Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem vannak ilyen...

Csak nekem vannak ilyen jellegű párkeresési gondjaim?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nekem nagyon fontos lenne, hogy olyan pasit találjak, akire felnézhetek, de nem tudok csak úgy felnézni valakire. Nagyon kevés emberre tudok felnézni. A legtöbb pasinál okosabbnak, határozottabbnak érzem magamat. Elegem van belőle, hogy nem tud engem senki "legyőzni". Én nem szeretnék olyan párkapcsolatot, amiben én mint nő vagyok a főnök :S Én gyengének szeretném érezni magam valaki mellett, de nem megy :S (Persze nem szeretném folyamatosan ezt érezni a párkapcsolatban, mert az olyan megalázó lenne, csak úgy néha jól esne... A tudat, hogy mégiscsak egy FÉRFIval vagyok, nem a kisöcsémmel...)


Ez normális, vagy valami személyiségzavarom van? Vagy mitől lehet ez? :S Egyedül vagyok ezzel?


2011. febr. 6. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Normális!

Nehéz jó pasit találni.Sok sikert, egyszer csak sikerül.

2011. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem vagy egyedül, de ettől még nem is normális, amit érzel. Nem attól leszel gyenge, hogy mások erősebbek. Mellesleg a jól műdödő párkapcsolatban nem szerencsés, ha valaki dominál.

Szerintem egyébként ez egy mondvacsinált kifogás, tudat alatt annyira félsz elköteleződni, vagy a csalódástól, hogy gyártottál magadnak egy kifogást, hogy miért ne kelljen belevágni. És szerintem ez a legfőbb probléma.

Egy pszichológus segíthet.

2011. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk 20 fölött vagy, akkor keresd a picit idősebbek társaságát (ez alatt azt értem, hogy nem a te közeli korosztályod, hanem esetleg 5-10 évvel idősebbek).

Ha viszont csak 14, aki hú, de sokkal érettebb a koránál, akkor várj még türelemmel (mondjuk a stílusod nem ez utóbbit sugallja).

2011. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem vagy ezzel egyedül. a legtöbb ismerősöm ugyanezzel küszködik, és én is. sajnos kezd úgy festeni a dolog, hogy tényleg egyenlőek vagyunk mi nők és férfiak. nem keresnek jobban, nem műveltebbek, fizikailag sem feltétlen erősebbek és nem ők a védelmezőink, mert MI, meg akarunk ugye állni a saját lábunkon, nem akarjuk, hogy kiszolgáltatottak legyünk, igenis tekintseke minket egyenlőbbnek, erre az adott válasz pedig az, hogy hagyják magukat és elnőiesednek. amúgy ez nem csak az ő hibájuk, mi nők is tehetünk róla, hiszen felvettük a nadrágot. ez a dolog még nem forrotta ki magát, az a probléma. vagyunk valahol a változás közepén, és senki nem tudja mit akar. csak azttudjuk, hogy nem ezt, de hogy mit azt nem tudjuk. én is olyan férfit szeretnék magam mellé, aki erős bátor és művelt, és néha érezhetem, hogy gyenge nő vagyok. de legyen ez a pasi annyira intelligens, és kicsit sem egoista, hogy soha ne éreztesse velem azt, hogy kevesebb vagyok. legyek valamivel gyengébb, kevesebb, de ezt soha ne tiporja le az önérzetemet. egy olyan egyyensúlyról beszélünk, amit nagyon nehéz megtalálni egy emberben, és az az igazság, hogy a mi elvárásaink is nagyon magasak.
2011. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen normális érzés, és elvárás, csak rosszul közelíted meg a megoldást.

A férfiak - bár erősebbnek tűnnek - a gyengébbek. Egy nőre sokkal több felelősség és nehézség vár az életben (lásd gyermekáldás) ezért mindigis erősebb és bölcsebb lesz a férfiaknál. Ez szükséges is.

De azt a fajta gyengeséget mégis megélheted, amire vágysz, azzal ha te magad megalázod önmagad (jóértelemben véve) és magad fölé rendeled a társad. Tehát ennek benned kell végbemennie, nem pedig a másiktól elvárni, hogy emelkedjen föléd.


Én is mindig ilyen pasit akartam, de közben meg nem hagytam hogy irányítson, és így hiába is tudott volna. A mostani páromra felnézek, mert nagyon okos, sokoldalú személyiség, rengeteg élettapasztalattal, de rajtam múlik hagyom-e hogy ő legyen az erősebb. Sokszor inkább egy kisbaba. :)


Remélem érted miről beszélek. :) A lényeg, hogy persze válassz a te értelmiségi szintednek megfelelő férfit, de az hogy ő legyen az "erősebb" az rajtad múlik.

2011. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :-)


Utolsónak: Ezt soha nem tenném meg.

2011. febr. 6. 14:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:44


Minden tiszteletem a tied :)


Nehéz, mert pont a nők teszik gyengévé a férfit. De egy okos nő tudja hogyan tűnjön erősnek egy férfi :)


A mi kapcsolatunkban én vagyok a domináns fél. Mindig is erős személyiségem volt. A párom pedig inkább szeret "követni". Így tökéletesen kiegészítjük egymást...ugyebár sokkal jobb, mint a két dudás egy csárdában.


Viszont kényes az egyensúly. Hiába te döntesz, mindig úgy kell tűnnie hogy az ő döntése volt. Nem szabad megbántani az "erősebb nem" felsőbbrendű érzéseit. :) S amikor olyan baromi büszke magára akkor olyan jó odabújni.


Minden erős és "nagy" férfi mögött egy okos nő áll. Sok sikert!

2011. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi. De én ilyesmire nem lennék soha képes. Magamat gyengének mutatni, ráadásul épp azért, hogy valaki más erősnek érezze magát ettől.


Na de inkább zárjuk le a témát :) Köszönöm,hogy válaszoltatok!

2011. febr. 6. 20:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az a baj, hogy nem nagyon értetted meg, amit az egyik válaszoló írt. Ez nem "gyengének mutatás". A másik baj, hogy én sem tudom szebben megfogalmazni ezt az adott válaszolónál. Viszont amíg nem érzed meg a lényegét annak a válasznak, addig nem nagyon fog összejönni ez a vágyad.

Talán ha a válaszadó kicsit kifejtené, hátha Ő jobban meg tudja fogalmazni.

Én boldog vagyok most nagyon, de ezt szerintem azzal értem el, hogy képes voltam megnyílni a Párom előtt annyira, hogy bármikor láthasson "gyengébbnek is". Tudom, hogy ezzel Ő soha nem fog visszaélni, mert kellően erős hozzá. Máskor viszont Ő viselkedik kicsit "gyerekként/érzelmesebben", belefér...hiszen bízik Bennem annyira, hogy én sem élek vissza ezzel soha. Kölcsönösen saját magunk lehetünk ebben a kapcsolatban, nincs szükség szerepek játszására.

Hát valami ilyesmi, amit meg szerettem volna fogalmazni.

Nem állítom, hogy sikerült ezt érthetően megvalósítani.


Szép napot!

2011. febr. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

13:44-es vagyok


Megpróbálom "érthetőbben" elmondani mire gondoltam. :)

Szokták mondani "a nő feje a férfi, de férfi nyaka a nő..."

Azaz, hagyd hogy úgy tűnjön a férfi hozza meg a fontosabb döntéseket, de valójában te irányítottad a helyes irányba a figyelmét, de övé a "dicsőség".

Ugyanakkor minden döntése után a felelősség már kettőtöket terheli. Ezzel tehermentesíted és megóvod egy csomó belső gyötrődéstől, ami kivetülne a kapcsolatotokra. A férfiak sokkal nehezebben dolgozzák fel a problémákat, de azt kell mutatniuk hogy erősek. Hagyd meg őt ebben az illúzióban és ne hánytorgasd fel, hogy gyenge. Mindezzel magadnak segítesz.

Ha hibázik csak annyira szidd meg, amennyire megdicséred, hogy belátta a hibáját.

Ha el szeretnél valamit érni inkább dicsérd mint szidd.


Persze mindez egy jó kapcsolatra, egy normális életre vonatkozik, amiben a hibák is hétköznapiak, nem pedig "súlyosak". (pl ha veri a gyereked egészen más a szitu)

2011. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!