezt egy szülőnek meg kell emésztenie. Talán ez a folyamat azjlik most. Adj apukádnak egy kis időt, hogy leülepedjenek benne a dolgok.

Az albérlet nagyon jó ötlet.

2011. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Költözzetek el albérletbe.Ne foglalkoz azzal hogy,édesapád mit ad oda,és mit nem.Gondolj ara, mindig volt úgy hogy legyen valahogy.Mivel szeretitek egymást, majd minden szépen kialakul.A döntés képtelenségnek, nehogy a barátoddal való szakitás legyen a vége.Mert ez is előfordulhat.
2011. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából édesapám viselkedésével nem tudja azt elérni, hogy ne költözzünk össze, mert nagyon vágyunk már mindketten a közös fészekre, csak nekem mindig is fontos volt a szüleim véleménye, és nem akarok haraggal elmenni otthonról.
2011. febr. 1. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Apád olyan mint az enyém. egyszerűen fafej. ő vezető volt mindig, és nem képes alkalmazkodni más felfogáshoz. Általában ha valamit a fejébe vesz, nem tágít. Sajnos egyedül kell megoldanod a problémádat. Bár én is most nagyon megharagudtam a saját apámra, mert nem lehet egyről a kettőre jutni. Szörnyű.
2011. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem is menjetek. ha majd látja, h jól megvagytok, szépen éltek együtt, enyhül kicsit.

(távfűtéses lakásba ne menjetek.)

2011. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rendes gyerek vagy, érzékeny lelkületű, de most nyugtasd meg magad. Nem kell neked az apukádtól engedélyt kérni az összeköltözésre. Költözzetek össze, ha tényleg és igazán úgy godnolod, hogy ő a párod. Az apukád majd megnyugszik. Nincs esetleg a jó barátja, vagy roona, aki elmagyarázná neki, hogy manapság ez így szokás, és jobb ha barátságosan elfogadja a helyzetet? Tudod, a saját családjában senkise próféta, jó lenne valami családon kívűli személy ilyen kibékítő segítőnek.
2011. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából éppen ő az, akit mindig megkörnyékeztek a rokonságban, ha egy nagynénit, nagybácsit valamire rá kellett venni, puhítani kellett. Neki nem igazán mer senki sem prédikálni, egyedül édesanyám veszi fel vele a kesztyűt, így csak rá számíthatok. Hát remélem idővel megbékél azért. Ha máskor nem is, majd akkor, amikor megszülöm az első unokát. :-)

2011. febr. 1. 22:25
 10/11 anonim válasza:
Én voltam az aki a levelét úgy fejezte be "mert az is előfordulhat".A nevem Zsolti és a koromnál fogva az édesapád is lehetnék.Kívül állóként nagyon nehéz komoly tanácsot adni,apukád és közted anyukád közvetíthet.Egyébként lányos apuka vagyok,és ugyan olyan természetű mint apukád.Tölem is sokan kérnek tanácsot,de én másét nem fogadom el,mert csökönyös vagyok,és a családom,a LÁNYOM MINDENNEK ELŐBB!!Én azt hiszem apukádnak nem tetszik a barátod családja,és azt hisszem más férjet képzelt a lánya mellé.Főiskolára jársz,tart attól is esetleg nem végzed el,vagy az eredményeid rosszabbak lesznek,vagy ne adj isten szerelmi csalódás fog érni.A jövődet nagyobb biztonságban tudja az eddig megszokott jól bevált kollégiumban.Apukád konzervatív felfogású.Most ebben a szituációban nagyon nehéz lesz vele.Nagyon szeret téged és félti a jövődet.Jelenleg unokát ne is említs neki, mert rögtön sokkot kap.Én ebben a helyzetben azt mondanám a lányomnak "Rendben van kislányom, a barátodnak a jelenlegi helyzete megoldást vár.Költözzön el otthonról,vegyen ki magának egy egyszobás gáz konvektorral felszerelt fürdőszobás lakást.Ha a jövedelméből nem telik rá,vállaljon másod állást.Mert ha most egyedül nemképes fentartani egy lakást,akkor hogy lesz képes mikor majd együtt laktok és te gyesen leszel?Te maradsz a kollégiumban,és nem durcáskodol hanem szépen befejezed azt amibe belekezdtél." Na eddig az apai vélemény.Tudom könnyebb lenne a kettőtök bevételéből fedezni a kiadásokat,de maradjál a kollégiumba!! A kollégium egy bíztos háttér!!!! A barátod albérletében bármikor találkozhattok,ott is aludhatsz,tanulhatsz.Nagyon jó eredményeket produkálj,mikor megkapod a diplomát apukád megenyhül,ha a barátod is végig csinálja,és kitart melletted édesapád az áldását adja rátok.Az előző írásomban tudom más tanácsot adtam,de nem tudtam ennyi infót.Ha van kérdésed felém, szívesen válaszolok.
2011. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!