Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mennyi idő után...

Szülők! Mennyi idő után engednétek meg felnőtt lányotoknak, hogy a párja nála aludjon ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy soha nem lavírozgattam pasiról pasira, egy kezemen meg tudom számolni, hány férfi ért hozzám... Mindösszesen három fiút mutattam be a szüleimnek (tehát ők vendégeskedtek már nálunk), az utolsó párkapcsolatomnak 8 hónapja lett vége.

Két hónapja vagyok a jelenlegi párommal, de a szüleim már az elején bejelentették, hogy majd ha már komoly (eltelik legalább egy év) töltheti nálam az éjszakát. Vendégségbe jöhet napközben, szívesen megismerik, de egyebet felejtsek el.

Nos, megértem az aggodalmukat, és azt is, hogy nekem kell hozzájuk alkalmazkodni, viszont idővel jó lenne, ha együtt tölthetnénk egy-egy estét. Nincs mit rajt magyarázni igazából, felnőtt emberek vagyunk, vannak igényeink, vágyaink (bár "ott" még nem tartunk)... Tudom, alhatok akár náluk, de csak nem járhatok mindig oda?! Az pedig, hogy költözzek el, jelenleg megoldhatatlan, munka mellett járok főiskolára, és a családnak is időnként be kell segíteni.

Szóval, a tulajdonképpeni kérdésem az lenne, hogy ezen tények ismeretében mennyi lenne az az eltelt idő, ami után már normálisnak tartanátok az együtt alvást?

23L


2011. okt. 21. 23:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Előrebocsátom hogy nem vagyok szülő, viszont nekem is volt hasonló problémám.


Annakidején én ezt úgy oldottam meg, hogy eljött a fiú, bemutattam, aludtam néha én ott, majd a szülők meg lettek puhítva. Vagy "véletlenül" ittragadt a srác, azzal a kifogással, hogy elaludtunk a TV előtt. Szerintem ha 23 éves vagy, simán meg lehetne már engedni az ottalvósdit. Bár lehet, hogy csak féltik magukat is meg téged is a csalódástól.

2011. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a Te korodban max 1-2 hónap.
2011. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Már nem azért, de mi köze hozzá, hogy 23 évesen te kivel fekszel le?????????????
2011. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
a kérdés számomra értelmezhetetlen. ha a lányom felnőtt, akkor nincs olyan, hogy megengedem-nem engedem. lehet a korod miatt felnőttnek számítasz, de valójában nem vagy az, nem tartanak annak. hogy a kérdésre válaszoljak, normálisnak azt tartanám, ha ebbe egyáltalán nem szólnának bele, és a véleményüket is csak akkor mondanák ha kérdezem. akkor is ha otthon lakok. szóval 0év 0hónap 0nap 0óra múlva már normális az együtt alvás.
2011. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha értelmes a lányom,ha nem válogatja a pasikat mint más a fehérneműjét,és ha beszélgetünk,és elmondja hogy ő komolyan gondolja a kapcsolatot akkor semmi kifogásom nem lenne.Feltételezném,hogy 23évesen pontosan tudja hogy mit akar,mi a jó neki,és vigyázna hogy ne legyen az első szextől terhes..
2011. okt. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Ilyen idős korban, nincs ilyen időpont. A szülőknek már nincs joga beleszólni. Egyedül annyiba lenne mondjuk, hogy ha már az ő házuk, ne legyen belőle átjáróház, hogy minden este más pasit hozol fel. De, mint írtad, nem erről van szó:)
2011. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pont ez a problémám, hogy komoly és érett fiatal nőnek tartom magam, tisztességesen élek, és így is neveltek persze. Nagyon jól tudják, hogy megbízhatnak bennem, tulajdonképpen a szituációban nem velem van bajuk, hanem általában a közvéleménnyel (mit szólnak a szomszédok, hogy egy éven belül új fiú van a háznál...), illetve (gondolom), hogy az ő idejükben ez így azért nem volt szokás.

Egyébként igen, gondolom puhíthatóak lesznek, mert látják, hogy boldog vagyok, és a párom tényleg tisztel és törődik velem, csak valahogy furcsának éreztem Édesapám eme kijelentését.

2011. okt. 21. 23:46
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Elég durva, hogy 23 évesen ilyen gondjaid vannak.

Hasonló problémákkal írogatnak a szerelem-szex kategóriába a 15 évesek..


Szerintem nagyon gyorsan önállósodj egy kicsit -nem elköltözés, lelkiekben értem- rég felnőtt vagy, dolgozol is, fél éve együtt vagytok.

Nonszensz, hogy ne aludhassatok együtt nálatok..

Én is 23 vagyok, és soha-soha nem merült fel ilyesmi nálunk,az első -és mostani- barátommal októberben jöttem össze (sok éve) és decemberben nálunk töltötte az egész karácsonyt (ő német) és a szüleim szabályosan kényeztették, amíg itt volt, ők örültek. Én is ilyen szülő akarok lenni :)

2011. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Az én szüleim ugyanígy voltak. Nem azért, mert velem lett volna bajuk, egyszerűen nem akarták, hogy egy idegen férfi aludjon a házukban. Én elfogadtam, az ő házuk, az ő váruk. Aludtunk együtt máshol, ennyi. De végül az egy évet sikerült 8 hónapra redukálni.
2011. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk ilyen nincs. Felnőtt ember vagyok,azzal osztom meg az ágyam, akivel akarok. Maximum véleményt mondanak, de nem tiltanak.
2011. okt. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!