Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy, hogy beférkőz...

Miért érzem úgy, hogy beférkőzött az életünkbe és a férjem érte van oda? Ráadásul állítólag a nőket szeretni. Mi a fenéért félek ennyire?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy kolléganője. Nagyon szép, csinos, mindig magassarkúban jár, ízléses ruhákban, hosszú haj, szép arc stb. A férjemnek először ő volt a "kedves, mindig segítőkész" munkatársnő, viszont már ott tartunk, hogy elhívjuk vacsorára, valamint elmentünk együtt focimeccsre is, ő hozta az egyik barátját, mi meg a gyerekeket. Én is kedvelem, de érzek vele kapcsolatban valami furcsát. Nagyon erős kisugárzása van és akárkinek a tekintetés képes magára vonzani. Mondhatjuk úgy, hogy a "család barátja" lett secperc alatt, de mindezt úgy, hogy én is támogattam az ötletet. És az utóbbi időben tűnt fel, hogy basszus ki ez a nő? A férjem miért van úgy oda érte? 5 hónapja lett a munkatársa, de már ott tartunk, hogy a gyerekeim is szeretik. Én tényleg kedvelem őt, mindig kedves, de ugyanakkor kicsit tartok is tőle. Elvégre annyira nem ismerem, és mindig olyan titokzatosnak tűnik. Egyébként azt pletykálják, hogy leszbi. Ebből nem tudom, hogy mennyi igaz, de van a férjemnek egy munkatársa, aki a csajt már régebb óta ismeri és ő mondta. Mindegy, nem is ez a lényeg (biztos nem fogok rákérdezni), hanem hogy a férjem különösen odavan érte, amit megértek, mert elég szép, meg fiatal, meg kedves stb stb, csak már kezdek azon gondolkodni, hogy vajon mikor költözik ide. Eleinte úgy voltam vele, hogy első találkozás rendben, szimpi, minden, legyen újabb. Hívjuk meg vacsizni. Nyugodtan vigye haza a férjem. Üljünk be valahova. Menjünk el focimeccsre. Tök jó, hogy a gyerekeimmel is ilyen kedves. Jé, már a gyerekeim is hogy kedvelik. Következő lépésnek az jöhetne, hogy ő megy gyerekekért oviba. Tényleg nem tudom, mi ez az egész. A férjem szeret, de én ilyet még nem éreztem.. az egész olyan gyorsan jött, és kezdek attól tartani, hogy a hátam mögött igazából szerelmes a csajba, vagy ami mégrosszabb, össze is jönnek és mikor én éppen kávézni hívom majd át, akkor bevallják, hogy összeköltöznek és első gyereküket várják. Oké tudom, hogy ez hülyeség, de nem tudom szavakba önteni..mondjuk úgy, hogy furcsa női megérzéseim támadtak. Nagyon örülnék, ha segítenétek, mert kavarognak bennem a gondolatok. Hangsúlyoznám, hogy SOSEM voltam még féltékeny a férjem közelében egy nőre sem. Most akkor mi történt, megőrültem?
2011. febr. 11. 23:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem őrültél meg,igazad van ha nem tetszik ez a dolog.Tényleg túlzás,hogy ennyire sokat van veletek.Hidd el mást is zavarna.

Próbáltál beszélni a férjeddel erről?

Esetleg próbáld finoman leépiteni a csajt.

2011. febr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek azért.Az se jó ha az ember túl nyilvánvalóan elkezd féltékenykedni.Az se jó,ha nem csinálsz semmit,mert magadban őrlődsz.Ki kell szorítani a csajt valahogy a képből.Több kettesben töltött program,vagy csak a gyerekekkel,vagy csak a te ismerőseiddel.Ha meg a férjed állandóan ezt a nőt ajnározza,és vele akar programokat,akkor ott már bibi van szerintem.Nehogy már egy házasságban élő férfi ennyire nyíltan odalegyen egy nőért.Okosan le kell rázni.Te is válts egy kis stílust most külsőbelileg a férjed számára,hadd lepődjön meg:)
2011. febr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval.

Ha a pároddal való megbeszélés nem jönne be, ilyen-olyan ürüggyel szép lassan egyre kevesebbre kell fogni az ilyen találkozókat... a végén már csak azt veszed észre, hogy félévente egyszer találkoztok.

Ha a csaj kinyitja a száját ezért, akkor finoman fel kell világosítani hogy még nem fogadtátok örökbe.

Ha a párod problémázik ezen, rá kéne kérdezni tulajdonképpen mit is akar attól a nőtől, mert akkor még ha nem is szexuális, de valamiféle kötődés lehet köztük... lehet csak szimpla anyakomplexus.

2011. febr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem voltál még féltékeny sosem? Akkor te vagy nagyon jó nő lehetsz vagy nagyon nem ismered a férfiakat... És ha nem fog hozzátok járni, akkor mi van, attól még mindennap együtt lesznek melóhelyen. Beszélj a férjeddel, és építsd le valóban ezt a csajt, mert ez túlzás.
2011. febr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem örültél meg és nagyon egyszerü a megoldás.Mondd meg a férjednek hogy nem akarod a kapcsolatot ezzel a cicuskával,mert utálod a kisugárzását,és érzed hogy rossz hatással van rád.Ha szeret megérti,ha nem és annyira ragaszkodik hozzá akkor egyértelmü hogy belehabarodott.Akkor már más a helyzet,elöször is meg kell bizonyosodnod rola mi is az igazság.
2011. febr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Biztosan nem lenne olyan pofátlan a férjed, hogy a nyakadra hozza a szeretőjét. Ha akarna valamit a nőtől, titokban csábítaná el.
2011. febr. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A féltékenység nem csak szexuális alapú lehet. Az ember lehet féltékeny barátra, testvérre, bárkire, akit vetélytársnak tart valamilyen szempontból.

A leírás alapján nem tűnik potenciális szeretőnek a nő, valószínűbb, hogy egy könnyen barátkozó, nyitott személyiség. Szerintem az hökkentett meg, hogy rád is ilyen komoly hatással volt - mint ember.


Én is voltam már féltékeny nőre - mert neki sikerültek ugyanazok a vizsgák, amelyek nekem nem. Senkinek sem mondtam és ésszel tudtam, hogy nem jogos, amit érzek, mégis ott volt az érzés. Ezen csak tudatosan lehet felülemelkedni.


Vagy egy másik példa: van egy férfibarátom - férjem egy ideig féltékeny volt rá, aztán szép lassan rájött, hogy ezer lehetőségem lett volna a sráccal bármit csinálni korábban.Ha akartam volna, akkor nem a férjemmel lennék, hanem vele. Szép lassan elfogadta, hogy emberként fontos nekem a srác, nem férfiként.

De bizonyos dolgokra a mai napig féltékeny: pl. a srácnak hihetetlen jó dumája van, pörgős, agyzsibbasztó vitákat lehet folytatni vele. Férjem kevésbé verbális típus, nem annyira "dumagép". Ha a sráccal kapcsolatban olyan helyzetről mesélek neki, amit a dumájával jól megoldott, látom a férjemen, hogy féltékeny. Nem a srácra, hanem erre a tulajdonságára.


Szerintem teljesen normális emberi reakció, amit érzel. Nem mint nőre vagy féltékeny rá, hanem mint könnyen és gyorsan barátkozó emberre. Félted a baráti, anyai pozíciódat, mert látszólag a lánynak túl gyorsan sikerül olyan lépéseket megtenni, amibe neked sok energiát kell fektetned. De látszat és a valóság nem mindig fedik egymást.

Érdemes azon elgondolkodni, hogy ténylegesen mi zavar a helyzetben (úgy érzem, itt a helyzet a kényes, nem is a hölgy személye) és konkrétan az ellen fellépni.

2011. febr. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok és segíteni próbáltatok! Azt hiszem, hogy a kedves utolsó válaszadó fogalmazta meg a legjobban a problémámat. Nem utálom ezt a lányt, csak furcsának tartom a helyzetet. Én nagyon olyan ember vagyok, aki nehezen bízik meg valakiben, nehezen engedi be valakit a magánszférájába. És van ez a lány, jófej, minden és tessék. Ilyen rövid idő alatt milyen jóban lettünk. Olyan ez az egész, mintha engem, a férjemet, meg a gyerekeket is elcsábította volna! Persze nem olyan értelemben..remélem, értitek. És csak az utóbbi pár napban kezdtem el gondolkodni, hogy vajon mi lehet az oka ennek. A férjemnek tetszik? De a lány nem úgy viszonyul hozzá, legalábbis azt észrevenném. És akkor én miért akarom, hogy barátkozzon velünk? Nekem is tetszik? Ugyan. Mindössze a kisugárzás. És ezért vagyok bizonytalan. Nem tudom, mi fog ebből kisülni. Tudom, hogy kusza amit írok, de sajnos ennél jobban nem tudom megfogalmazni. Talán adhatnék neki esélyt, de a felszín az lehet csak felszín.
2011. febr. 12. 12:33
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy ilyen nőt, mint akit leírtál, ő is, olyan túl barátkozós, értem a helyzetet.


Nem lehet, hogy ő csak nagyon egyedül van? Az én ismim is olyan ragaszkodó, mindenben benne akar lenni, alig lehet lerázni, tapad ezerrel.


Szerintem szimplán csak azért mert magányos, és kapaszkodik mindenkibe, aki kicsit is kedves számára.

2011. febr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból egy féltékeny típus vagyok, de én már ennyire sem engedtem volna elfajulni a helyzetet.Általában az ilyen nagy összejárásoknál mindig megjönnek a bajok. Sok példám van rá.

De mivel írod hogy lezbi lehet, mi van ha ő meg érted van oda? miattad jár hozzátok?

2011. febr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!