Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben ti vennétek...

Ilyen helyzetben ti vennétek drága autót?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy használt 12 millió körüli autót. A baráti körömnek most nem megy valami jól, az ország fele meg lassan éhen hal. Szerintetek ilyenkor "etikus" drága kocsival járni?
2011. febr. 10. 23:03
1 2
 1/12 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
50%

Politikusok se foglalkoznak az etikával, Te se tedd! Ha ennyire el vagy eresztve vedd meg.

De csak akkor ha sok haragost szeretnél. Elvesztheted a barátaid.

Ismerek egy nőt akinek nagyon sok pénze van, de barátai nincsenek. Ha vannak is érdekből.

Tiéd a döntés!

2011. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha te megteheted, akkor vedd meg. Nem segítesz azzal a barátaidon, hogy szolidaritásból velük együtt éhezel. Te megdolgoztál a pénzedért, miért ne arathatnád le a munkád gyümölcsét?
2011. febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha tisztességesen megkerested azt a pénzt, miért ne? Ha az a szíved vágya, szerintem ne gátoljon ilyesmi. Persze nagyon figyelmes vagy és kedves, hogy ezt számításba veszed.
2011. febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Mérlegeld a helyzetet. Szükséged, igényed van rá? Ha igen, akkor vedd meg. Jól látod mások sorsát. Neked ez adatott. Most mi értelme lenne téged lehurrogni ezért? Ha nem akarsz nagyon feltűnösködni, vegyél ritka autót. Bár ilyenkor az emberek fejében úgy is S-merci/5-7er BMW/A8 lebeg képzeletben vásárlás terén.

De ha úgy gondolod, ne vegyél drága autót, igazából minek is? Egy full extrás 1.4TFSI DSG-s Golf szerintem egy nagyon jó ajánlat. Nyilván nem lehet vele úgy rajozni, mint egy A8-cal, de egy átlagautóhoz képest(Pl. új Suzuki Swift) ultramodernnek tekinthető. ez csak az én véleményem. Nyilván mást mondanék, ha dagadna a bankkártyám. Ez van.

2011. febr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Vannak ennél sokkal drágábbak is.Vedd meg és kész.
2011. febr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem inkább újat vegyél (én újat vennék, de nem a teljes összegből). Egyébként meg, a te pénzed, szóval arra költöd, amire akarod.
2011. febr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Cory Rose ***** válasza:
50%
Nyugodtan vedd meg ha ezt szeretnéd, semmi köze nincs ennek az etikához. Nyilván nem loptad azt a pénzt, azt veszel rajta amit akarsz.
2011. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

szerintem ha már ennyit költesz autóra, akkor olyat keress, ami hybrid, vagy keveset fogyaszt (nem annyira értek hozzá, de gondolom fogod a lényeget)

szóval ha nem bicskanyitogató kocsit akarsz venni, akkor senki nem fog rád csúnyán nézni.

magyarul lehetőleg ne SUV-ot, vagy valami cigányverdát vegyél.

2011. febr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Csak akkor vedd meg, ha nem úgy gyűjtögettél rá, hanem van pénzed bőven, nehogy egy javíttatás tönkre vágjon!


A barát nem pénzért szeret! Ha sok a pénzed miért ne vehetnéd meg ezt az autót! Kedves, hogy megfordul a fejedben, hogy a barátaidnak rosszul eshetne! Ha már zavar hogy nem megy jól nekik esetleg próbálhatnál rajtuk segíteni, ha lehet! De azért ne vedd magadra a világ gondját, nem te vagy felelős senki más anyagi helyzetéért! Remélem teljesül a vágyad! :-)

2011. febr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

vegyél egy olcsóbb kocsit és a maradék pénzből vegyél egyet nekem is :P


viccet félretéve, ha ez a vágyad, vedd meg, megdolgoztál érte (gondolom) :)

2011. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!