Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halottak...

Mi a véleményetek a halottak napjáról?

Figyelt kérdés
Ez is olyan mint a Valentin nap?

2011. nov. 1. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem. A Valentin nap egy pénzköltésre való,nem magyar ünnep.,nem sok köze van az érzelmekhez.

A halottak napján pedig az elhalt szeretteinkről emlékezünk meg.

2011. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Baromira nem olyan. A Halloween még mondjuk. De a halottaknapja az teljesen más. Amúgy én nagyon szeretem, ilyenkor összegyűl a család a szeretteink sírjánál és megemlékezünk róluk.
2011. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Halottak napja minden kultúrában, nagyon régóta létezik. Ilyenkor összegyűlik a család és a szeretett elhunyt sírjánál emlékeznek.

Van, ahol ételt, italt, pénzt tesznek a sírhelyre. Mi virággal, koszorúval és gyertya, mécses gyújtással emlékezünk.

Szerintem ez egy nagy tiszteletteljes és szép ünnep.

2011. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

nem Valentin napon szíveket rajzolgatok, most pedig tököt faragok



Semmi köze a kettőnek egymáshoz egyik nap örülünk a szerelemnek, másik nap szomorkodunk az elhunyt szeretteink miatt

2011. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem olyan, mint a Valentin-nap.

A halottak napja egyfajta megemlékezés. Az az érdekes, hogy itt a helyi temetőben is csak a nagymamám, a másik nagyszüleim, és a nagypapám szülei sírjához szoktunk kimenni év közben többször. És ez egy tökéletes alkalom arra, hogy elmenjünk a falvakba, más városokba az elhunyt rokonok sírjához, még akkor is, ha csak egy gyertyát gyújtunk (távolabbi rokonok sírjához koszorút nem szoktunk vinni, mert így elég drágán jövünk ki a halottak napjából).

Ilyenkor felidézzük az emlékeinket, én sokszor elképzelem, hogy milyen is lehetett az illető, mert sajnos a legtöbb elhunyt rokonom még a születésem előtt halt meg, vagy nagyon pici voltam és nem emlékszek rá.


Én szeretem is meg nem is. Ilyenkor napokig szomorú vagyok, eszembe jutnak - főleg nagymamámról - az emlékek. Viszont találkozunk ismerősökkel, távoli rokonokkal és nagyon furcsa, hogy sok rokonunkkal nem tartjuk a kapcsolatot, csak halottak napjakor találkozunk a temetőben. Ilyenkor azért megállunk, kicsit beszélgetünk, de nekem nagyon furcsa, hogy egyébként sosem hívjuk fel a másikat, hívjuk meg magunkhoz, vagy ők nem hívnak.

16/L

2011. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ezt a kettőt egy lapra venni? Te - jó - ég!


A Valentin-nap egy pénzköltős, hajhászós giccs, a Halottak Napja ellenben szép ünnep.

2011. nov. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köze sincs a kettőnek egymáshoz. A magyar hagyományban ez a megemlékezésről kéne, hogy szóljon, szomorú, hogy egyre többen csak az angolszász böszmeséget látják benne...
2011. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!