Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi gondjaim vannak....

Családi gondjaim vannak. Szerintem jól cselekedtem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Két éve költöztem el otthonról 30 km-rel odébb. Minden nap beszélünk szüleimmel vagy testvéreimmel msn-en vagy telefonon, plussz hetente egyszer hazautazok. A gond most abból adódott, hogy anyámra mostanában nagyon rájött a rongyrázás, vagy hogy a csudába is nevezzem. Egyszerűen semmi nem érdekli. Állandóan a barátnőit meg a testvéreit kell kerülgetni apámnak, amikor 14 óra hossza munka után hazaér, és fáradt meg feküdne. Anyám meg csak ordít, ha valaki szól neki. A két lánytestvérem még otthon lakik, azoktól nap mint nap hallgathatom, hogy anyámat szidják, és igazuk is van, de nem mernek neki szólni. Mindig én voltam az egyetlen, aki nem rejtette véka alá a véleményét. Most is besokalltam, és megírtam anyámnak sms-ben a véleményemet. Azért sms-ben, mert nem vette fel a telefont mert dolgozik, de az smseket el szokta olvasni. Erre a tesómék lepofáznak, hogy minek írtam neki, meg egyből sajnálják anyámat...stb. Egyszerűen seg.get csinálnak a szájukból. Nincs 15 perce, hogy szidták, erre most védik. Minek kell besz@rni? Nem rájuk lesz mérges anyám, hanem énrám, hát most nagy ügy. Engem meg nem érdekel a haragja, ismerem, tudom, hogy két percig tart, utána majd úgyis megbékül.


De most megorrolt rám mind a kettő. Nem tudom mi a csudáért. Ha senki nem mondja meg anyámnak az igazságot, akkor majd elszalad vele a ló. Apám hiába próbál vele beszélni lepof@zza egyből. Engem nem tud, mert nem hagyom magam. Ha megsértődik, az csak azért lesz, mert fáj neki az igazság. Ennyi. Megérdemelte a lecseszést, mert mostanában semmit nem csinál csak internetezik, állandóan a barátnőit kerülgetik a többiek, eltelefonálgat több ezreket, apámtól meg sajnál 1500 forintot a telefonra...stb. És még lehetne sorolni.


Borzasztó pipa vagyok, hogy a fenébe lehet ennyire besz@ri valaki, mint a tesóim?


2009. dec. 14. 19:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen emberek, akik a tettektől megrémülnek és behúzzák fülük-farkuk.. Csak azt nem értem, hogy akkor panaszkodni miért szeretnek, ha cselekedni nem.
2009. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%
hát ebből tanultál, legközelebb ha valami gondjuk van majd ők kiállnak magukért. szerintem ne te stresszeld ezzel magad, végül is nem laksz már otthon. így csak te tűnsz fel rossz színben és még melléd sem állnak. mindenki vívja meg a saját csatáit.
2009. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Hát, na ez az, ezt nem értem én sem. Világ életükben ilyenek voltak. Megharagudtak valakire, járt a szájuk, hogy ha legközelebb látom így megmondom neki, úgy megmondom neki, mikor ott volt a lehetőség, akkor meg nem mondtak semmit, hanem még meg is puszilták.


Az agyamat eldobom, komolyan.

2009. dec. 14. 19:57
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Külön kassza, különköltözés, ha lehet.
2009. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem lakok otthon, de akkor is közöm van hozzá, mert anyám, apám meg testvéreim. Nem beleszóltam, csak helyreigazítottam. Nem érzem magam hibásnak egyáltalán.
2009. dec. 14. 19:58
 6/31 Neszivass ***** válasza:
67%

Igazából értelmetlen a kérdés.

Problémád van és elmondtad annak, akire tartozik.

Talán arra szeretnél választ kapni, hogy mit kezdj a nem éppen egyenes jellemű tesóiddal? Szard le őket!

Egyébként meg majd rájössz, hogy mint sok minden másba, ebbe sem kell belefolynod, mert csak magadnak csinált újabb és újabb problémát. Hálás senki nem lesz azért, mert helyre akarod tenni a dolgokat.

Leginkább apádat sajnálom, de ha ő nem tesz az ügy érdekében semmit, akkor sajnos meg is érdemli a következményeket. Tudod, zsák és a foltja.

Szóval a lényeg: ne akarj jót másnak, ha az nem akarja igazán.

2009. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem rád értettem a különköltözést, hanem az apádra.
2009. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Következő alkalommal mondd meg a tesóidnak, hogy ha bajuk van, oldják me gmaguk. Hiába a családod, ha ők is ilyen kétszínűek, hogy egyik percben panaszkodnak, rá 5 percre meg védik az anyjukat agyba-főbe. Majd megjön az ő eszük is, addig meg egyék meg, amit maguknak főztek! Nem te vagy a hibás.
2009. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
A lepontozgatókat még most az elején szeretném megkérni, hogy hagyják abba. A válaszok maximum nekem lehetnek hasznosak vagy nem hasznosak, de én meg nem szoktam értékelni.
2009. dec. 14. 20:03
 10/31 anonim ***** válasza:
41%

Hát már bocs de jó képmutató aljadék egy családod van.


Jobb az ilyenektől távol, és élni a saját kis életed!


Ha akarsz még örökölni is valamit akkor ne nagyon fordulj szembe anyáddal, inkább sírjál neki mindíg hogy alig van mit enned meg alig van pénzed stb!


Talán így előhozod belőle még az anyaállatot, de ha mégsem akkor mad az lesz ha faterod elpatkol hogy ki lesz semmizve mindenki a haszonélvezettel, anyátok meg majd elveri a lóvét hapsikra hogy enyhítse a klimaxát.



Apuddal foglalkozz többet, anyád meg legyena nővéreid gondja ha ennyire "odavannak" érte.

Amit leírtam szinte klasszikus országszerte, nap mint nap hallok ilyen sztorikat mindenhonnan


Nameg az én álomvilág családom is romba dőlt 2 évre rá ahogy meghalt az öregem.

Mondhatni ha nem vagyok rest, utcára kerülök a jó kis édesanyámnak köszönhetően, de így is gáz mivel egy idegen manussal kell megosztani a konyhát mega fürdőszobát!


Jó kis jog ez a magyar jog hogy vigyorogjon hozzá aki megalkotta!!

Csak azzal nem számolt, hogy magyaroknak írja..

2009. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!