Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek arrol, ha...

Mi a velemenyetek arrol, ha egy szulo a gyerekenek az o regi (20-30 eves) cuccait adja oda "ajandekkent", amit egyebkent mar nem lehet hasznositani?

Figyelt kérdés

Pl. olyan kabatot, amit a szulo masik fia hordott tinikent 15 eve es senkire sem jo a csaladbol, csak ugy odaadja, hogy majd jo lesz az unokaknak meg hasonlok. Mindent, amit ok szemetnek tartanak, atadnak, mint "ajandekot".


Nem szegenyek, hanem kifejezetten gazdagok, szoval nem azert csinaljak, mert ujra nem telne, de ez nem is fontos. Felreertes ne essek, nem varunk toluk semmit, csak nem ertem, hogy ilyenert miert varnanak halat es egyaltalan miert minket neznek szemettelepnek. Nem tudjuk hasznalni ezeket a dolgokat es miert kell a mi szemetunket gyarapitani? Normalis ez? Pl. van egy 2 eves fiunk es a ferjem szulei egy 15 eves kabatot adtak neki, ami a sogorome volt tizenevesen, hogy majd valamikor jo lesz neki meg a szemetet, amit nem tudnak mar hasznalni nagy kegyesen ide akarjak adni. Mas csaladban is igy van?


2011. febr. 5. 20:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A szemet alatt olyan osregi hasznalati cikkeket ertek, amiket mar nem lehet hasznalni es nincs is ra szuksegunk, de ok rank akarjak tukmalni, mert szerintem csak meg akarnak szabadulni toluk.
2011. febr. 5. 20:27
 2/17 anonim ***** válasza:

nekem nem adták hanem kigubiztam a szekrényből... anyu hippisálját, 80as évek szegecses övét és apu katonai gatyáját a mai napig hordom... metr trendik :D

28/N

2011. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintme fogadd el és vidd el a máltai szeretetszolgálathoz vagy a vöröskereszthez
2011. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

En is kaptam anyumtol.En nagyon orultem neki. Sok kozuluk epp most jott vissza divatba, de megis egyedi, nincs olyan senkinek, hiszen nem aruljak a boltokban.

Szerencsem is van, mert anyum hasonlo meret, mint en.

2011. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

én megértelek teljesen

nekünk Amerikából küldtek "csomagot"


be kell valljam, volt, amikor minden (különlegesség, sz...r, anyag, átszabandó) jól jött.


Aztán a mi lehetőségeink is változtak, nőttek.

Égett a pofán a vámos előtt, amikor használt ruha árat kellett fizetnünk, és a csomagban üres befőttes üvegek, meg lukas alsógatya(!) volt.


Ha rajtam múlna, megmondanám, hogy erre a szemétre nincs szükségünk, de az öregeim szerint ez rosszul neveltség lenne, így időnként még jön "adomány", és meg őrjöngök, hogy megint tele lesz a kukánk...

2011. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

... nyugodtan mondd meg, hogy tárolgassák még, ha akarják, amig a 2 éves tizenéves lesz, "hátha nem fog jutni egy rongyra sem, és a gyerek azt fogja válaztani, hogy hordja".


Szerintem a "jól nevelt" hálákodás, elfogadás semmi jóra nem vezet.

2011. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De ugy kepzeljetek ezt el, hogy nem tudjuk hasznalni a dolgokat, tehat nem az van, hogy fel tudnank venni, mert aposom 3-szor akkora, mint a ferjem, igy az o ruhai nem mennek ra, anyosom meg fele akkora, mint en, a gyerek meg meg pici es tini ruhakat adnak neki, amiket hogy vesz fel meg plusz 12-15 mulva es addig is rakosgassuk a semmire?


Ezert nem ertem...

2011. febr. 5. 20:41
 8/17 A kérdező kommentje:
Szoval el fogjuk adakozni, tiszta sor, csak szerintetek mi a magyarazat arra, hogy ilyenek? Nem ertem. :( Nekik a legujabb high-tech cuccok vannak, mi sem vagyunk szegenyek, nem is lenne szuksegunk a cuccukra, de a szemet mindenkinek ellenere van...maga a gesztus, hogy lenezest tukroz, zavar.
2011. febr. 5. 20:50
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ők nem tartják ezeket a dolgokat szemétnek !!!

És nem tudják kidobni, de rájöttek, ők már tuti nem tudják fogják használni. Hátha ti még igen, nem megbántani akarnak az tuti ! Hanem lehetőséget adni.

Nekem egy barátnőm van ilyen, a gyerekünknek sokminden jó is, és egyszer nekem is akart adni, de megmondtam, hogy igazán nem megbántani akarom, de csak akkor fogadom el, ha jó is rám, vagy az én ízlésem, bocsi ! Ha nem, ne sértődj meg, hanem add másnak nyugodtan ! Ilyesmit mondhatsz nekik, és/vagy hogy annyi cuccotok van már, hogy nem is fér pl. Olyan soká nő még bele a gyerek addig nincs helyetek hova pakolni, vagy tudsz valakit aki nagyon örülne neki és elfogadod, aztán csinálsz vele valamit.

Nem akarnak ők rosszat, csak más szemszögből nézelődnek már mint ti, ne csinálj ebből nagy problémát !

2011. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

ne csinálj ebből problémát? azt teszel velük, amit akarsz...fogadd el a béke kedvéért, és hajítsd utána ki,v. amit jónak látsz....add nekem :D

én imádom anyu régi öveit, táskáit, most nagy divat. :D...és a legmenőbbek, mert eredetiek, és egyediek, és sehol nem lehet őket már kapni. :D

2011. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!