Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa meghalt évekkel ezelőtt,...

Apa meghalt évekkel ezelőtt, anya még mindig sír sokszor mi lesz így velünk (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok apukám művész volt, festő, nagyon büszkék voltunk rá, vagyis én 7 éves voltam mikor meghalt de emlékszem hogy szép emlékeim vannak róla nagyon szerettem Őt. Velünk él anyukám barátja is (Dávid), aki jófej ember, fiatal és jól kijövünk de anyu néha ellenséges vele és nem akar férjhez menni hozzá, pedig már 3-szor el akarta venni. Sokszor sír és azt mondja nekem, hogy hiányzik neki apu mert nagyon szerette és nagyon szomorú mindig. Félek hogy valami baja lesz, mert sokat betegeskedik is és ha valami apura emlékezteti, akkor elsírja magát. Dáviddal is sokat veszekszik, Dávid engem szeret és anyut is, de sokszor panaszkodik nekem, hogy úgy érzi mi nem szeretjük őt. Mit tehetnék én? Tudom még fiatal vagyok és nem az én dolgom de nagyon rossz ez nekem is.. Mindketten nekem panaszkodnak, én meg nem tudom hogy mit tegyek. Nekem is hiányzik apu, d enem fog visszajönni és mindneki szomorú körülöttem.
2011. okt. 23. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami veletek van de lépnetek kell mindenképp. Anyudat tökéletesen megértem de sajnos ezen már nincs mit változtatni így az élet megy tovább. Engem anyám nevelt fel és a nagyszüleim apukámat nem is ismertem mert meghalt egy balesetben. Anyám életébe is van valaki akit én apámként tisztelek és tényleg rengeteget segít nekünk nagyon ért mindenhez és a pénzhez is nagyon ért. Nektek is tovább kéne lépnetek ezen tehát anyudnak bekéne látnia hogy sajnos apud már nem él, és az oké hogy szereti meg szeretni is fogja de mégis meg kell hogy bízzon a barátjába meg ha igazán szeretik egymást amit csak ők ketten tudnak igazán akkor normálisan is tudtok élni. A lényeg az hogy fogadd el a szerelmüket és el kell fogadnotok azt is hogy apud már nincs többé és ezt főleg anyudnak kellene. Amúgy is nagyon rossz világban élünk már.
2011. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád barátját biztosítsd arról, hogy szereted őt, és nem bánnád, ha ő lenne anyukád új férje, és anyukád is szereti, de hiányzik Nektek az apukád.


Anyukádnak pedig mondd el, hogy nem bánnád, ha hozzá menne, újra lehetne egy családotok, de apukádat sose fogjátok elfelejteni. Esetleg felhozhatnád, hogy csináljatok egy nap képet apukádról, és akasztjátok ki, ha ez anyukád barátját nem zavarja. Eleinte nehéz lesz ránézni, de ez biztosítaná anyukádat, hogy apukád mindig ott lesz veletek, és ő is azt szeretné most, hogy boldogok legyetek, és ne miatta sírjatok. Tudom, hogy nehéz tovább lépni, ezt főleg anyukádat rázza meg a legjobban. :( Légy vele, és támogasd!


És részvétem, kitartást!

2011. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ezt meg kellene mondanod nekik. Ha anyukáddal nem tudsz szót érteni, akkor mond meg a Dávidnak. Mondd meg, hogy ilyen szomorú légkörben nem lehet élni. Isten akaratába bele kellnyugodni, nem szabad lázongani ellene, és főleg nem szabad búskomorságba taszítani a családot.

Csodálom, hogy a Dávid kitart veletek. Hiszen elmehetne egy vidámabb helyre biztosan. Az is lehet, hogy anyuklád depressziós, amin esetleg gyógyszerezés is segíthet, de mégjobb az orbáncfűből készült tea naponta többször is. Esetleg te is készíthetnél, magadnak vagy Dávidnak, és akkor neki is adsz belőle, nem fontos mondani, hogy mire való. Próbálj Dáviddal őszintén kitalálni valami programokat, új életcélt, saját életet, valami értelmet az életnek anyukád részére. Hívőnek lenninagy segítség ilyen helyzetben. Valamilyen vallásba bele lehetne kapaszkodni.

2011. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy írtatok. Én már mondtam anyunak, hogy szeretem Dávidot és örülök hogy velünk van, meg hogy annak is örülnék, ha összeházasodnának. De ő azt mondja, hogy nem akar és hogy hiányzik neki apu. Már tényleg nagyon rossz, ez megy évek óta, Dávid 3 éve van velünk és látszik, hogy szeret minket de mostanában ő sem boldog. Én mindkettőjüket szeretem, anyu még csak 32 éves és nagyon kedves meg szép, szeretném ha boldogabb is lenne és nem sírna ennyit. Apu hiányzik nagyon de rossz visszaemlékezni hogy sokat kellett ápolni és már nagyon rosszul volt, talán betegen még rosszabb lenne neki ha élne.
2011. okt. 23. 22:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
esetleg elmehetnétek anyuddal egy pszichoterapeutához,hogy segitsen nektek feldolgozni apud elvesztését..azért javaslom,mert rajtam már segitett egy nagyon jofej pszichologus és van,amihez tényleg jobban értenek,mint bármelyik ember.azért is szerettem,mert nem probált meggyozni semmirol,rávezetett arra a megoldásra,ami nekem akkor a legjobb volt.
2011. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
még annyi,hogy szerintem a terápia százszor tobbet ér,mint a gyogyszerek,azok nem segitenek igazán,csak elfedik a bajt.
2011. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!