Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik már elköltöztek...

Azok, akik már elköltöztek néhány éve a szülői házból, milyen gyakran kommunikálnak a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Bővebben azokra gondolok, akiknek viszonylag jó a kapcsolata a szüleivel, de különböző településeken éli mindenki a saját önálló kis életét. Milyen kommunikációs csatornát használnak és milyen gyakran?

Csak kíváncsi vagyok, hogy az mennyire normális, ha a szüleim hetekig nem érdeklődnek irántam. Se egy rövid email, se egy telefon, se egy sms... Pedig elméletileg nem vagyok rosszban velük. Érdekelne egy viszonyítási alap.

Köszönöm a választ.


2011. febr. 10. 11:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Köszi! Bár mi egy városban lakunk a szülőkkel, hetente max kétszer tudunk hazamenni, de minden nap beszélünk velük. Anyukám felhív, megkérdezi mit ebédelek, vagy elmeséli mit főz! Ingyen beszélünk és tudunk is!:) Apu is hív, bár neki muszáj is lenne, mert közös üzleti ügyünk van! Tesómmal is beszélek legalább egyszer egy héten! A férjem is szinte minden nap beszél az anyukájával. Nekünk ez van megszokva. És általában a szülők hívnak.

Szerintem nem normális, hogy egy szülő hetekig ne érdeklődjön a gyereke felől!

2011. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy városban lakunk és jóban vagyunk de anya sem telefonál túl gyakran, ő azt mondja azért, mert nem akar minket zavarni, ki tudja épp mit csinálunk.

Pedig mindig mondom neki, hogy nyugodtan hívjon, ő csak akkor teszi, ha valamit igazán akar, csak úgy "cseverészni" nem hívogat, lehet azért, mert megtanulta saját példáján milyen idegesítő tud lenni...

Nagyim, az ő mamája régebben szinte minden nap hívta csak azért, hogy megkérdezze mi újság.

Egy idő után már direkt nem vette fel a telefont pedig ők is jóban vannak.

2011. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Én nem bírnám, amit az első válaszoló csinál.

Szeretem a szüleim, de ha már elköltöztem, hagyják meg a magánszférám.

2011. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég furcsa a helyzet, anyukám szokott hivni sűrűbben , de az ő esetében is van, hogy jó pár nap kimarad, ilyenkor én telefonálok rá, olyankor úgy tűnik szivesen beszél velem. Apukám egyáltalán nem szokott hivni, csak ha valami életbevágóan fontos van. Néha feltűnik nekem, hogy már 1 hónapja nem beszéltem telefonon apámmal, ilyenkor felhivom, de olyan semmitmondóak ezek a beszélgetések.... Pedig elvileg jóban vagyunk. Ha hazamegyek, akkor szivesen fogadnak, olyankor jól el tudok beszélgetni mindkettőjükkel, úgyhogy tényleg nem értem.
2011. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

5 éve nem lakom velük,igaz ebből 2 koli volt.40km-re laknak,jóideig 2 hetente jártam hozzájuk,illetve hétköznap mivel anyának boltja van,találkoztunk,ide járnak nagykerbe,szóval min havonta 5-6 alkalommal személyesen is találkozunk,telefonon meg mivel 9Ft-os percdijjal hivjuk egymást naponta beszélünk félórát is

Most kicsit ritkább,karácsonykor láttam őket utoljára,nekem vizsgaidőszak+meló mellé bejött egy elég komoly betegség (nem befekvős),nincs erőm hazamenni se,év eleje lévén nekik nulla forgalom,igy 1x voltak itt,akkor pedig dolgoztam.De márciustól visszaáll a normálisba,addig telefon gyakran.

23/N

2011. febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Lehet anyukad azt varja, hogy Te jelentkezz. Mondvan, Te vagy a "gyerek", Te mentel el a csaladi hazbol. Apukak valoban nem szeretik a telefont, csevegest.
2011. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Hát én egyszer jól összevesztem anyámmal mert állandóan hívogatott, mindent tudni akart(10 km-re lakunk egymástól), aztán egyszer megsértődött és elhordott mindennek, mert nem vettem fel a telefont. Épp wc-n ültem, hasmenésem volt! Azt mondta csak hazudozok h ne kelljen vele beszélnem. Akkor jól kiosztottam azóta csak akkor hív ha vmi tényleg van, kb 2 havonta megyünk hozzájuk, és heti 2x találkozunk, mert mindketten bejárunk a városba dolgozni, és gyakran összefutunk, meg mindketten látogatjuk gyakran a nagyapámat, ott is szoktunk találkozni.
2011. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

40 km- re lakunk egymástól, már majdnem 5 éve. Én írni szoktam,havonta legalább 1x (tudom,ó divatú,de olcsó és közlékeny :) ) Anyu pedig telefonálni szokott, általában akkor ha odaér a levél, vagy ha valami hivatalos papírt oda küldenek,akkor felhív,hogy postázza, általában kerül a hivatalos levél mellé néhány sor,hogy jól vannak... Meg akkor telefonál,ha valakinek szülinapja,névnapja van, karácsonykor,újévkor... :)

Nagyon szoros kapcsolat van köztünk,de lusták a szüleim :)

Jönni évente 1x szoktak (tavaly egyszer se). Mi amikor jó volt a kocsi, általában negyedévente mentünk. A nagylány ott nyaral.


Anyósomék meg le se tojnak, pedig azt mondják,amikor néha megyünk,hogy hú,de jó hogy mentünk... soha egy szülinapi telefon, képeslap,semmi. Még az unokát se jöttek megnézni... pedig megtehették volna... (70 km-re laknak,de anyósom azért képes volt vonatra szállni,hogy az anyukájától kérjen pénzt...)

2011. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Édesanyám a szomszéd városban lakik. Telefonon hetente többször beszélünk, de egyszer mindenképpen. 2-3 hetente találkozunk átlagban személyesen.

Testvéremékkel ritkábban talizunk ( családi összejöveteleken leginkább), de azért anyu révén mindent tudunk egymásról. Egyik nővérem messze lakik ( hozzá évente 1-2x elmegyek és ott alszom náluk) és sokszor hétvégén dolgozik, a másik tesómmal sosem volt olyan szoros a kapcsolatunk,de nem vagyunk rosszban. Telefonálni velük csak akkor szoktam, ha van valami konkrét megbeszélni való.

2011. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

én már 6 éve külön élek anyumtól, de nincs olyan nap, h ne beszélnénk, kivéve ha egyikünk külföldön van. de olyankor is megy az sms, hogy mit láttunk, mit csinálunk.

nekem ez nem terhelő, szeretjük egymást, hetente összefutunk pár órára dumálni, vásárolni.


párom még ennél komolyabb :D reggel anyuka ébreszti telón, naponta beszélnek többször is, van, hogy beugrik hozzá meló után, vagy szintén elmennek vásárolni.


bkv-val fél óra mindkettő szülő, csak a város másik 2 pontja.

egyáltalán nem érzem, hogy a nyakunkon lennének az ősök,

ha épp rosszkor hív, akkor azt mondom, h majd később.

ingyen hívjuk egymást, lehet ez is tesz valamennyit a latba :D


szerintem ha téged nem hívnak a szülők, akkor hívd te őket. kérdezd meg, h hogy vannak, mi újság, stb.

hátha észbe kapnak, hogy van egy gyerekük!

2011. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!