Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek? A család beleszól...

Mit tehetek? A család beleszólhat ebbe?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy Bátyám összejött egy nővel aki teherbe esett tőle. Első benyomásra megkedveltük mindannyian a családban, előtte nagyon zűrös barátnői voltak, és az előző kapcsolata házassággal majd válással végződött. Szóval azt hittük hogy most másképp lesz, sok időt töltöttünk együtt és nagyon rendesnek tűnt. Ám ahogy egyre jobban terhes lett egyre jobban kijött az igazi természete.

Úgy alakult hogy náluk laktam egy kis ideig. Azt hittem tök jó lesz, de csak bonyodalmak lettek belőle, folyamatosan kritizált és csesztetett minden apróságért, és ha meg mertem említeni finoman akkor besértődött és persze bátyám mellé állt. Elsőnek próbáltam a terhességnek befogni, de egyre durvábbakat művelt amit így hosszú lenne leírni. Egyre többet nem voltam otthon, és a vége oda vezetett hogy nagyon összevesztünk egy olyan apróságon hogy azt el se tudom mondani. Erre kirúgtak, bátyám persze nem szólt semmit. Bátyámmal szép lassan nagyon megromlott a viszonyom, akit nagyon kedveltem de már ép hogy csak beszélőviszonyban vagyunk.

Szegény nagyon sokat dolgozik hogy meg tudjon teremteni mindent a kicsinek, és még is mindig valami teljesen fölöslegesre kell költeni.

Közben megszületett a pici, és kiderült hogy az anyja nem akarja szoptatni pedig tudná, és tápszert ad neki, csak hogy ő depressziós lesz a szoptatástól, és kijelentette hogy oda akar költözni a szüleihez, egy kis 2 szobás albérletbe ahol még a nővére is ott lakik. Nem is tudom hogy férnének el, ráadásul a szülei folyton dohányoznak az egész szoba dohány szagú, van kutya macska, persze szőr mindenhol. És ide akarja vinni a gyereket a tiszta meleg albérletből ahol eddig laktak. És én már régebben kipuhatolóztam hogy ő már bulizni akar és ahogy tudja kinél hagyni a gyereket újra el fog menni bulizni. A szomorú az hogy bátyám hihetetlen papucs, mi egy szót nem szólhatunk mert akkor mi vagyunk a rosszak, én próbálok megértő lenni de egyre nehezebb. Már mindenki úgy van vele hogy inkább meg se szólalunk csak meg ne bántsuk őket. De egyszerűen csak a vak nem látja mi történik, és sajnos én azt látom hogy vagy bátyám nyakán marad a gyerek vagy ha szétmennének, ami nem valószínű, az előző kapcsolatában is csak szenvedett de nem ő mondta ki a válást. De ha megtörténik akkor fizetheti a gyerektartást, úgy hogy felmerült az is hogy nem az övé.

Mit tehetünk? Én jót akarok a bátyámnak és ha az ő gyereke akkor a kicsinek is, de amit művel az anyja az valami hihetetlen.


2011. febr. 10. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy gondolom, hogy ebbe a dologba nem szabad beleszólni.

Hiába mondtok ilyenkor bármit, úgy is Ti lesztek a "rosszindulatúak." Szerintem Neki is vannak sejtései a dolgokkal kapcsolatban, csak még magának sem meri bevallani. Tudod, az idő....:(

2011. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem beszélj erről először a szüleiddel..ők is így látják ezt?
2011. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb, amit tehettek, hogy leültök a bátyáddal egy beszélgetésre, mikor elmondjátok neki, hogy ti kívülállóként hogy látjátok ezeket a dolgokat, tanácsot adhattok, mit érdemes lépnie véleményetek alapján, de egyébként magának kell döntenie az életéről. Ha ezek után is a maga feje után megy, nem is érdemes tovább zaklatnotok emiatt, mert csak annyit értek el vele, hogy még jobban megnehezítitek az életét.
2011. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

"És én már régebben kipuhatolóztam hogy..."

Ez itt a baj, ne puhatalozz, nem a Te dolgod.


"Én jót akarok a bátyámnak"

Nehez elhinni.

2011. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szülők testvérek mind így látják, többször próbáltuk az értésére adni de csak sértődés lett. Nehéz külön beszélgetni vele mert 12 órát dolgozik aztán alszik a maradék időben meg a nővel van és ő folyton kicsavarja minden mondani valónkat. Az is megnehezíti hogy én meg anyukám 200 kilométerre lakunk tőlük és csak telefonon tudunk vele beszélni. Ebből volt is egyszer hogy anyukám próbált vele beszélni, de hallotta telefonba ahogy a nő magyaráz bátyám mellet erre felhúzta magát és rájuk förmedt, erre megsértődtek és hetekig szóba se álltak velünk, meg azt mondta anyukámnak hogy kérjen bocsánatot. Na már most ne egy 50 éves nőnek kelljen bocsánatot kérnie főleg ha igaza van. Többi testvéreim már nem mondanak semmit. Sajnos nem látja mi történik. Én értem hogy ez az ő dolga, de nem akarom hogy szenvedjen nagyon sokat szenvedett, és most mikor végre született egy kislánya nem kéne hogy bármi csalódás érje.
2011. febr. 10. 13:25
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

Én azért meghallgatnám a másik oldalt is.


Akarjál csak jót saját magadnak, mert tudod a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

2011. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Miért nehéz? A kipuhatolózást értsd úgy hogy amikor ott laktam sokat voltam a nővel kettesben és sokat beszélgettünk és sajnos ezek lejönnek a szavaiból. Ha rosszat akarnék már elmondhattam volna minden kis húzását de próbáljuk óvatosan értésére adni hogy vegye észre a jeleket.
2011. febr. 10. 13:27
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell engem támadni, csak mert foglalkoztat a bátyám jövője. És hidd el hogy a másik oldallal kulturáltan beszélni se lehet mert már próbáltuk.
2011. febr. 10. 13:30
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Kéretlenül tanácsot adni nem szerencsés dolog a tapasztalatom szerint. Nem szokott sok jó kisülni belőle, bármennyire is jó és jó szándékú a tanács. Nekem mindig jobban bejött, ha megvártam, amíg kérik. Leülni beszélgetni ettől még lehet. Azt nyugodtan elmondhatom, hogy Te miket gondolok, mi a véleményem, milyen érzéseim vannak. Ezek ún. "én-közlések" amikkel aztán a te esetedben a bátyád vagy kezd valamit, vagy nem, ha kezd, akkor is úgy, ahogy neki is jó...
2011. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Tehát, te meg anyád kétszáz kilométerre laktok tőlük, mégis pontosan tudjátok, hogy ők hogy élnek, meg ki milyen és mit csinál? aha.


Én például már csak azért is meghallgatnám a másik oldalt is, mert lehet hogy én sem lennék elragadtatva, ha terhesen beszállásolnák hozzám apuka hugicáját, aki ki tudja hogy viselkedett, meg mi mindent kellett utána még csinálni, meg ki tudja ti is milyenek vagytok. (Persze most jön az, hogy hát te nem zavartál, ő volt a hülye, ti vagytok a rendesek.)


Az én férjemet a családja világ életében lehúzta, mikor munkanélküli volt úgy, hogy semmije sem volt anyuka, aki dolgozott, csak nem jelentette be magát, hogy kapja a munkanélkülit is, ott trónolt a saját kifizetett lakásában és vele akart cipőt vetetni magának, meg kifizettetni vele a számlákat, holott fél éve nem volt otthon. És akkor én voltam a szemét nőszemély, aki ezt nem hagyja. Persze anyósnak még mindig én vagyok a hülye, mert nincs már kit fejni. Meg nálunk is volt telefon mellett magyarázás. Mikor programunk volt, épp indultunk volna és akkor a tesója telefonál, hogy őt fuvarozzuk a tescoba meg ide-oda MOST AZONNAL, bár neki is van kocsija és meg sem kérdezte, hogy ráérünk-e és akkor mondtam neki, hogy mondd meg, hogy dolgod van ne legyél már hülye. Két oldala van mindennek. És lehet, hogy azért ilyen a bátyád, mert ő is rájött, hogy sok már belőletek.


Az is lehet, hogy ő a f.asz és azért akar elköltözni a "nője" a gyerekkel a szüleihez, mert nem egyszerű egy kisbabával, jó a segítség, és honnan tudod, hogy a bátyád nem hazaesik aztán veri az asztalt, hogy miért nincs rend, ötfogásos ennivaló és csak mereszti a p.icsáját, meg kötekszik? Honnan tudod? Bevallottad, hogy kétszáz kilométerre laksz tőlük. Fogalmad sem lehet arról hogy élnek. Az, hogy te vendégeskedsz náluk, vagy valaki aki volt ott azt mondta, hogy pedig dehogy az csak egy dolog.

2011. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!