Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Gyerekek! Mennyit...

Szülők! Gyerekek! Mennyit tanultatok, tanultok iskolás korotokban? Mire tanultatok a legtöbbet és mire a legkevesebbet? És gimnáziumban, főiskolán? Mi lett a szakmátok?

Figyelt kérdés
Ebbe a témakörbe írtam a kérdést, mert itt kapom a legnormálisabb válaszokat!
2011. febr. 9. 17:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
83%

Nem tanulok túl sokat.

Van olyan nap, hogy egyáltalán nem tanulok, amúgy max egey órát.

Szerencsére jó tanuló vagyok, 4,5 felett van az átlagom.

Gimnáziumba járok, 10-edikes vagyok.

Közgazdász szeretnék majd lenni.

16/L

2011. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

első 8 osztályban sokat a földrajz meg történelem kivételével ment is a dolog, ezt a kettőt nagyon rühelltem, felvételire gimnáziumba sokat. Gimnáziumban tengés lengés, érettségire sokat, egyetemre felvételire sokat, 6 év egyetem alatt rengeteget, mióta végeztem még többet :) orvos vagyok, s szerencsém van, mert szeretek tanulni

27N

2011. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

Általánosban, az utolsó 3 évben ha átlagolni kéne, olyan 10 perc környékén járhat a tanulással töltött időm.

(Megjegyezném, 8 évig kitűnő voltam, csupán órán odafigyeléssel.)

Középiskolában sem sokkal több időt fordítok eme áldásos tevékenységre, így is 4,20 körül van az átlagom.

Viszont, így érettségi előtt valószínűleg kicsit több időt szánok majd a tanulásra.

A jó(relatív persze) tanulmányi eredményem 80%-ban a segédeszközök illetve a körülmények jó kihasználásának köszönhető.

2011. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tanulok túl sokat, na meg megvan az a rossz tulajdonságom, hogy mindent az utolsó pillanatra hagyok, de egyelőre sikerül kitűnőnek lennem, most vagyok 8.-os.

Az angol és a matek az, amire abszolút nem szoktam tanulni, mert nagyon szeretem, és könnyen mennek. Viszont a törit és a föcit ki nem állom, azt sajnos csak bemagolni tudom, így a dogát sikerül jól megírni, de két nap múlva el is felejtem. Tudom hogy ez nem jó, de mivel nem ezekkel szeretnék foglalkozni a továbbiaknak, nem annyira zavar.

A többi tantárgy az rendben van, azokat nem is utálom, és nem is szeretem különösebben.

2011. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

15/L vagyok, elsős gimibe. Erős iskola. Általánosba szinte semmit nem tanultam, csak épphogy bepakoltam, néha házit csináltam (bár sokszor a suliba) Az átlagom mindig 4,6 fölött volt (ez is csak egyszer, máskor mindig jobb volt). Bár igaz, órán ÁLTALÁBAN figyelek. :D


Most már kicsit többet tanulok. Már nekem az a tanulás, hogy a vázlatot átolvasom. Ennyiből megjegyzem. Tankönyvből még soha nem tanultam, mert figyeltem órán, így ezek a részletek általában rámragadnak. Tehát házit megcsinálom, mondjuk max(!) 20perc (ha nincs semmi extra), de inkább 10. Tanulni max 40percet. Az már soknak számít(többet esetleg, ha TZ van másnap)


Új suli, nehezebb a gimi. Így félévkor 4,3 voltam. Év végére szeretnék javítani olyan 4,6-7-re. :))

2011. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%

Én középiskolában szinte semmit nem tanultam.2-3 voltam mindenből.Majd jött az érettségi, összeszedtem magamat és tanultam.AZ hülyeség hogy nem kell rá tanulni,mert itt is láttam valaki írta, hogy hát 1hetet tanult, meg van aki azt mondja semmit és mégis 4-5-ös lett mindenből ez kamu.

Tanultak ám rendesen,de jobban esik azt mondani, hogy én nem erőltettem meg magam, mégis 4-5 lett.

Most jelenleg joghallgató vagyok.Nálam a tanulás úgy néz ki, hogy ilyen tájt van amikor 2napig hozzá sem nyúlok a könyvekhez, van amikor pedig elkap a "láz" és egy egész délutánt végigtanulok.

Vizsgaidőszakban kb. napi 10 óra megszokott lenni átlagban.Néha már úgy vagyok vele, hogy szomjazom az új információkra:)Viszont szerintem ez az effektus csak akkor működik, ha ténylegesen érdekel az, amit tanulsz.

2011. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

18:12-es vagyok (15/L)


Lemaradt, hogy irodalomra, törire tanulok a legtöbbet. Nyelvek simán mennek tanulás nélkül, matekból ha figyelek órán, meg megcsinálom a házit, az is oké. Fizikára még tanulok, meg néha föcire. Kb ennyi :) (kémiára a legkevesebbet, az annyira nem köt le=( ) Abóól 3-as is lettem. De most talán érdekesebb, lehet hogy javítok...de nnem tudok. Remélem;)


Elkezdek kicsit többet tanulni, hogy meglegyen az évvégére már leírt "álmom" :D:DD

2011. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában mindenre tisztességesen tanultam, mert még kicsi voltam, és féltem a feleléstől meg a dolgozattól :)

6 osztályos gimnáziumba jártam, itt fogalmazzunk úgy, hogy angolból enyhén magasabb szinten álltam, mint az osztálytársaim, és az anyag, amit vettünk, így otthon és órán előre kitöltöttem a munkafüzetet, mással foglalkoztam az órákon, stb. Persze otthon sokat angoloztam egyébként (fordítgattam, film felirat nélkül, stb.). A matekot, kémiát, fizikát nem tanultam, mert azt addig sem szerettem, de rájöttem, hogy teljesen sík is vagyok hozzá. Fizikából meg kémiából puskáztam, matekból korrepre jártam. Énekre, drámára, médiára meg ilyen hülyeségekre nem tanultam semmit, szívesen olvasgatok a témákról, de nem úgy gondoltam, hogy ez olyasmi, amitől előrehaladnék. Törire, nyelvtanra, irodalomra, 2. nyelvre (francia) mindig sokat és tisztességesen tanultam, bár visszanézve ez nem tűnik soknak, azóta sokkal több a tanulnivaló:). Tesiről, ofőiről általában lógtam (bizony, és még meg is úsztam:))), művtörire meg nem nagyon kellett tanulnom, mert fogalmazzunk úgy, hogy hobbiművész vagyok/voltam, így magamtól is utánaolvastam a témának, a rajzzal meg sosem voltak problémáim (grafikákat készítek és olajjal festek hobbiszinten).

Aztán egyetemen, nos. 3 nyelvet végzek, ezekre rengeteget tanulok, és a normális tárgyakra is - szakszövegolvasás(fordítás), történelem, irodalom, kultúra és társadalom, művtöri, nyelvtan és nyelvészet. Talán az egyetlen, amire nem készültem az egyetem folyamán, azok a töltelék tárgyak - informatika (haha, mintha szükségem lenne rá, egy programozó apával megáldva tanultam én eleget:), esszéírás (egyetemen, köszönjük...), retorika, filozófia, szövegszerkesztés (szintén...), vallások (ateista létemre erre soha senki nem fog rávenni, hogy megtanuljam, ha már egyszer kipuskázhatom a sok sületlenséget).

Konkrét szakmám még nincs, jövőre végzek mind3 nyelvvel. Diákmunkaként tolmácsolni szoktam, recepciósként és kapcsolattartóként dolgoztam már. 21/L

2011. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

10.-es lány vagyok. Általános iskolás koromban szinte semmit nem tanultam, kb. napi fél órát, volt amikor semmit sem. Szóbelit mindig suliban tanultam meg az írásbelit otthon csak "összecsaptam". Most többet tanulok mint eddig valaha, de még így sem viszem túlzásba. Egy nap kb. 2 órát tanulok, mert sok a tananyag és nehezebb is. Ez a két óra hozzám képest sok, kiakadok mire végzek. :)

Legtöbbet angolból és irodalomból tanulok, mert az ofőm, aki ezeket tanítja, rengetek házit ad fel (persze a fele tök fölösleges).

2011. febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, kifelejtettem, hogy általánosban végig kitűnő voltam, kilencedikben is, most félévkor pedig lett 2 négyesem, pont irodalomból és nyelvtanból, de év végére ki akarom és ki is fogom javítani.
2011. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!