Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negyven évesen, hogyan kell...

Negyven évesen, hogyan kell randizni?

Figyelt kérdés

Negyven vagyok. holnap készülök randizni egy szintén negyvenes nővel. nem igazán ismerem, csak e-mailezünk egy hete. egy kávézóban fogunk találkozni. hogy állítsak be? érjek oda hamarabb, vagy inkább pontos időre? Virágot vigyek? vagy bonbont?

tudom, hogy totál hülyeség ilyesmit kérdezni, de húsz éve nem randiztam... és borzasztóan izgulok... :)

adjatok tanácsot! köszi előre is. ;)


2011. febr. 10. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a virág jobb. Egy negyvenes kolléganőm épp a héten mesélte, mennyire zavarta, hogy a kedvese a kapcsolatuk elején "csak" bonbont hozott, ő pedig virágra vágyott. Szerintem virágot. :)

Érj oda kicsit hamarabb, az szerintem imponál neki, ha már ott várod. És csak nyugalom, ha beszélgettetek már valamicskét, annyit tud, hogy rég volt randid, nem? Vagy legalábbis gondolja, valszeg ő is így van ezzel. Ne idegeskedj rajta, majd minden alakulgat. Sok sikert!

2011. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerntem egy szál virág az szép gesztus és sokba se kerül. Érj oda elöbb mondjuk 5 percel s így olyan helyet választhatsz ami kényelmes s akár kicsit szeparált is s könyebben tudtok beszélgetni. Az idő azért is jó mert így feltudsz készülni, akár elugrani elötte a mosdóba vagy átgondolni miről is tudnántok beszélgetni.

Elsőre légy diplomatikus, és kellemes társalgó.

Kérdezgesd sokmindenről pl család, munka, tanulmányok, közös ismerősök stb. így látod melyik a számára kedvelt téma amiről hoszan tudtok beszlgetni.

Ne légy rámenős, s ha tudod, hogy valami érzékenyen érinti akkor kerüld a témát. Hamár kényelmetlen üldögélni csendben akkor ajánd fel, hogy sétáljatok egyet (ha felétek is szépen süt a nap). Sétánál kevésbé kényelmetlen a halgatás, de csak forgalmas helyen legyetek ami semleges mindkét félnek s neki is biztonság érzetet ad. Esetleg valami helyi nevezetességhez, szép park vagy sétáló utca.:)

2011. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Virág lesz! azt hiszem, akkor már rózsa! :) igen, tudja, hogy rég volt. és gondolom neki is. tisztára olyan, mintha megint tini lennék... :D
2011. febr. 10. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk ne izgulj.


è szerintem is egy kisebb virág. én praktikusság szempontjábol egy apró kis cserepes tavaszit ajánlanék, ha lehet úgy hogy egy apró kis ajándék szatyorba elférjen. ez azért jó, mert ha sétáltok egyet vagy esetleg busszal megy haza is könnyen cipeli, nem törik össze. vagy max egy szál tulipán, vagy valami tavaszi.


Vagy pár perccel elöbb vagy pontosan, de ne késs, ha nem vagy biztos mikor érsz oda, akkor inkább elöbb.

2011. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a tanácsot, és biztatást! :)

akkor egy szál rövid szárú rózsa nem lenne jó választás? :O

inkább cserepes virág legyen?

2011. febr. 10. 20:36
 6/13 anonim ***** válasza:

A cserepest nem olyanra gondoltam ami konkrét cserepes. hanem vannak mostmár ezek a tavasziak, mint egy kis tulipán, vagy egy pár tö nárcisz. apró cserepes. és sok virágos csinál hogy feldiszíti, vagy egy kis müanyag vagy más kis szép cserépben van. ehhez kérhetsz egy ici pici ajándék zacskót, így nem kell cipelni.

ha ilyen nincs a virágosnál akkor jó a rózsa is vagy egy tulipán.


de menj nagy virágoshoz, és nyugodtan mondt hogy elsö randira lesz és csak egy apró virágot akarsz ami kedves, de nem nagy dolog. tuti ajánlanak neked.


anyukám virágos, így tudom hogy a virágosok szivesen segítnenek kiválasztani föleg ha megmondja a vevö mire kell, és mennyit szán.

szóval mondhatod hogy nem akarsz többet mint egy ezres(vagy 500 Ft) ahogy érzed.


a szálas virággal az a baj, hogy amíg ültök a kávézóba és haza ér már el is hervadt vagy lehullik a szirma stb.. tök utáltam ha randira ilyet kaptam és miközben a hapsim haza kísért a szirma lehullott, persze tudtam hogy nem azért mert a virág rossz, hanem mert a virágok már csak ilyenek, de tök rosszul éreztem töle magamat.


szálas virágot vagy csokor virágot akkor érdemes vinni ha felveszed a lakásánál, és akkor betudja vinni a vázába, vagy a lakására mész. de randira utáltam ha virágot kaptam mert nem praktikus. így már jobb egy apró csoki, mint pl egy nagyon finom Lindt desszert, olyan ami elfér egy ici pici nöi táskában is.

2011. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom,így fiatal fejjel..:D Legyél ápolt,legyen jó illatod,öltözz fel szépen.Add magad,mindenképp érj oda előbb!Az ajándék,jó ötlet,egy hét alatt nagyjából kialakulhatott benned egy kép,hogy szereti-e a virágokat,vagy édességet..szerintem bármelyiket viszed,örülni fog neki.A virág talán az alkalomhoz jobban illik,viszont a csoki nem olvad el.
2011. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
khhhmm... a csoki nem hervad el:)))
2011. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a párom nem negyven, de 36 volt amikor összejöttünk... első randin étterembe vitt meg rock koncertre... a másodikon motorral reggelizni :D


szerintem nem korfüggő... de egy szél virág az tök jó, de ne vörös rózsát :D talán margaréta, rózsaszín, vagy tulipán, az aranyos.


28/N

2011. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia,

na mi volt, hogy sikerült? Mit vittél?

2011. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!