Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Senkinek nem mondtam el,...

Senkinek nem mondtam el, nektek elmondhatom? Hogy vészeljek át 1 hetet?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1 hete csomót érzek a mellemben.Holnapra kaptam időpontot.Felmenők között több a rákos mint aki nem,apai ágról nem is ismertem senkit,meghaltak mire megszülettem,igaz kevesen voltak,de mind rákban.Anyai ágon se sokkal jobb a helyzet,csak sokan vannak annyira nem feltűnő,meg idősebb korban is.

Tudom hogy nem nő a mellem vagy tejmirigy,pár éve túl közelről láttam a kezdetektől hogy milyen.

De nem tudja senki.

Már nem lakom otthon pár éve,de napi szinten beszélünk,most mégis vagy másfél hete fel se hivnak (pedig tudja anyám hogy nincs a kártyámon,nem tudom én hivni,ilyenkor mindig ő hiv...most nem)

De nem hivhatom fel ezzel,van épp elég baja nélkülem is.

Párom sem tudja,legutóbb nagyon beteg voltam akkor sem tudta igazán kezelni a helyzetet,most sem tudná,hiába imád.Kérdezgeti mi bajom,én meg csak a vérnyomásomra fogom,hogy az szenved megint,magamat se tudom elviselni,nem hogy még őt pátyolgassam hogy nem lesz bajom,megmaradok.

Mert megmaradok,ebbe nem szokás belehalni,de suli és meló mellett nem fér bele betegnek lenni,terveim vannak,meg hosszú hajam amit nem adok.

sose lesz holnap,bár onnan ugyis még elküld mammográfiára,az plussz 1 hét mig eredmény,addig megzavarodok.

De elmondani anyámnak nem lehet,első dolga nagyimnak sirni,őt meg a mentő vinné úgy szeret.

Párom a holnapi dokit se tudja (azt igen hogy fájt e mellem).

Erős vagyok,mindig az voltam,12 éves korom óta megkeresem mindenem árát,mióta az eszemet tudom mindent véghez vittem,harc árán de úgy haladok ahogy elképzeltem,és most...

Nem lehet semmi túl sokáig túl szép...

Hogy birjak ki több mint 1 hetet az eredményig,és ha rossz,akkor mihez kezdek?:(

23/N


2011. febr. 8. 21:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Sajnos megvan az esély arra, hogy rákos lehetsz, ha fáj a melled és a felmenőid között is volt olyan, akinek rákja volt. DE! Szerintem nem szabad így felfognod, hogy akkor már te is rákos vagy. Több dologból is fájhat a melled, pl. menstruáció alatt - előtt, után -, vagy akár terhesség is lehet az oka. Szerintem ne úgy fogd fel, hogy mi lesz veled, hanem gondolj arra, hogy nem leszel rákos, minden menni fog tovább! Csak pozitívan!


De ha sajnos mégis így van, gondold végig, kik neked a legfontosabbak - párod, családod biztos köztük van, hiszen értük aggódsz. És ápold, rendezd ezeket a kapcsolatokat.


Szurkolok az egészségedért! Szép estét, majd írd meg az eredményt és ne aggódj. Attól nem változhat, ami megtörtént.


17L

2011. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
36%
Szia ! Én egy 17 éves lány vagyok.15 évesen csomót találtam a mellemben és szóltam anyának,ő le se szarta ! Aztán a bnőm anyukája a kórházban dolgozik szerzett nekem időpontot ultrahangra,megnézték és daganat ! Vettek mintát szerencsére jóindulató volt ! Megműtöttek novemberben és már a helye sem látszik. !
2011. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
44%

Ne mondd el muterodnak h mi a helyzet.

Ne legyél letörve 1hete érzed azt a sz*rt magadban és máris mész megnézetni. Ez helyes cselekedet.

Van aki ennyiben hagyja.


Én azt mondom h vmi megrekedt ott bent. Lehet zsírmirigy.


Ha meg mégis az amire te gondolsz. Nem biztos h meg kell válnod a hajadtól.

18/F

2011. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne fesd előre az ördögöt a falra, léteznek jóindulatú csomók is, unokahúgomnak is ilyen volt.

Illetve a barátnőm anyukájának nem hullott ki a haja, pedig mellrákkal kezelték.

Próbálj megnyugodni, egyáltalán nem biztos, hogy bármi baj lesz!

2011. febr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Osztozom az aggodalmadban, nekem is volt két hét ilyen, de nekem jóra fordult, negatív volt az eredmény, és elmúlt minden gondom. Egyszer azt álmodtam akkoriban, hogy jött egy bizonyos ismerősöm, és megölt, a férjem meg hazajött és ott talált meghalva. De én magam nem féltem, mert én abban a hitben élek, hogy a lélek örök, és aki "bennem hisz, ha meghal is él". Bár valószínüleg ez téged nem nyugtat meg. Essél neki a C vitaminos doboznak, napi 2000 mg C vitamin csodákat tehet. Én is szedtem sokáig, de még ma is szedek napi 1000 mg.-ot.
2011. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes,és a mensesem is olyan nyomtalan hogy irigyelni lehet (sosem görcsöltem,3 nap alatt elmúlik),plussz ahogy utánaolvasgattam az másképp érzékeny,ez konkrét csomó,legjobb esetben is ciszta.
2011. febr. 8. 21:54
 7/30 anonim válasza:
100%

Szia!

A 19 éves húgom is talált egy csomót a mellében és kiderült ,hogy jó indulatú daganat.Persze megkellet műteni szegényt.Szorítok,hogy miden rendben legyen!

2011. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Ha csak egy hete van ott, akkor el is múlhat. Nekem majdnem diónyi csomó volt a mellemben, teljesen rámjött a frász, ott volt vagy 2 hétig, aztán amikor megjött a mensim, magától elmúlt. Azóta tudom, hogy az ilyen göbösödések előfordulhatnak a ciklus közben is.

Egyébként meg maga a mellrák öröklődik genetikusan, szóval akkor vagy veszélyeztetett, ha konkrétan mellrákos volt több a családban. Más rákfajtákról egyelőre nem mutatták ki az örökölhetőséget.

Ja, és egy barátnőmtől tudom, aki sajnos pont emiatt már nincs köztünk, hogy a rákos daganatot a mellben onnan lehet felismerni, hogy sziklakemény és mozdíthatatlan. Teljesen le van tapadva, nem tudod se ide-oda görgetni se a csomót, se a bőrt körülötte, semmit.

2011. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

fogamzásgátló mellé nem szedhetek nagy dózisban c-vitamint,gyereket nem akarok (gumira allergiás vagyok,egyébben meg nem bizok 100%-ban)


Ismerek minden gyógymódját a ráknak,egy része hatásos,nagy része pénzlenyúlás,de ami netre fel van téve és pici értelme is van,minden ki van nyomtatva (közeli rokonnak volt,4 év alatt sok anyag összegyűlt)


Nem halok bele,ezt tudom...csak olyan jól mentek a dolgaim -(relative,mert minimálért melózok,de suli mellett örülhetek h tudok)

csak nah...

orvoshoz én csak fogamzásgátlóért szoktam járni meg az évi 1 kötelező tüdőszűrőre...

én ápolni szoktam,nem h én legyek a beteg,.....

2011. febr. 8. 21:59
 10/30 A kérdező kommentje:

apai ágról nagymama és a lánya,anyai ágról nagyim testvére mellrákban halt meg,illetve 3 fő,akik túlélők.

Nem tejcsomó,az nem ilyen,a tejcsomó szétmaszirozgató,ezen érződik hogy a szövet az (hülye biosztanár anno túl részletesen elmagyarázott mindent)

2011. febr. 8. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!