Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hat testvér közül általában...

Hat testvér közül általában milyen jellem vonásai vannak a legidősebbnek?

Figyelt kérdés
Fiúról van szó.
2011. febr. 5. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
A legidősebb testvér ÁLTALÁBAN: Az ellenkező nemű szülőre hasonlít testileg, arcvonások, stb. Szülőkövető, szófogadó tiszteli az ősöket, népét, hazáját, vallását, stb. Szereti a "rendes", tehát az elvárásoknak, szokásoknak megfelelő életet. Tisztességes, korrekt, családszerető.
2011. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok az idősebb,lány vagyok,és öcsém van.

Igazából nem tudom milyen jellemvonásokkal rendelkezem,de az öcsémet mindig hozzám hasonlítják,és mindig elmondják neki,hogy mennyire kevés hozzám képest.

Persze ezt nem így,ilyen formában,de a lényeg az,hogy szüleink szerint én rendelkezem a pozitív(abb) tulajdonságokkal,ő pedig a negatív(abbakkal).

Az öcsém pedig engem utál,pedig én mindig segíteni akarok neki.

Nem vagyok elszállva,tisztában vagyok vele,hogy neki ez nagyon rossz lehet,mert egyáltalán nem olyan mint én,és fáj neki a hasonlítgatás.

Mindent egybevetve,szerintem az idősebb testvér(nek kéne lennie): a megfontolt,az okosabb,az érettebb,aki törődik a fiatalabbal,a tisztelettudó,a segítőkész,és a védelmező nagytesó.

Persze vannak eseteg szép számmal,ahol ez nem így van.

2011. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:08


Ezt honnan másoltad?


Csak azért kérdezem,mert én fiú vagyok,legidősebb,és az összes amit ideírtál,tényleg vonatkozik rám.

Van ennek valami valóságalapja?

2011. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első kettő: igen, ezt tapasztalható - felelősségteljes, figyelmes, segítőkész általában az első gyerek - ha vannak kistestvérei, és jók, rendesek a szülők, szertetteljes a légkör.

Harmadik: ez azért alakul ki, mert látja a felelősségteljes szülőket, ahogy a kisebbekkel foglakoznak, néha rábízzák őket - érzik korán a felelősség súlyát. Így szocializálódnak. A gyermek 6-7 éves korig utánzással tanul. Az ember: Isten teremtménye, de az emberré levést az emberektől tanulja: nagyon-nagyon fontos hogy szeretetteljes, nyugodt, figyelmes légkör vegye körül! Nagycsaládban ebből a legtöbbet az elsőszülött kap: ezért komolyabb, felelősségteljesebb személyiség bontakozik ki (tehát jó esetről van szó)


A szülőknek meg vigyázni kell, nehogy túl sok kerüljön gyönge vállára: túl sokat ne terheljék,akkor szomorú lesz, és szorongó, neki is a szabad játék a legfontosabb.

üdv:A.Anna

2011. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76 %-os vagyok. Nem másoltam, egyrészt sokat olvasok mindenféle lelki témákról, másrészt tapasztalom a magam környezetében. Sőt a magam szémélyén is. Második vagyok, és lázadó. A nálam nagyobb testvérem a szófogadó, példamutató, és mindmáig a szülők felfogását követi, tiszteli őket, stb. Van egy ilyen könyv, ahol ezt taglalják, hallottam reklámozni, de már nem emlékszem a címére. Jó tudni, hogy azért vagyok ilyen, mert második vagyok. És a testvérem nem azért olyan, hogy engem bosszantson, hanem azért, mert ő első.
2011. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!