Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Margit, Cecília, Erzsébet,...

Margit, Cecília, Erzsébet, Borbála "királynői nevek"?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy számomra érdekes kérdést. Ennek a kérdésnek a válaszaiban találtam ezt a "királynői" kifejezést. Szó szerint kell érteni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



Hol maradnak az ilyen nevek? A viselőik szeretik a nevüket, "büszkék" a nevük történelmi hátterére vagy el kell bújniuk a mai divatnevek mögött és akár ciki is a nevük?


2011. febr. 17. 00:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Nekem tetszenek, mert hangzásra szépek, az Erzsébet különösen, viszont a becézése egyiknek sem tetszik, Margó (jó, ez még jópofa), Cecíliának nem is tudom mi a becézése, Lia, Lili? Mondjuk ez sem rossz. Bori - szörnyű, Erzsi - ez is. Utóbbiról minid egy vidéki öregasszony jut eszembe. De nem becézett formában mindegyik szép.
2011. febr. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Ezeket a neveket valóban viselték királynők, királynék és szépek is, a Cecília kimondottan tetszik, büszkén is viselném, de a többi név igencsak gyakori volt, nagyon elcsépelték, így bár nagyon "szeretem" Erzsébet királynét, nem viselném szívesen az Erzsébet nevet, a Margit szintén elég gyakori, Borbála meg önnön valójában nem tetszik.


Az én nevemet is viselte történelmi személy és büszke vagyok rá, hogy egy nagy uralkodó feleségének a nevét viselhetem, aki közel áll a magyarokhoz, kimondottan róla kaptam a nevem édesapám által.


Nekem pl. nagyon tetszik az Irma http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_.. , Róza http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_.. és az Amália http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_.. név ami ma már a legtöbb embernek nem tetszik, nem divatosak (öregesnek, parasztosnak mondják, mesefigurák jutnak eszükbe róluk, esetleg trágár kifejezések), régen viszont a (magyar) arisztokraták körében igencsak népszerű volt, és nekem részben ezért is nagyon tetszenek, másrészt családtagjaim viselték a nevet, harmadrészt pedig kiütést kapok az idegen hangzású nevektől, pl. Szibill, Roxána; és a újtucat nevektől pl. Gabriella, Szilvia.

2011. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Lehet hogy szépek, de nem tudom megítélni mert én arcokat kötök nevekhez, és ezekhez mind ráncos öregasszonyokat társítok... ezért nem is tetszik mikor gyerekeknek adják. Ismerek egy Borit meg Erzsit, ők utálják a nevüket...
2011. febr. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rokonságban két Cecília is van, anyja és lánya, a lány 30 éves. Egyébként leggyakrabban Cilinek, Cilkónak becézik a nevet.
2011. febr. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nevek közül nekem a Borbála tetszik,de nagyon.Szerintem a becézését is meglehet oldani úgy,hogy az ne legyen szörnyű (pl. Bora,Borcsa stb.).Két lányom van és ez a név volt az első számú befutó,de a páromat sajnos nem sikerült meggyőzni,mert előttem lévő nyolc évig tartó kapcsolatában így hívták az élettársát.Azt mondta,hogy ciki lenne,nehogy a barátai azt gondolják,hogy róla nevezi el a gyerekét.Hiába mondtam neki,hogy csak az számít,hogy én mit gondolok,sajnos hajthatatlan volt.
2011. febr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a Borbálát kivéve az összes szörnyű. Igaz, a történelemkönyvben még szépnek tűnnek, de a valóságban pl. az Erzsébetnek két fajtáját ismerem: a Mo.-n élő 1.000.000 öregasszonyból 999.999-et így hívnak, a másik: cigánynév. Elég sűrűn hallom tőlük ordítani, hogy "Eeeeeeerzzsij! Gyerejideee, nyalom a szived!"

A Cecília macskanév (Cili cica), A Margit ugyanaz, mint az Erzsébet. Akit nem Erzsinek hívnak, azt Margitnak, és azt is előszeretettel hallom cigányok szájából: Maaaorgijt!

Egyébként kihagytad a Zitát, az is királynői név :) Bár nekem az se tetszik, de legalább nem olyan szörnyű, mint a Margit meg az Erzsébet...

2011. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
én a saját nevemet szerettem amíg el nem kezdődött a győzis időszak,Beatrix a nevem és a holland királynő után lettem elnevezne
2011. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az összes magyar (de általában nem magyar származású) királynő, királyné keresztneve összesítve a következők:

Adelhaid, Ágnes, Anasztázia, Anna, Beatrix, Borbála, B*zilla (szegény nevét ki kellett csillagozni, a trágárság szűrő nem engedte, egy 'u' betű van a csillag helyén), Eleonóra, Erzsébet, Erzsébet Krisztina, Eufémia, Eufrozina, Fenenna, Gertrúd, Gizella, Ilona, Izabella, Jolán, Judit, Karolina Auguszta, Katalin, Klaudia Felicitász, Klemencia, Konstancia, Margit, Margit Terézia, Mária, Mária Anna, Mária Jozefa, Mária Leopoldina, Mária Ludovika, Mária Terézia, Richeza, Szünadéné, Tomasina, Vilma Amália, Zita, Zsófia

[link]

[link]


Nekem a Vilma Amália nagyon-nagyon tetszik, mindkettő nagyon szép nép, de így együtt különösen gyönyörű a hangzása.

Egyébként én róla kaptam a nevem: Réka, Keve hun vezér leánya, Attila hun uralkodó kedvenc felesége, Csaba királyfi anyja.

00:53 vagyok.

2011. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Bori vagyok, és teljesen elégedett a nevemmel. Nem jön velem folyton szembe az utcán. Egyedül a küldföldiekkel nehéz, mert valahogy nem áll rá a szájuk a Borbálára.

Legjobb barátnőm Erzsébet. Zsókának szoktuk hívni, de már rengeteg becenév változat ráragadt. Ő utálja a nevét, és ami a vicces, hogy két neve van, a másik Zsuzsanna és azt is utálja.

Cecíliát nem ismerek, Margitot meg tényleg csak idősebb nőt.

22L

2011. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Borbála még csak csak de a többi régimodi és már unalmas.
2011. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!