Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek ott vagyok, ha...

Mindenkinek ott vagyok, ha kell, viszont jómagam senkinek sem szeretek "nyafogni"? Magam oldom meg a gondjaim. Magányos farkas lennék?

Figyelt kérdés
Mindenkit meghallgatok, segítek másoknak amiben tudok, meghallgatással, vigasz ha kell, vagy anyagilag is de.. jómagam ugyanezt nem várom el senkitől, ugy érzem nem vagyok méltó a gondoskodásra, nincs szükségem rá, elboldogulok egyedül mindennel. Vannak barátaim, vagy inkább beszélgető társaknak nevezném őket. Bárkivel tudok beszélgetni, kedvesnek, rendesnek tartanak az emberek. Mégis, azt tudom mondani hogy legjobb barátom a laptopom... hogy változzak meg?
2011. márc. 31. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

> hogy változzak meg?

Ha tényleg elboldogulsz egyedül mindennel akkor nem szükséges.

A leírásod alapján jó ember vagy.

2011. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek.

Igazad is lenne, ha így írta volna a kérdező:

".... jómagam ugyanezt nem várom el senkitől, .. nincs szükségem rá, elboldogulok egyedül mindennel...."


De ott van az a fránya:

"...ugy érzem nem vagyok méltó a gondoskodásra,..."


Ezt fejtsd ki kérdező, mert így elég problémás, önbizalom hiányosnak tűnik.

2011. márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, mir fognak ide írni, mert hasonló cipőben járok: jól érzem magam a körülöttem levőkkel (egy ideje lakótársak), de néha kissé rossz érzés, hogy ők a legapróbb dolgokat is megosztják velem, kikérik a véleményem, én pedig közel sem tudok ennyire megnyílni előttük. Az is érdekelne, hogy nálad mi ennek az oka, mert erről nem írtál. Nálam azért alakultak így a dolgok, mert túl sokat, és túl sok emberben kellett csalódnom, hogy újra ténylegesen nyitni merjek feléjük. Amit ők látnak belőlem, az csak látszat.
2011. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan, miért érzem igy. Csalódásom az volt nekem is, bár nem annyira súlyos, hogy attól igy kellene éreznem. Talán azárt vagyok igy, mert félek megmutatni mi is vagyok valójában. Ember. Talán igy erősebbnek, sebezhetetlenebbnek tűnök. Sose találtam magam tul értékesnek, ugy gondolom mások értékesebbek, szebbek, jobbak. Talán pont ez az összehasonlítgatás az oka annak,hogy igy látom magam. Néha szeretnék ezen változtatni, de valahogy nem tudom hol kezdjem. De végülis nem nagyon zavar, elvagyok igy is, van munkám, családom rendes és elégedett vagyok ha összességében nézem a dolgokat. Bár hiszem, hogy sokkal jobb is lehetne ha magamra másképp tekintenék.
2011. ápr. 1. 00:23
 5/10 anonim ***** válasza:
kisebbségi komplekszusod van........
2011. ápr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez lehetséges. Meg félek előre hogy csalódni fogok. De annyira nem súlyos a helyzet, mert mellette is még mindig "működőképes" vagyok. De kisebbségi érzetem nem mindig volt, és előtte is ilyen voltam, amit a kérdésben leírtam. Kisebbségi érzetem csak pár éve kezdett lenni azt hiszem. Pár megjegyzés lerombolta az önbecsülésemet.
2011. ápr. 1. 00:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt lejjebb olvastam volna, a kommentből nekem is az előző által kimondott probléma jutott eszembe.

Ha valamit leromboltak, azt újra fel kell építeni sok munka, és kitartás árán. Merj építkezni a romok helyén, hiszen, olyasmiket birtokolsz, amik sokak életéből hiányoznak. Ne arra a kevésre gondolj, aki jobb helyzetben van (mindig lesz ilyen), hanem arra a sokra, aki rosszabban.

2011. ápr. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha nem leszel ott nekik, és hagyod, hogy ők is egyedül oldják vagy másokkal meg a bajaikat, akkor magányos farkas leszel egy holdon..
2011. ápr. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Alakits ki uj kepet onmagadrol!

Dr. Joseph Murphy: Tudatalattid csodalatos hatalma c. kony segiteni fog ebben.

2011. ápr. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálam is ugyanez van, csak nekem középiskolában...

Én is már rengetegszer csalódtam, állandóan szivattak, miközben én mindenkinek segítettem. Most, hogy középiskolába kerültem (egy előző iskola miatt) 10%-kal nyitottabb voltam (nem mintha ezt így lehetne mérni), és nagyon jó, hogy nem beszéltem mindent magamról, mert itt is szemétkednek velem, pedig van egy másik srác, aki úgy viselkedik, mint én, vele meg barátkoznak.

Szerintem nem biztos, hogy rossz, amit te csinálsz!

2011. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!