Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen erőszakos? Fröcsög...

Miért ilyen erőszakos? Fröcsög folyton.

Figyelt kérdés

8. osztályos koromban jelentkeztem egy olyan szakra (dráma szak), amiről azt hittem csodálatos lesz, de kiderült, hogy egyáltalán nem. Az emberekkel magukkal nincs bajom, de (sajnos későn) jöttem rá, hogy utálom ezt az egészet csinálni, engem teljesen más dolgok érdekelnek, és most osztályt akarok váltani.


Mamám (vele élek, anyukám lelépett, apukámnak új családja van) folyton üvölt, hogy ha már elkezdtem csináljam végig, de én nem bírom, még 2 évem van itt, nem akarok 2 évet elpazarolni az életemből, mindig arra gondolok, mi van, ha mondjuk 22-23 évesen elgázolnak és meghalok, és akkor elbuktam az életem olyasmire amit nem szeretek. Elmondtam az osztályfőnökömnek, hogy nincs szabadidőm, ami nem is baj, csak legalább olyasvalami miatt ne lenne, amit tényleg szeretek, és amiért megéri dolgoznom.


Most pl. szeretnék lovassportra járni, de mamám azt sem engedi, mert régen táncoltam és azt is abbahagytam, nem érti, hogy azért hagytam abba, mert a táncsuli nem volt sikeres, és 9 lány mellett 1 fiú volt. azt mondja, ezt is otthagynám, esélyt sem ad, hogy másképp legyen, pedig ezt tutira nem hagynám abba, vonz a dolog, szeretném nagyon, és ki is tartanék mellette.


Beszéltem az osztályfőnökömmel, ő azt mondta, megérti, nem pazarolhatom el az életem, és segít elintézni hogy osztályt, szakot válthassak. Mamám "belement", ez alatt azt értem, hogy megengedte, és most a nap 24 órájában hallgatom, hogy milyen sz*r, szemét vagyok. Még csak rossz gyereknek se nevezhet, mert soha nem járok bulizni, nem pasizok, és 4,4 az átlagom :/ Miért nem érti meg, hogy azért nem akarom csinálni, mert utálom? Csak azt hajtogatja, hogy semmit se csinálok végig, nincs akaraterőm, nem érti, hogy utálom, és nincs értelme csinálnom, csak fújja a magáét. Azt mondta az ofőm, hogy próbáljak vele leülni kedvesen beszélni, de szóhoz sem hagyott jutni, fújta a saját igazát, majd mint aki jól végezte dolgát, elégedetten nézte tovább a tévét, én meg inkább kibattyogtam a szobából.

Tudom, hogy már idős, és a nevelésemet nem neki kellene csinálnia, hanem a szüleimnek, és hálás is vagyok neki ezért, de én már ezt nem bírom tovább, azt sem tudom, hogy most akkor menjek-e el másik szakra, vagy sem, mert ha megyek, az a baj, ha nem, akkor minden békés lenne itthon, de szép lassan megőrülnék. Mi a fenét lehet kezdeni ilyen helyzetben?:( azt ne tanácsoljátok, kérlek titeket, hogy próbáljak vele higgadtan beszélgetni, mert lehetetlen, ezt az osztályfőnököm is belátta, mikor ő megpróbálta.


köszi, ha elolvastátok, kicsit hosszú lett :/

16/L


2011. febr. 11. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
költözz apádhoz, az, hogy új családja van, nem indok, hogy ne vele élj
2011. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy most egy fizuból élnek, mert a fiuk 2 hónapos, és a felesége most nem dolgozik, így ez a kifogás éppen, hogy nincs se hely, se pénz, hogy még engem is eltartson. és tleg esélytelen :/
2011. febr. 11. 16:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg tudja a nagyanyád, hogy nincs kitartásod. Mindenbe belekezdesz, és nem fejezed be. Ide-oda kapkodsz. Nézz magadba, mielőtt őt szólod meg, hogy mi lehet benned a hiba? Minden új kedvtelésed pénzbe kerül, és gondolom, abban nem dúskáltok. Majd akkor csapkodj ennyire a vágyaiddal, ha te is leteszel valamit az asztalra.
2011. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BlackSword ***** válasza:

Valamilyen szinten igaza van a mamádnak, és bizonyos szinten meg nem vagy felelős... Igaza van a mamádnak abban, hogy ha velemit elkezdesz, akkor fejezd is be... Bár elveszi az igazát azzal, ahogy előadja... Bizonyos szintig Te sem vagy felelős, hiszen 14 évesen nem tudja még eldönteni az ember, hogy mit is akar valójában... Nekem 8-dikosként sikerült jól választanom, és szakközepesként megszerettem azt a szakmát, amit választottam... Most egyetemre járok ugyanazon a szakon... Nekem könnyű is volt választani, mivel édesanyám elmondta a lehetőségeket, az előnyöket, a hátrányokat, majd választottam... Neked gondolom ez a lehetőséged nem volt meg... Így viszont nehéz... Én nem akarlak elkeseríteni, vagy felmenteni... De lenne egy kérdésem... Nem baj ha nem válaszolod meg itt, csak magaddal szemben légy őszinte... Tényleg a lovaglást akarod csinálni, és nem csak egy újabb fellángolás??? Mert ha nem, akkor csináld... De ha nem vagy magaddal őszinte, akkor sose leszel boldog az életben...

A mamád pedig öleld meg, amikor a legjobban kiabál, és mond neki: azért én így is szeretlek... És figyeld meg, hogy el fog gondolkodni...

2011. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne ugy váltanod,és rendezned a dolgaidat hogy a mamád ne kelljen hozzá?Ne is szólj neki. Nem drogot akarsz venni,hanem szakot váltani! Kérj apádtól aláirást,a mamát meg hagyjad hagy nézze tovább nyugodtan a tv-t!
2011. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mond meg neki hogy 16 éves vagy és te ezt nem bírod :)
2011. febr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

előzők közül egyik válaszoló! igazad van abban, hogy akaraterőből nem születtem túl sokkal, de ez volt az egyetlen egy dolog, amit életemben abbahagytam, a tánc.

a lovassport születésem óta érdekel, kis túlzással, a lovardákban is szeretem csinálni, és tudom, hogy nem hagynám abba, ha a nyelvem a talpam alá lógna, sem!

2011. febr. 11. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Apád egy undorító ember. Mi az, hogy most nincs pénz meg hely, hogy téged is eltartson? TE a gyermeke vagy, KÖTELESSÉGE eltartani, nem az idős nagymamádnak. Előbb dobja ki a feleségét, mint téged, ha annyira nincs hely. Egyébként meg a mamád biztosan másképp látja a dolgokat, mint Te, fiatal. Ő már nincs benne annyira a változásokban. Viszont meg kell vele értetni, hogy ez csak egy középiskola, nem egyetem, ha nem szereted, át kell menni egy olyan helyre, ahol jól érzed magad. 14 évesen még nem tudja eldönteni az ember az összes jövőre vonatkozó tervét. És mikor válts, ha nem most. 11.-ben szerintem már késő lenne, akkor már azért érettségire készülnek.
2011. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

16:17 szerint próbáld meg:

átiratkozol másik iskolába, apád aláírja, a mamának meg nem szólsz.

2011. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!