Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővéremet sokkal jobban...

Nővéremet sokkal jobban szeretik, mint engem. Már nagyon rosszul esik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nővérem 18 éves nemrég töltötte be, most fog jelentkezni egyetemre. Mindig őt istenítik a szüleim, főleg anyu, meg ami még rosszul esik, hogy a nagyszüleim is..pl. mama is mindig vele van elfoglalva, hogy ő a gyönyörű, az okos, a legjobb unokája. Másoknak is őt dicséri, engem nem. Én is jól tanulok, 4,2 az átlagom. Most is mindenki vele van elfoglalva, hogy egyetemre megy, nekem meg azt akarják, hogy menjek okj-s képzésre. Alapvetően jól kijövünk, csak ő is tudja magáról, hogy jobban szeretik és ezzel néha visszaél. Mindig az a lényeg, h neki legyenek jó ruhái, én meg évszakonként kapok 1 felsőt. Már elegem van..teljesen lejön, hogy ő a kedvenc. Mindig ez volt, de mostanában érint rosszabbul..szerintetek hogy viseljem ezt el?

16L


2011. febr. 6. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd, elfogadod és kész, ezzel mást nem tudsz csinálni. Nálunk ez a helyzet a bátyámmal. Régen sokat sírtam, mert elképesztően rosszul esett, hogy látványosan jobban szeretik, de ma már "megszoktam".

Ez nem azt jelenti, hogy nem fáj - csak tudatosítottam magamban, hogy ettől én még nem vagyok rosszabb, értéktelenebb vagy kevésbé szerethető ember.

2011. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Legyél azokkal, akik téged szeretnek, olyannak, amilyen vagy. Vagy csak mondd el a szüleidnek hogy mi bánt, üljetek le és beszéljétek meg. Ha máshogy nem megy, húzz bele a tanulásba, legyél te a legjobb, és menj te is egyetemre! Bízz magadban. Én is ilyen helyzetben voltam, (18/L), és most mégis úgy döntöttem, megyek egyetemre! Ne hagyd, hogy rád erőltessék az akaratukat, ez a te életed.


Próbáld meg kiűzni a fejedből ezt az "ő a kedvenc" érzést. Ha folyton a fejedben jár, azzal csak bevonzod az életedbe. Gondolj arra hogy "mindkettőnket egyformán szeretnek" és állj is úgy a dolgokhoz. Te is mutasd ki a szeretetedet mindenki felé, legyél kedves, segítőkész és vidám. Meg fogja változtatni az életed, higgy nekem!


Sok sikert és szép életet!

2011. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nézd: ha zavar h nem kapsz dolgokat,vállalj diákmunkát,és akkor lesz rá pénzed. ha egyetemre akarzs menni,vegyél majd fel diákhitelt.


ami fontos: ne azzal törődj,ők mit gondolnak rólad! az számítson h te mit gondolsz magadról.


te is okos vagy és szép.jól tanulsz. látszik h érzékeny a lelked,tehát jó ember vagy.


ha úgy látod egyedül vagy,akkor építkezz magadból.

2011. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

okosat nem tudok mondani de ez nagyon sok családba van így.

ezzel nem azt akarom mondani hogy ez így jól van, de hát így van. majd később változni fog a helyzet ha már párod lesz,családod stb. ne lógasd az orrod.

2011. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem az öcsémet szeretik jobban..elég látványosan.De én leszarom :)))
2011. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pont tegnap este láttam egy miért a húgomat szeretik jobban kérdést, na ez az amiért nem szeretnék két gyereket :S


tényleg fura az eset, mert általában a kisebbeket szeretik jobban


amúgy nem értem miért ne mehetnél te is egyetemre..

2011. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én eddig csak olyanokat láttam, hogy a nagyobb tesót szerették. Valahogy az elsőszülött mindig jobb.
2011. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tetris ***** válasza:
Beszélj erről anyáddal.
2011. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem azon kívül,hogy szereted a családodat,és nyilván szükséged van az ő szeretetükre is,keress olyan embert(embereket),aki téged szeret,téged kedvel.Sőt,akár olyat,aki a tesódat nem szereti,de téged igen.Ez alatt azt értem,hogy olyan embert,akivel te töltesz időt,de a tesóddal ne ismertesd össze!
2011. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!