Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tehet a gyerek?...

Ilyenkor mit tehet a gyerek? Hogy lehet egy szülő ilyen?

Figyelt kérdés

Múlt héten,szerdán tudtam meg, hogy egyik barátnőm, többet már nem jár az iskolánkba. Nagyon megdöbbentett és megrázott a hír. Először alig bírtam felfogni,majd fél órán keresztül sírtam. Utána jött a kérdés,hogy: de hát,miért?!

Kiderült,hogy a szülei már gondolkoztak,hogy átíratják egy másik suliba(megjegyzem,hetedikesek vagyunk..),mert elterjedt egy hülye pletyka,hogy aki abba az általános suliba jár,automatikus felvételit nyer,egy itteni szuper gimibe. Ez hülyeség,mert ilyen nincs.

Az már utólag derült ki, hogy maga a barátnőm se tudott erről! Egyik nap,mikor készült suliba menni,szólt az anyukája,hogy ma nem megy,mert bemutatja az új osztálytársainak. Barátnőm nem is értette,hogy miről beszél. Aztán az anyja kocsiba ültette,elmentek a kiválasztott suliba és másnap már oda is ment :(.

Számomra ez felfoghatatlan. Itt ugyebár,a gyereknek nincs joga,itt a szülő dönt. De arra nem gondol,mekkora kárt tesz a gyereke lelkében? Ráadásul hetedik fél évben átíratni egy gyereket egy másik suliba...

Barátnőm nagyon sokat sír, fantasztikus az osztályom ő is imádott ide járni. Nagyon hiányzunk neki és ő is nekünk....


Remélem érthető. Azért írtam le, mert 1,ki írtam magamból a bánatomat 2,kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Előre is köszönöm.


2011. febr. 3. 15:44
 1/5 anonim válasza:

Sajnos a gyerek ilyenkor semmit, az van amit a szülő akar. :/

De ti maradjatok barátai, ha ilyen szülei vannak. :/

2011. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van, a szülő dönt és kész. Van mikor rosszul, van mikor jól. Nálam pont fordítva volt egyébként anno. Nagyon utáltak engem az általános iskolában, nem csak a diákok, hanem a tanárok is, minden nap volt valami konfliktusom, ami miatt sírva mentem haza, de hiába könyörögtem a szüleimnek, nem voltak hajlandók átiratni másik iskolába. Ezt akkor óriási tragédiaként éltem meg, de mikor vége lett az általánosnak már nem érdekelt. Szerintem a barátnőd is túl fogja tenni magát ezen, főleg ha ilyen jó barátai vannak, mint te. Az igaz barátságok iskolától függetlenül megmaradnak. :)
2011. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ű szegény ! Nagyon fontos, hogy ti a barátai mellette álljatok, ne hanyagoljátok őt el, érezze, hogy valaki mellette van, mert ezt most a szüleiről nem gondolja. Támogassátok, érezze, hogy ott vagytok neki, nehogy feladja a tanulást, foglalkozzatok vele, mert nagyon elindulhat lefele ettől a változástól. Most Ő van a nagyobb bajban, suli-barát szempontokból, ne kezdjetek el kifogást találni, hogy miért nincs rá időtök. Legyen, ha már olyan jó csapat vagytok !A jövője függhet tőle !
2011. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen szükők miatt van egyre több lekisérült,szenvedélybeteg ,fiatal...
2011. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudnál küldeni nekem egy mailt? Ismerős a történet, nálunk is így járt az egyik lány :(
2011. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!