Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez, miért érzem...

Miért van ez, miért érzem ezt, az ikertestvéremet jobban szeretik a szüleim vagy mivan?

Figyelt kérdés
Mostanában amióta pestre járok suliba és hétvégén hazajövök azt vettem észre, h a szüleim hanyagolnak ellenben a testvéremmel, aki velem egy idős. Olyan, mintha már nem is lennék itt, mert örökké azt veszem észre, h vele vmiért kivételeznek és ez már nagyon idegesít.intha emberszámba se vennének. Pedig folyton segítek, ha kell és még ígyis azt hiszem, h nem kapom vissza azt a szeretet amit megérdemelnék. A testvéremmel sokkal jobban bánnak, mint velem, legalábbis én ezt érzem. Megmár rohadtul kellene egy barátnő, de eddig nem jött össze, mert sose alakultak úgy a dolgok. Most jelen pillanatban haragszok az egész világra, pedig én jó embernek tartom magam, aki ha teheti segít másokon, mert ez jó érzéssel tölti el vagyis engem. De mostmár beleuntam ebbe a szerepbe, elegem van. :S
2011. okt. 30. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is szinte ugyan ez a helyzet. Minden ikerpárnál van egy dominánsabb. Nálunk egy ideig az ikertestvérem volt a határozottabb. Főleg a takarításon volt a veszekedés, ami alól a tesóm tanulás címszóval igyekezett kibújni. Én pedig ezt nem hagytam, mert anyukám nővére így kihasználta édessanyámat, és én ez meg akartam előzni. Tehát követeltem, hogy igen is vegye ki a részét a munkából. Persze, én voltam a rossz, mert miért nem hagyom szegény gyereket tanulni... (csak azt nem tudták, hogy én sokkal jobban ismerem Őt, mint bárki más a családban). Így aztán nekem nem tudott hazudni és idővel rájött, hogy mindenkinek jobb, ha őszinte. Épp a 20. születésnapunkon mondtam el a szüleimnek, hogy nem kellett volna beleszólni a veszekedésbe, mert ezzel csak azt erősítették, hogy minél rosszabb testvérek legyünk. Békét akartak köztünk, de pont az ellenkezőjét érték el vele. Ha ezt az évekig tartó dominancia harcot nem rendezzük le egymás között eddig, akkor egész felnőtt éveinkben vita lett volna közöttünk.

Most már csak akkor van veszekedés, ha itthon vagyunk és segíteni kell. De ez havonta 2-3 nap.


Szóval nem tudom hány évesek vagytok és fiúk-e vagy lányok, de először egymás között kell a csatát levívni és ha lehet mások beleszólása nélkül.


Minden jót!

20/L

2011. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Válaszoló! 19 évesek vagyunk mindketten. Szerencsére köztünk nincs semi komoly hatalmi harc, mert a szüleink belénk nevelték, h meg kell csinálni mindent amit mondanak nekünk. Engem igazából az zavar, h mostanában elhanyagolnak, nem úgy mint a testvéremet. Néha már azt hiszem, h nem is tartozom ehez a családhoz.
2011. okt. 30. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!