Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen "skót" az...

Másnak is ilyen "skót" az apósjelöltje?

Figyelt kérdés

A barátommal 4 hónapja vagyunk együtt. Idővel kiderült, hogy a szülei nagyon spórolós emberek. Persze úgy, hogy ha van 1 millió Ft-juk félretéve, akkor telik egy motorra, vagy 2. kocsira, esetleg külföldi nyaralásra, de a 2 gyerekük egy szobában van felnőtt létükre és minden nap csak azzal tömik a fejüket, hogy min hogy spóroljanak. Az életmódjuk elég nagyban különbözik az én családom felfogásától.

Mivel nekem saját szobám van, a barátomnak pedig nem, szinte mindig nálunk vagyunk. Sokszor 1-1.5-2 napot is ittvan nálunk, itt eszik, itt gépezik, stb. Ma sajnos a szüleim nem tudták odaadni a kocsit, hogy elmenjek fodrászhoz a húgommal, így megkértem a barátom, ha már kocsival volt itt, hogy vigyen el, csupán 15 km-ről volt szó (oda-vissza 30). Ő szó nélkül elvitt, azonban ezt mikor az apja megtudta, elég szépen leosztotta, hogy ő erről nem is tudott, és hogy merészelte (nem tudom, pontosan még miket mondott, gondolom azt is, hogy miért ő cipel engem fodrászhoz)... mondtam, hogy akkor küldök a barátommal egy ezrest (többe nem került az út), aztán befoghatja a száját a drága "após" (eléggé felhúzott már ezzel, mindig a fián spórol és nagyon rossz nézni), de a barátom szerint még így a pénzzel sem látná be, hogy túlzott (az én szüleim soha nem fogadnának el pénzt ilyenért a barátomtól, büszkeségből sem). Igazam volt? Tényleg küldjem el a út árát? De sajnos még akkor sem ismerne magára, mit művel. :S Annyira nem szegények, hogy ilyenért a fiával veszekedjen, kb 2 liter benzinről van szó.

Mi a teendő ilyenkor szerintetek?

Előre is köszönöm.


2011. febr. 18. 18:29
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
20%
tökéletesen megértem a problémát, hasonló a helyzet nálunk is. Szerintem mindenképpen gesztus a részedről, ha elküldöd az út árát, amíg csak lehet meg kell próbálni jóban lenni a barátod szüleivel (persze még ésszerű keretek között) mert ő lesz az akin csattan az egész, ha a szülei és közted konfliktus van. Szerintem küldd el az út árát, és próbáld meg kerülni a kapcsolatot a szülőkkel amennyire lehet. 22/L
2011. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is, küld el az árást, ilyen szempontból is másrészt büszkeségből is. Valamint lehet,hogy észhez kap a drága após!:)
2011. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
53%
Megnyugtatlak, az én barátoméknál meg a fűtésen spórolnak, amikor kint fagy és és zimankó volt, 13 meg 15 fokokra volt állítva a termosztát. A barátom szobája hidegebb a többinél, de sebaj (külön szabályozni nem lehet a fűtőtesteket) - vettek oda egy kis szar hősugárzót,ami be se melegíti, meg éjjelre nem is lehet bekapcsolva hagyni. Alig találkozunk most,mert nálunk van ugyan fűtés, de nem tudunk olyan nyugodtan lenni, mint náluk. Mivel én hörghurutot kapok a hideg levegőtől, úgy oldottam meg (némi konfliktus után), hogy nem járok hozzájuk télen. Teljesen kivoltam emiatt, mert náluk több a hely, nem papírból vannak a falak, jobban férünk - most már belefásultam.
2011. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
45%

Ez tök durva! Bakker, olyan spúr lehet ez az ember!!! Ebből még lesznek gondok sztem. Annyit tudtok tenni, hogy NE MONDJATOK EL NEKI SEMMIT! De komolyan, ezt sem kellett volna. Ha erről a témáról van szó, akkor ő ne tudjon semmiről, nem kell beszámolni neki. Éljétek az életeteket, nincs köze hozzá. Kitartást kívánok! Jah pénzt meg vágd hozzá, költse patikára.


21/L

2011. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
20%
Én küldenék vele egy üzenetet is, hogy dugja a seggébe.
2011. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
9%

Oké, nem gazdagok, de azért nem is a létminimumon tengődnek, hogy fűteni ne lehessen. Ami őrjítő az egészben,hogy nem is fáznak olyan hőmérsékleten,amitől én 3 hétre hörghurutot kapok. Megszokták.

18.46

2011. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Azt teszem, de a barátom így is továbbadja, amik történnek, amiket mondanak, és sokszor nagyon fel tudnak húzni még több km távlatból is. Sajnos az a pénz sem fogja meghatni őket, ennyire már kiismertem őket. Mivel ennyire különbözik a szemléletem a szüleivel, nem tudom, meddig tartható a látszólag jó viszony. :( Főleg, hogy nem nekik van igazuk, mikor a barátom heti több napot ittvan, mi álljuk a kaját, az üdítőt, a vizet, az áramot, mindent a fiukra, szerintem havi szinten többezer forintot megspórolunk nekik ezzel... ők meg 700Ft-ot sajnálnak tőlem? A barátomnak meg ilyenkor csak azzal tudnak jönni, hogy nem ő keresi meg a pénzt, és hogy nekik mennyi kiadásuk van. (Jaah, hát 1milliós motor meg minden nyáron külföldi nyaralás mellett nem sok marad nekik a házra felvett hitel törlesztésére...)
2011. febr. 18. 18:49
 8/42 anonim ***** válasza:
17%
Megint 18.46 vagyok - én is arra gondoltam, hogy ez ellenem irányul, nem csípnek, ki akarnak túrni. A barátom meg azt mondja,bírnak a szülei. De hidd el, vannak ilyen alapból spórolós emberek,szerintem a Te esetedben is ez lehet. Ami engem illet, még abba se mennek bele, hogy befűtsünk jobban, és fizessek bele a számlába. Mert hogy az milyen már. (De az hogy fázzak az rendben lenne.)
2011. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
36%
Majd ha elvesz feleségül a pasid és az apósék betolják alátok a kecót meg a kocsit, akkor megérted, hogy az öreg miért volt ilyen dög.
2011. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
47%
másik 87%os vagyok, de nekem is volt ilyen exem, akiknél 16-7 fok volt a maximum fűtés. volt, h a vécében volt 3-4 fok... egyszer voltam nálunk azt hiszem januárban. nekem ez nem volt normális, családi házban lakunk mi is, de nálunnk 23-4 fok a normális... én visszaküldeném azt az ezrest. fizesse belőle a törlesztőt, legyen meg az öröme...-.-
2011. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!