Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj velünk?

Mi lehet a baj velünk?

Figyelt kérdés

Kisfiam születése óta (két éve) nagyon megromlott a kapcsolatom a férjemmel. Azelőtt is vitatkoztunk néha, de mióta megvan a kicsi nem telik el hét, hogy ne veszekedjünk. soha semmi nincs jól, amit csinálok. A szüleimet, testvéreimet szinte utálja, mindig azt mondja, hogy tőlük csak rosszat tanul a gyerek (óvónéni nagyi, óvónéni a húgom), az a baj, hogy szüleim pénzzel nem támogatnak, ami igaz, hogy konkrétan pénzzel nem, de amit vásárolnak mindenből jut nekünk is.

Én hamarabb visszamentem dolgozni (én is pedagógusként dolgozom), ő most egy hónapja munkanélküli, de amíg volt keresete addig is mindenben akadékoskodott, úgyhogy nem ez az, ami kiváltotta.

Nem tudom már kezelni a kialakult helyzetet.

És ami a legjobban bánt az az, hogy az egész változás a kisfiunk születése óta van.

Mit tegyek?


2011. febr. 3. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Eleget foglalkozol vele? Nem az lehet a baj véletlenül, hogy ő a háttérbe szorult a pici miatt? A szexuális életetek rendben van? Sok nő hajlamos kevesebbet törődni a párjával, ha már megszületett a baba.
2011. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy nagy,őszinte beszélgetés lenne kezdetnek a legjobb. Kérdezd meg a férjed, hogy mi bántja őt, mi végett feszült. Mondja el azt is,ha veled van problémája,akkor mi az, te pedig változtass rajta. Te is nyugodtan mondd el, hogy mi bánt, mit szeretnél, min változtasson ő. Egy ilyen problémát csakis kompromisszumokkal lehet megoldani, ezt mindkettőtöknek meg kell érteni.

Valószínűleg a kisfiatok születés óta kevesebb időd jut a férjedre, amit ő esetleg sérelmez. Tudom,semmi közöm hozz,ha nem akarsz, nem is kell válaszolnod,de a szexuális életetek rendben van? Ugyanis ez is komoly forrása lehet a konfliktusoknak. Ha szeretitek egymást, akkor biztos vagyok benne,hogy közösen tudtok tenni a helyzet javulása érdekében. Viszont,ehhez mindkettőtök kell. Sok sikert kívánok,remélem meg tudjátok beszélni és változtatni is tudtok!

2011. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Remélem kiheveri.

Gondolom nem akarta ő a szívéből a szabadságát feladni, de ez lett, a gyerek realizálta számára ezt a helyzetet, amivel nincs megelégedve.

Nem sok jó van kilátásban,remélem tévedek :)

:(

2011. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Ezért nem kell szülni. 10ből 7 házasság tönkre megy gyerekvállalás után. Mostmár nincs mit tenni. Ez a kapcsolat menthetetlen.
2011. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Nem azért szültem, mert tönkre akartam tenni a házasságomat. Amúgy meg nem azt kérdeztem, hogy menthető-e a házasságom. Igenis menthető, csak kíváncsi voltam véleményekre, hogy ki mit csinálna az én helyzetemben.


Többieknek köszönöm.

2011. febr. 3. 20:27
 6/9 anonim válasza:
100%
Szerintem az lehet a baj veletek, hogy nem passzoltok!Gyerek nélkül jobban ment valószinü a kapcsolat. Valószinünek tartom hogy a gyerekkel kapcsolatban öregedési komplesszusa lett a párodnak. Gondolom így most egy kicsit el is bizonytalanodott hogy most mi lessz. Csomó kérdés bánthatja. Többnyire gondolom az járhat a fejében hogy most így teljesen vége a szabadabb életnek, felelösebb élet, nem mehet most már úgy mint régebben. De soha ne a gyereket okoljátok érte.Akigyermeket válal annak alkalmazkodnia kell. Gondolom. Nekünk nem lehet családunk a párunkkal, Bár lehetne! Elsö lenne a gyerekem, és ha azon múlna hogy a szexet egy kicsit háttérbe kéne szorítani ám legyen. Aki ezt nem érti meg az soha nem szeretet vólna családot alapítani!
2011. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

MEgbeszéled a faszival hogy mi bántja. Ez a legfontosabb.

Szerintem egy önző indok van a háttérben. Talán úgy érzi, hogy nem tudja megvalósítani önmagát, mert mint apa, erre nincs se ereje, se ideje.

Úgy árzi, hogy minden terve és a jövője is kudarcba fulladt. (Ez csak találgatás, de én erre tippelek.)

2011. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem apja kerek perec megmondta, hogy az ő életében a gyerek az atomrobbanást jelenti. Azóta szerinte minden rossz és legszívesebben visszacsinálna mindent és élné a régi szabad, gondtalan, anyagiakban gazdagabb életét...


...viselem hát a nehezét mindennek és reménykedek, hogy előbb-utóbb megbékél...

2011. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, a férfiak közül sokan jobban szeretik magukat , mint a gyereküket. Meg aztán fiatalok, nem is akarták még, csak hát úgy lett. El kell engedni, hadd menjen, mert a nőnek ilyenkor a gyerekre kell koncentrálni, és neki is, meg a babának is rossz, ha veszekedések, aggodalmak, félelmek rögzülnek a kisbaba tiszta agyacskájában.
2011. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!