Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem tudom hova...

Mit tegyek? Nem tudom hova forduljak tanácsért. A problémám az hogy nagyon megváltoztam. A barátommal most másodjára járunk, volt egy balesetem ami után én nagyon megváltoztam. Nem mondanám hogy ez miatt, de igazából ez volt a törés.

Figyelt kérdés
Nagyon sok a probléma itthon, apa sose fejezte ki a szeretetét irántam, anyával folyton veszekednek. Én nagyon érzékeny lélek vagyok mindenen sírok és megsértődök (ilyen voltam). Nincs melóm se már jó ideje, sok a lelki problémám amit nem beszéltem ki magamból. A probléma az hogy nagyon megváltoztam. Ideges lettem. A barátommal nagyon csúnyán viselkedek. Egyfolytában cukkolom, megsértem (úgy hogy nem gondolok abba hogy fordított esetbe nekem szarul esne), ordibálok vele, sürgetem, szavakkal bántom. A szex se foglalkoztat már. (régen egy nap 3szor is csináltuk) Most ha nem kéne csinálni 2 hónapig nekem az se lenne gond, nem gondolok rá. Csókolózni se szeretek vele!(de régen imádtam vele)De miért??? Miért vagyok egyfolytában ideges, szemét alak vele?? Miért veszekszek vele, piszkálom öt? (apa is ilyen mondjuk anyámmal) Mitől lettem ilyen, mitől lett ilyen a viselkedésem? Hiszen imádom! Az életem vele szeretném leélni. Ha igy folytatom akkor elhagy!!!!! De egyszerüen mindenen megsértődök, semmi se jó nekem. Menjek pszihológushoz?
2011. febr. 7. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szakadj ki a szüleid láthatóan ártó környezetéből.Én ezt tanácsolom.Magaddal van poblémád, magadnak kell megtalálni rá a megoldást,ez a legcélravazetőbb, szerintem ne menj pszichológushoz, inkább beszélj a barátoddal, mondd el neki ezt amit itt most leírtál.Egy őszinte beszélgetés nagyon sokat számít.Az hogy nem akarattal bántod egyértelműen azt mutatja hogy a lelkedben van valami seb, vagy hogy mondjam, amit láthatóan a szüleid okoztak.Nyugodj meg és beszélj a barátoddal akár a szüleiddel is ha fogékonyak erre.Biztosan tudnak tanácsot adni.
2011. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Magad is látod a saját problémádat. A pszichológus sem fog tudni segíteni, ha te nem segítesz magadon. Munkát sem fog adni, apudat sem fogja megváltoztatni. Magadnak kell lépned. Minden nap egy picikét faragj le a rossz tulajdonságaidból. Mosolyogjál, ha a pároddal beszélsz, és ne morogjál vele.

A válaszom igen, el fog hagyni, ha nem változtatsz. Ha csak nem önsanyargató szolgalélek. Ha meg az, akkor neked nem kéne. Vagy épp ilyenre vágysz?

2011. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazábol számtalanszor megbeszéltük már hogy meg kell változzon a viselkedésem. De ha jobban belegondolok egyszersem kezdtem el változni, egyszersem voltam azon hogy máslegyek. És igen a szüleim nagy hatásal vannak rám. Ha már fintorognak rám, ha csunyán néznek, ha rosz szót szolnak, ha ugráltatnak már akkor sirni volna kedvem hogy miért ilyenek velem és miért nem szeretnek. Én azt az okot, azt a pontot nem találom amikor ez elkezdődött, a viselkedésbeli változásom. De ha barátom aztmondaná hogy egy hétig ne talizzunk mert ébredjek rá hogy milyen is vagyok, kapjak egy kis leckét az biztos segítene a változásba! Ráébrednék milyen is vagyok. Vagy szerintetek enélkül is, mellete is képes vagyok változni???
2011. febr. 7. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy mi a problémád, onnantól erősnek kell lenned, és akarnod változni, ha akarsz. Nem igaz, hogy nem gondolod bele a barátod helyzetébe magad. Mivel épp ezt írod, innen az jön le, hogy igenis, ha utólag is.

Próbáld összeszedni magad a barátoddal, ha Ő jó hozzád, viszonozd. Ha ilyen típus vagy dolgoznod kell magadon, de megtudod csinálni, csak csináld ! Találj ki nyugtató dolgokat ami neked segít. Üresbe ne veszekedj !

Nincs rád jó hatássa a szüleid viselkedése, de az nem elnézhető, ráfogható, hogy esetleg miattuk csinálod.

Ne csináld ! Kapd el magad az elején, és vonulj el míg le nem nyugszol !

Akarj, próbálkozz, csak te tudod megoldani, de megtudod, mert tudod a hibád !

Sikert !

2011. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!