Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálhatok én rosszul?

Mit csinálhatok én rosszul?

Figyelt kérdés
külföldön vagyok, immáron fél éve. Eleinte nem ismertem senkit, azóta bekerültem pár társaságban. Azt hiszem jól kijövünk, ha ott vagyok elvagyunk, úgy gondolom bírnak. Mégis azt érzem, h nem vagyok nekik olyan fontos, h nekem ők fontosabbak, ha elhívom őket valahova gyakran le is mondják(van aki eljön). Mi lehet a baj? Tudom h nem vagyunk nagy barátok, de mégis attól félek h teher vagyok nekik, pedig nem erőltetem magam...h szerezzek itt barátokat?
2011. febr. 10. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csinálsz semmit sem rosszul, egyszerűen el kell fogadni, hogy ez egy ilyen helyzet. Ők otthon vannak úgymond, sokkal stabilabban állnak mint te, aki egy teljesen idegen környezetben vagy. Neki nincs annyira szükségük rád, elvannak így is, neked viszont egyértelmű hogy kellenek barátok, társak különben egyedül maradsz.
2011. febr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én németben élek már három éve, és mindig éreztetik velem-velünk, hogy csak külföldiek vagyunk, eddig akárkivel beszéltem, mindenki ezt tapasztalta aki magyarként él itt. és ez nem is fog változni, bár nem írtad, hogy melyik országban élsz. hát ez van, fel a fejjel :(
2011. febr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
attól függ, h melyik országban vagy. Az elsőnek igaza van teljes mértékben. de vannak portálok, magyarok is általában amelyek egy országot képviselnek, de olyanoknak mint te, hogy kapjanak ismerősöket.
2011. febr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Spontan kell ezt megkozeliteni. Kulfoldon vagy, tehat nem az otthonodban, de ez nem szamit, hiszen a sajat orszagodban is megtortenik ez.

Valoban igy van, hogy mindenkinek megvan a magan elete, a sajat teendoje, s nem mindig a baratsag az elso.

Itt a lenyeg az, hogy amikor egyutt vagytok akkor azt, hogyan eled meg, mit tapasztalsz,

mert ha vidamak vagytok es jol erzitek egymas tarsasagaba magatokat, akkor ez igy normalis.

Az mar maslapra tartozik, hogy Kinek, mikor van ideje erre.

Szuntesd meg a belso felelmeidet.

2011. febr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te egyedül vagy, rengeteg időd van. Ők beágyazva élnek a régi környezetükbe. Szeretnek téged, de találkozniuk kell az óvodai barátjukkal, az exükkel, segíteni lkell a nagypapának a kertben, ki kell váltani a nagynéni gyógyszerét, el kell menni a helyi tűzoltóegyesület naggyűlésére, és a szomszéddal tapátát választani. Őket sokkal több minden köti e. Te ideiglenes helyzetben vagy, ők az alapokat rakják az életükhöz: lakást választanak, kutyát nevelnek, felássák a kiskertet, és vigyáznak a nővérük gyerekére. Vagyis ők sokkal több dolog között kell megosszák magukat.

A megoldás:

-értsd ezt meg!

-több emberrel tarts kapcsolatot, így ha az egyik nem ér rá, akkor találkozol a másikkal

-keresd a hasonszőrűek barátságát is, akinek hasonló a helyzete!


Te mindent jól csinálsz, semmi baj nincs. Ez ilyen és kész.

2011. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vállalj részt valami civil szervezetben vagy klubban!

Légy segítő!

2011. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!