Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nem eszik húst (lány) és...

Aki nem eszik húst (lány) és összeköltözik olyannal, aki húsmániás, hogyan főz? Hogyan lehet az ilyen dolgot megoldani?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Hát talán a férfinak kell toleránsabbnak lennie, hiszen az könnyebben megoldható, hogy a lány megfőzi a húsnélküli kajákat és azt együtt megeszik békességben, aztán a férfi a munkahelyén, meg a haverokkal annyi húst eszik, amennyit csak akar...


Egyébként sem olyan egészséges túl sok húst enni. Bőven elég hetente egyszer. Lehet helyette sajtot, szóját, tojást, babot, stb ami jó fehérjeforrás.


Ilyeneket talán eszik a lány is...

2011. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Az 2 félét főz, és tiszteletben tartja a másiknál, hogy ő szereti a húst.
2011. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a fentiek kombinálva azzal, hogy senki sem akadályozza meg a fiút, hogy olyan húsos kaját főzzön magának, amilyet jól esik. :)

Toleranciával, kölcsönös (!!!) kompromisszummal sok probléma megoldható, többek közt ez is.


A viták forrása ilyen pároknál inkább az, ha az egyik fél elvi okból nem eszik húst, és bántja, hogy a másik "halott állatokat eszik".

2011. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom úgy oldják meg,ahogy egy laktózérzékenység esetén vagy bármilyen allergiánál. Vagy kétfélét főz vagy az illető főz magának.
2011. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem attól, hogy a lány nem eszik húst, csak zöldségeket, még kisüthet a párjának egy szelet rántott húst, abba nem hal bele, csak örömet okoz. Főleg, ha előbb-utóbb gyerekeik lesznek, akkor úgyis muszáj lesz húsos kajákat csinálni ( legfeljebb majd magának másfélét főz), de a gyereknek egyszerűen kell a hús a fejlődéshez!

20N

2011. febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Vajon van olyan, aki húsos ételt nem hajlandó csinálni, mert pl. undorodik a csirkemell látványától nyersen? Úgy értem, hogy nem hajlandó pl. kockázgatni...
2011. febr. 20. 09:45
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha állatvédelemből vagy undorból nem eszik húst, akkor nem fog húst főzni, legalábbis az én ilyen ismerősöm még ha gyereke lenne sem lenne rá hajlandó. De ha csak nem szereti, vagy nem kívánja,és azért nem eszik, az fog főzni, bár vszínű nem minden nap. Amúgy a fiú is főzhet magának húst, meg az sem alapszabály, hogy a lánynak "kell" főznie.
2011. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: általában a lány főz mindenhol (sajnos), azért kérdeztem a lányról. :)

Köszi a válaszokat! :)

2011. febr. 20. 09:47
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
de amugy hol van az megirva h a nőnek kell a kaját megcsinálnia?mm én férfi vagyok és ált magamnak főzök de ha barátnőm nálam van akkoris gyakrabban főzök én mint ő. szoval ha neagyisten összeköltözünk vagy ilyesmi akkorse lenne szerintem gond ha vega. énis megtudok enni hetente párszor csak zöldséges kaját bár nem kimondottan csipem hameg nemtetszik csinálok mást ettől nemhiszem h összedőlne a világ. persze jolesne ha párszpor őis csinálna husosat
2011. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk az a helyzet,hogy a párom vegetáriánus,20 éve nem eszik húst.Én pedig nem vagyok vega (én vagyok a nő,tehát,aki főz)Én általában húsmentes ételeket főzök.Például:bableves.A páromnak készítek egy mezei bablevest,amit én nem szeretek.Magamnak megfőzök egy egész csülköt vízben,amit elszortírozok több alkalomra,és a bablevesembe is vegyítek belőle és a füstölt hús levéből is. Pörkölttel is ugyanez a helyzet,készítek egy nagy adag pörköltet, kicsi műa.edényekbe elszortírozom,és,ha bele tudom illeszteni az éppen készített menübe magamnak,akkor előveszem.Pld: a páromnak párolt brokkoli rizzsel, nekem kiegészítve pörkölttel,vagy főzelék reszelt sajttal a páromnak,nekem pörkölttel.A rakott krumplit egy tepsiben sütöm,felesbe alufóliából "építek" egy elválasztó csíkot, neki kolbász helyett teszek bele lecsót vagy hagymát vagy ami éppen eszembe jut,magamnak kolbászt.Vagy spagettimártást is alapból vegetáriánust főzök,és magamnak felturbózom valami húsos szalonnával,vagy előre lesütött darált hússal,ezt csak át kell egyet forralni és kész.Nem kell ebből nagy problémát csinálni.Szerintem legyen a fagyasztóban mindenféleképpen elkészített húsételed,amit be tudsz illeszteni a menübe.A frissensültek pedig a legegyszerűbbek:A köret közös, a férjedé a hús,a tiéd pedig mondjuk rántott hús helyett rántott gomba. Figyeld meg,hogy előbb-utóbb majd elkezd érdeklődni a te ételeid iránt is.
2011. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!