Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egyetemen egy leszbi lány...

Az egyetemen egy leszbi lány akar velem barátkozni, de mindig olyan dolgokról beszél, amik nekem nem szimpik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A csoporttársam, jófej, meg minden, csak folyton felhoz olyan témákat, amik már az agyamra mennek, valahogy mindig előkerül a homoszexualitás, a történetei, a kapcsolatai stb, amik számomra már zavaróak. Úgy értem persze adok tanácsot, meg minden, csak ne kelljen már folyotn ilyenekről beszélni, nem akarom tudni, hogy miket csináltak, vagy éppen ki tett a közelétben homofób kijelentést. Már mondtam neki, hogy figyelj bírlak, de mivel nem vagyok érintett a témában, nem tudok érdemben hozzászólni, azt hittem felfogta, de továbbra is folytatja. Mindenből ezt hozza ki, ha felhozom, hogy éppen csinálom a projektmunkámat, akkor abból is azt hozza elő, hogy milyen "olyan" élménye volt. Nem akarok durva lenni, vagy homofób, de nem érdekel ez az egész téma, olyan, mintha valaki a szoptatásról beszélgetne velem, mikor még nincs gyerekem (jó, az még lehet, de értitek mire célzom). Nem tudom, hogy hogyan beszéljek vele, hogy ne legyen sértődés. Ha nem változtat, akkor lehet, hogy ez a barátság veszett ügy, mert lassan nincsenek közös témáink.

22/L


2011. okt. 31. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Velem is volt egyszer ilyen, bár nem voltunk közel. Akkor tapasztaltam meg, hogy némelyik ember mennyire beszűkült, nem is tudom, nem lát, nem hall tovább a saját cimkéinél.(nem csak rá értem, vagy a melegekre, ugyanúgy heteróknál is sokan a világon semmi más témájuk nincs a pasijukon kívül).

Mivel mi inkább csak haveri kapcsolatot ápoltunk, így szépen lassan hagytam, hogy másféle baráti kör felé tendáljunk...

2011. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elmondtad neki, hogy zavarnak az "élménybeszámolói", akkor ebből nem lesz barátság, mert most sem az. A barátságban ugyanis alapkövetelmény, hogy mindkét fél figyeljen a másikra. Ez a lány nem figyel rád, mert nem érdekli, hogy téged mi zavar. Miféle barátság ez??
2011. nov. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél? Ha nem veszi észre magát, szólj neki, mondd el neki, hogy ez a bajod. Ha nem érti az egyszerűbb, enyhébb megfogalmazást, akkor próbáld még konkrétabban, úgy, ahogy itt leírtad. Ha akkor sem veszi a lapot, hagyd a fenébe, az úgy tényleg nem barátság. :/


(Egyébként leszbikus részhez,ööö... érintettként annyit tudok mondani, hogy nem sok (egy se) meleg/bi ismerőse lehet és marhára megbízik benned VAGY szómenéses-tapintatlan példány... Inkább utóbbi. :/)

2011. nov. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szonata válasza:
Mond meg neki, őszintén, érthetően. Amennyiben nem érti meg, nem barát, le kell építeni. Nekem is volt ilyen tapasztalatom, észre lehet venni a viselkedéséből, szavaiból. Intelligens ember megérti és bocsánatot kér és soha nem próbálkozik többé.
2019. szept. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!