Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg rossz testvér nélkül?...

Tényleg rossz testvér nélkül? Miért akad ki mindenki, hogy csak egy gyereket akarok?

Figyelt kérdés

Mindenki lesokkol rajta, mikor mondom, hogy csak egy gyereket szeretnénk. Hogy milyen rossz lesz neki, ha nem lesz testvére stb stb. Nekem van egy bátyám, de őszintén szólva nem sok előnyöm származott belőle gyerekkoromban. Állandóan csak szekált, veszekedtünk, mindent én kellett csináljak helyette, mert én vagyok a lány, nem kaptam meg sokmindent, amire vágytam, mert neki kellett a pénz biciklire, edzésre, különórára, egyetemre, esküvőre stb stb.

Mindig is úgy gondoltam, hogy én csak egy gyereket akarok, akinek mindent meg tudok adni, aki nem kell nélkülözzön semmit, akinek lesz saját szobája( csak egy szabad szobánk van).

Tényleg olyan rossz ez? Mindenki kiakad, mikor mondom, hogy nekünk egy gyerek tökéletesen elég. Szerintem a mai nehéz világban azt is kell nézni, hogy mennyit tudunk megengedni magunknak...

Vélemények?


2011. aug. 2. 12:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
75%
Én egyke vagyok, nem panaszkodok. Nekem nagyon jó így, nem voltam magányos sosem, attól, hogy a szomszéd szobában nem lakik egy testvér.
2011. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%
kiskoromban én is sokat veszekedtem bátyámmal, de azért jókat is játszottunk. egyébként szerintem jó az, ha van testvér, sőt nagyon jó. unokatestvéremnek pl. nincs (ő 8 éves) , de nagyon szeret játszani, nem szeret egyedül lenni, így sokszor késő estig kint van a játszótéren, mert otthon unatkozik.
2011. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
78%
Amilyen testvéri kapcsolatok vannak manapság,örülhet aki egyke.Amúgy mindenkinek magánügye hány gyereket akar,ha én egyet ,vagy épp egy focicsapatot akarok szülni abba rohadtul ne szóljon bele ismerős barátnő,mert kutya közük nincs hozzá,kivéve a páromnak.
2011. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%
Én 13 éves koromig egyke voltam, és szerettem az lenni. Nem bánom most már hogy van testvérem, persze, de én szerettem egyedüli gyerek lenni. Szerintem mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit tud és akar. Ismerek sok egyedüli gyermeket, mind normális, rendes felnőtt lett, és ők is azt mondják, hogy nem bánták, hogy nincs tesójuk. Bár nagymamám szokta mondani, hogy ő még 18 éves korában is kérte a szüleit, hogy legyen kistestvére mert nagyon szeretett volna, de végül nem lett. Ő viszont szült 3 gyereket. És szereti persze a gyerekeit, de mostanság szokta mondani, hogy milyen igaza volt az anyukájának, mikor mondta neki, hogy örüljön, hogy nincs testvére.
2011. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 skarma ***** válasza:
94%
Sok esetben jó ha van egy testvér, de senkinek nincs beleszólása abba, hogy te hány gyereket szeretnél. Ez teljes mértékben a te döntésed. Ne törődj azzal, aki többre akar rábeszélni.
2011. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim válasza:
47%

kedves Kérdező!

Azért mondják hogy milyen rossz hogy nem lesz testvére mert mior te nem leszel neki már akkor senkije sem lesz,meg azért is mert megadsz neki mindent az oké de akkor kicsit elkényeztetett lesz,és azthiszi majd neki mindent szabad,persze ez nem biztos,de amúgy nekem vannak barátaim de aki csak ilyen egyke az sokkal másabb és nem annyira szimpatizálok vele,de pl legjobb barátnőmnek meg van testvére és ő sokkal jófejebb ezálltal is.Meg azért a nagy testvéri összetartásra is szükség van,ami sokszor megmutatkozik minnél idősebb a gyerek,én magam 2 gyereket szeretnék.


Remélem érthetően írtam :D


Egy húgocska :D

2011. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Én még magányosabb voltam így, mert nem hívhattam át a barátnőimet, mert egy szobában voltunk. Többet unatkoztam, mert nem játszhattam, nem halgatthattam zenét, nem csinálhattam semmit, mert neki nem tetszett, vagy tanult, vagy ilyesmi. Aztán összejött a csajával, én meg egész délután anyámékkal kellett szép csendben tévézzek, mert ők voltak a szobában...
2011. aug. 2. 12:53
 8/45 anonim ***** válasza:
73%

Másoknak mégis mi köze van a Te életedhez?

Én pedig egyelőre, se közel se távol nem szeretnék gyereket, na ezen szoktak kiakadni.

Bár még fiatal vagyok (19) de abszolút nem anyának való, ismerem magam.

Nem vagyunk egyformák...

Egyébként több gyerek mellett nehéz megosztani a figyelmet.

2011. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%

Nekem egy tesóm van, a legjobb gyerekkori emlékeim mind vele (is) kapcsolatosak, mi imádjuk egymást, mindig mindent együtt csináltunk, ő volt a legfontosabb az életemben a gyerekeim születéséig, most mögöttük második helyre szorult, de éppen csak egy icipicit. :-) Csak azt sajnáltam mindig, hogy nincs több tesóm, a testvér a világon a legszebb kapcsolat. Sajnálom, hogy neked nem sok jó emléked van - ez sajnos a szüleid hibája, ők csinálták rosszul a dolgokat, erről nem tehetsz, de még a bátyád sem tulajdonképpen.

Nekem két gyerekem van még csak (3 éves kislány, egyéves kisfiú) de még legalább 2 babót szeretnénk. A gyerekeim között már most óriási a szeretet, nagyon ragaszkodnak egymáshoz. Szerintem ez a normális két testvér között.

Az, hogy élményeid alapján te csak egy babában gondolkodsz, tulajdonképpen teljesen érthető és senki nem vetheti a szemedre. Viszont hidd el, rajtad múlik, ha több gyereked lenne, milyen lenne a kapcsolatuk. Az pedig teljesen igaz, hogy jó, ha van valakid azután, ha a szüleid már nem lesznek, jó valaki, akivel közösek a gyerekkori emlékek és akire bátran számíthatsz, támaszkodhatsz, ha valami baj van, akivel bármilyen örömöt is megoszthatsz... Szóval szerintem jó dolog a tesó, de ha te nem tudod elképzelni, csak azért ne szülj kettőt, mert mások szekálnak, ez a te és párod döntése kell legyen, másnak nincs köze hozzá.

2011. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
58%

Én pont ezért szeretnék 2-3 gyereket, mivel egyke voltam és nagyon rossz volt!


Egész gyerekkoromat végigkísérte a magány.

Persze voltak barátaim, de az nem ugyanaz.

Egy egyedüli gyerek megszokja, hogy csak ő van, nehezebben alkalmazkodik akár a későbbi párkapcsolatában is.

Nekem sok problémám volt, van a félénkség és magány miatt, biztos jobb lett volna, ha van testvérem.


Férjemnek van 3 testvére, nagyon jó nézni milyen jól megvannak, mennyire összetartanak.

2011. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!