Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik már elköltöztek...

Azok, akik már elköltöztek néhány éve a szülői házból, milyen gyakran kommunikálnak a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Bővebben azokra gondolok, akiknek viszonylag jó a kapcsolata a szüleivel, de különböző településeken éli mindenki a saját önálló kis életét. Milyen kommunikációs csatornát használnak és milyen gyakran?

Csak kíváncsi vagyok, hogy az mennyire normális, ha a szüleim hetekig nem érdeklődnek irántam. Se egy rövid email, se egy telefon, se egy sms... Pedig elméletileg nem vagyok rosszban velük. Érdekelne egy viszonyítási alap.

Köszönöm a választ.


2011. febr. 10. 11:25
1 2 3
 11/23 Cory Rose ***** válasza:
Ugyan nem néhány, csak kb. 1 éve lakom külön, és annyira nem is messze, anyám fel szokott hívni max. pár naponta, apám sosem hív, és én sem hívom fel csak úgy egyiküket sem csak ha kell valami. Rajtam múlna hónapokig nem beszélnénk. És én sem vagyok rosszban velük, csak nem értem minek telefonálgassunk ha nincs semmi.
2011. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%
miért várod a szüleid jelentkezését,szerintem az lenne a normális ha te jelentkeznél.
2011. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én 2 éve költöztem el, nincs nap hogy ne beszélnénk,sőt,általában naponta megyünk át hozzájuk (már van egy 6 hós baba is nálunk), de mindössze 15 percre laknak gyalog. Nálunk nagyon nagy a családi összetartás, mindenben segtíünk egymásnak, és bár elköltöztem de ez nem nagyon látszik meg, náluk is otthon érzem magam mai napig, ha féjrme éájszakás, ott is alszom a babával.
2011. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Mi a párommal átlagban másfél havonta szoktunk hazamenni. Péntek este megyünk és vasárnap délután jövünk haza.

Telefonálni kb. 3 naponta szoktunk, meg persze, ha van valami sürgős, fontos, valamilyen alkalom.


Ha Téged bánt, hogy nem keresnek, kérdezd meg tőlük, hogy mi ennek az oka. Lehet, hogy tényleg arra várnak, hogy Te keresd őket, vagy nem akarnak zavarni, hátha dolgod van.


Esetleg beszéld meg velük, hogy szeretnéd, ha többször beszélnétek telefonon, vagy néha azért e-mailezzenek, hogy mi van velük.


Csak vigyázz, nehogy átessenek a ló másik oldalára. :)Biztosan rossz, ha hetekig nem keresnek, de az is bosszantó tud lenni, ha mindent tudni akarnak, és szinte már zaklatnak, és kiakadnak, hogy miért nem veszed fel a telefont.

2011. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Természetesen kezdeményeztem már sokszor. Én telefonáltam, én írtam email-t, amire csak soká érkezett válasz...De, ha én nem kezdeményezek, akkor nincs semmi kapcsolatfelvétel. Szóval így értettem a kérdést.

És persze nem várom el, hogy naponta beszéljünk és minden apróságról csevegjünk, de azért e között, meg a hetekig nem beszélünk között van egy arany középút...

2011. febr. 10. 12:01
 16/23 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo, ne keseredj el, ha kell, Te tartsd be az arany kozeutat. ZIgy mikor mar megoregszenek, nem lesz lelkiismeret furdalasod, hogy nem tartottad veluk a kapcsolatot, orajuk vartal, hagytad. Lehet azert is nem erdeklodnek aurun, mert tudjak hogy jol vagy, (legalabbis remenylik), meg biznak benned, hogy normalis eletet elsz.
2011. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én 8 km-re költöztem a szüleimtől. Mivel járok arra is dolgozni , hetente, min. egyszer találkozunk, de ha nem akkor hívjuk egymást. Egyszer-kétszer egy héten. Tesómmal szinte minden nap beszélünk.
2011. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Boccsanat, a szamitogep kijavitja sajat magat, angol szavakra, igy sokszor hulyeseg jon ki mire elkuldom a valaszt, de remelem erted.
2011. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
1 éve élünk külön, kb. 200 km a távolság. Kb. havonta vagy két havonta járunk haza. Párom szüleivel kb. hetente kétszer beszélünk, az enyémekkel hetente egyszer. Azért van különbségtétel mert az egyikkel teljesen ingyen tudunk beszélni, a másikkal viszont kemény pénzekbe kerül. Sajnos szinte mindig csak mi hívjuk az én szüleimet, ami nekem kicsit rosszul esik. Megértem, hogy alig van pénz a számlájukon, mégis sógornőm elkottyantotta, hogy mindenféle asztro showkba, ezos műsorokba telefonálgat. Rosszul esik, hogy azt a kis pénzt a telefonjáról inkább ezekre a hülyeségekre beszéli le, minthogy néha felhívja a saját lányát, az egyetlen gyerekét, aki igazán messze lakik tőle.
2011. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én nagyon messze költöztem, így évente 3x találkozunk kb 1-1 hetet.

Telefonon, e-mailen,skypeon tartjuk a kapcsolatot. Pár naponta kommunikálunk vagy így vagy úgy, bátyámmal szinte minden nap.

26/N

2011. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!