Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek 7-8 éves...

Hogy kezelitek 7-8 éves körüli lányotok makacsságát? Pl:öltözködés terén nem mindegy, hogy mit vesz fel mert fúj undoritó, fiús, már megin ezt meg stb.

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

kisfiúk is ilyenek...


öcsém 9 éves, 2 éves kora óta ő dönti el mit vesz fel,különben hisztizik...

akkoriban csak a piros és a szürke ruhákat volt hajlandó venvenni,földhözvágta magát ha mást akartunk...4 éve korától inkább visszük őt is ruhátvenni,ő választ igy nincs hiszti...

most 9 éves,elképesztő hogy milyen izlése van,néhány felnőtt megirigyelhetné (csak szinben összeillő ruhát vesz fel,zokni és cipőszin is stimmel,és gyerekes ruhát nem hord)

2011. febr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyni kell, hogy úgy öltözzön, ahogy akar, lehet tényleg béna ruhákat akartok ráadni( velem is ezt csinálták a szüleim, mai napig állítják, hogy márpedig az szép volt) Hagydd, hogy azt vegyen fel, amit akar, vásárláskor ő válassza ki. Van olyan gyerek, akinek ez nagyon fontos, nekem is az volt.

23/L

2011. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is viszem magammal,de még igysem jó egy idő után hiába azt mondja,hogy jó lesz!!Minden reggel csak a veszekedés megy vele,sokszor már a sírás vesz elő.Egyszerüen nem tudom kezelni a dolgot,mindenre van valami kifogása!
2011. febr. 10. 14:02
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Akinek nincs pénze az tanítsa meg a gyerekét értékelni, hogy az van ami van. Mi is hisztizünk olykor, ilyenkor csak az a válasz mosásba van meg nem vettük hanem kaptuk.

Hisztinek engedni annyi mint fejedre nőtt a gyerek.

2011. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nem csak a lányod hibája, ez a te nevelésed.

amikor én ennyi idős voltam, nekem kb bármi megfelelt, egyedül a piros ruhákat utáltam.

2011. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Készíts ki neki reggel két szettet, és válasszon abból. :)
2011. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen ám,de bármit készítek ki neki mindenben talál valami hibát!Pedig kiteszem a lelkemet is érte,magamra meg férjem re alig veszünk egy pár új valamit mert azt nézem,hogy neki jó legyen.És még sem jó semmi,azt mondja,hogy neki van a legcsúnyább ruhája!Pedig jobbnál jobbak!
2011. febr. 10. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is magam válogattam a ruhákat kicsi koromban, amikor ruhát vettünk, de ami már megvolt, azt nem fitymáltam.
2011. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is te rontottad el, nem a lányod hibája. Legyél erős, válassz ki reggel két variációt ajánld fel választásra, és ha nem tetszik, válassz te. Ő gyerek nem felnőtt. Nem azt mondom, hogy nem kell a gyerek véleményét figyelembe venni ilyen téren, de nálatok szerintem ez már régen többről szól. Ha hisztizik, és nem akar, akkor szabj ki neki büntetést. Illetve magyarázd meg neki, hogy a készletek végesek, van valamennyi ruhája, abból válogasson, és örüljön, hogy neki ennyi van, más kénytelen használtban járni. Beszélgess vele a témáról, biztos értelmes, megérti majd. Ha meg hisztizik, akkor se engedj neki, mert csak rosszabb lesz.
2011. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak nagyon igaza van!
2011. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!