Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire keresztény nevek a...

Mennyire keresztény nevek a mai keresztnevek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Mit értünk mai alatt?

Egyébként ha az ilyenekre gondolsz, hogy Márió, Benett, akkor biztosan állítom, hogy egyáltalán nem keresztény nevek.

Ellenben József, Mária, Sándor és társai igazi magyar, keresztény nevek.

2011. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Első:

A Márió a Máriusz módosulata, latin eredetű, és a Mária párja, vagyis akkor az is ugyanannyira keresztény, mint a Mária.

A Benett a Benedek módosulata, ami szintén latin és keresztény. Nem tűnnek annak, de azok, csak mert ez utóbbi az angol módosulat szerint lett nálunk honosítva.

2011. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt utána nézhetsz minden névnek ami érdekel

2011. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Benjámin bibliai eredetű név.
2011. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Már miért kellene egy keresztnévnek keresztény eredetűnek lennie?

Ha én buddhista, hindú vagy istentudja milyen vallású vagyok, akkor már nem is lehet keresztnevem?

2011. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

ma 14:38 Szerintem nem erre gondolt a kérdező, feltételezem nem ezért kérdezte...

Hivatalosan amúgy utónévnek hívják.


Én ateista vagyok és hazaszerető, szeretem a magyar neveket, így első névnek a gyerekemnek biztos, hogy régi magyar vagy hun nevet adok, amiknek köze nincs a Bibliához és semmiféle keresztséghez és nem idegenhangzású, pl. Emese, Virág, Levente, Csaba...stb.

ma 12:10 vagyok.

2011. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Kedves első, a József, Mária nem magyar nevek. Csak magyar változata az eredeti (azt hiszem, héber) névnek. A magyar nevek azok, amiket az ateista hozzászóló írt.
2011. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!