Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudathatnám a férjemmel...

Hogyan tudathatnám a férjemmel úgy, hogy ne sértsem meg, hogy néha szükségem lenne kicsit határozottabb iránymutatásra is?

Figyelt kérdés

Alapvetően határozott személyiség vagyok, könnyen és gyorsan hozok döntéseket. De néha velem is előfordul, hogy belefutok olyan helyzetekbe, ahol a tapasztalat hiánya vagy elfogultság miatt nem vagyok biztos benne, hogy mi lenne a megfelelő stratégia.


Van egy nagyon jó barátom, szinte bátyámnak tekintem. Ha bármiben elakadunk (magánélet, szakmai dolgok), gyakran kérjük egymás segítségét és adunk útmutatást a másiknak.

Most egy munkával kapcsolatos konfliktusba kerültem, amit mindenképp szerettem volna a lehető legdiplomatikusabban megoldani.

A férjem ismeri a történet minden részletét. Amikor segítséget kértem, hogy ő mit tenne, elmondta a szituációt, de konkrét útmutatást nem kaptam. Pedig nagyon feszült voltam és igazán szükségem lett volna arra, hogy konkrét javaslatot kapjak. (10 évvel idősebb nálam, így nagyobb élettapasztalata is van.)


A fent említett barátnak írtam egy e-mailt, hogy gondban vagyok, adjon tanácsot. Néhány percen belül pontokba szedve leírta a lehetséges forgatókönyveket és a lehetséges reakciókat (mármint amit én tehetek). Kiemelte, hogy szerinte mit lenne tanácsos tennem. Tényszerű leírás volt, sokat segített vele.

Megmutattam a férjemnek, ismét a véleményét, segítségét kérve. Ő ekkor már bólogatott, hogy igaza van, egyetért.

Közben apám véleményezése is befutott (munkatársak is vagyunk, valamennyire őt is érintette a dolog), ő is megoldást javasolt, bár az említett baráttal ellentétes véleményen volt.

Ezt is megmutattam a férjemnek, ezzel is egyetértett.


Végül oda jutottam, hogy két teljesen ellentétes véleményből ismét egyedül kellett összeválogatnom, hogy mi is lenne a helyes reakció.


Ez csak egy példa volt, de eléggé jellemző, hogy ilyen helyzetekben a férjem nem ad tanácsot. Talán fél kiállni egy konkrét vélemény mellett, inkább visszahárítja rám a döntést.


Mivel havonta-kéthavonta fordul csak elő, hogy tényleg szükségem lenne a segítségére (vagy bárkiére, de mégiscsak ő a férjem és elsősorban tőle várnám), de mindig kivonja magát az állásfoglalás alól.


Az esetek 99%-ban én döntök mindenben. Egyrészt, mert van véleményem, másrészt ő eldobta a gyeplőt, nem is akar dönteni. De a fennmaradó, számomra problémát jelentő helyzetekben nagyon igényelném, hogy partner legyen és segítsen együtt gondolkodni.


Fordított helyzetben ő is kikéri a véleményemet, (pl neki van munkahelyi problémája és nem biztos benne, hogy miként reagáljon az adott helyzetre), akkor mindig elmondom, hogy mit javaslok, mik a lehetséges kimenetelek, szerintem mi lenne a legjobb megoldás. Konstruktív vitát is folytatunk, bár többnyire rám hagyatkozik és az én javaslatomat kritika nélkül elfogadja, vagy észérvekkel próbál továbbgondolkozni.


Ez rettentően hiányzik visszafelé, hogy ha én akadok el, én is megkapjam ezt a támogatást.


Ezt leszámítva nagyon jó ember, jó férj, imádom. De már egyre jobban zavar, hogy nem számíthatok rá ilyen helyzetekben. :(


2011. febr. 20. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy a baráthoz kellett volna feleségül menned, ha ennyire vágysz arra, hogy irányt mutassanak Neked!


Amúgy meg férjedet nem lenne egyszerűbb megkérdezni erről, mielőtt mindenki lehordja itt, Te meg megnyugodva kikapcsolod a gépet?

2011. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Mielőtt összeházasodtatok, határozott férfi volt? Ha nem, ne csodálkozz, ha igen, valami törés lehetett az életében, amiről még neked sem mesélt.
2011. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: nem általánosságban vágyom arra, hogy irányt mutassanak (figyelmesen végigolvasva a leírásomat, egyértelműen kiderül), de mint mindenkivel, velem is előfordul, hogy elbizonytalanodok egy helyzetben és nem vagyok 100%-ig biztos a saját elképzelésemben. Ilyenkor egy megerősítés vagy egy építő jellegű kritika sokat tud segíteni.

Hangsúly a NÉHA szón.

2011. febr. 20. 20:54
 4/15 A kérdező kommentje:

Azt pedig végképp nem kértem, hogy bárki lehordja (tényleg végigolvastad, amit írtam...?). Pont az volt a kérdésem lényege, hogy bántás nélkül hogyan lehetne ezt közölni vele. Nem szeretném, hogy félreértsen és úgy érezze, hogy a férfiasságát kérdőjelezem meg, vagy mást jobbnak tartok nála, mert ez nem is lenne igaz.

Ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki már volt hasonló helyzetben és tud tippet adni.

2011. febr. 20. 20:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kényelmes illetőről van szó, aki szeret nem belefolyni mások ügyeibe, csak megfigyelőként vesz részt, így minimalizálja az esélyét, hogy káros tanácsot ad. Bizonyos szinten igaza van, hiszen te kétfelől is kaptál ellentétes tanácsot, és az egyik talán katasztrofális eredményt okoz majd, még ha jó szándékból is tanácsolták. Ha tanácsot adok, és amiatt valaki rosszul jár, akkor hibásnak érzem magam a dologban. Talán a férjed ezt akarja elkerülni.

Egyébként én sem szeretek más dolgaiba avatkozni, maximum véleményt mondok, de konkrét tanácsot nem szoktam adni.

Azt is megtanultam, hogy tanácsot már csak azért sem érdemes adni, mert a kérdező általában pontosan tudja, hogy mi a baj megoldása, csak megerősítést keres. Ha tehát előállok annak teljes ellentétével, akkor kész is a balhé, és én vagyok szemét. Na ebből nem kérek.

Tehát akinek gondja van, az megbeszélés előtt nézzen mélyen magába, és mondja ki: "Nem tudom, hogy mi a megoldás erre a gondra". Ha ezt őszintén(szívből) ki tudja mondani, akkor tényleg segítség kell neki. Ha viszont legbelül tudja a megoldást, csak fél alkalmazni, akkor vegyen erőt magán, álljon ki az igazáért, és ne terheljen a gondjával másokat.

2011. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha diplomatikus akarsz lenni, akkor így mondd el neki, ahogyan nekünk leírtad.

Ha kevésé akarsz diplomatikus lenni, akkor pedig ajándékozz neki egy lábujjközös rózsaszín felületű rózsaszín pompommal díszített strandpapucsot, hátha veszi a lapot.

2011. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:57


Köszönöm, ez hasznos válasz volt. A jelenség leírásában igazad van, de nem jellemző, hogy megerősítést kérjek - vagy akkor egyértelműen azt kérek: "Erre gondoltam, szerinted is jó lesz így?" Ha erre azt mondja, hogy nem tudja, vagy rám bízza, akkor megértem - ahogy írtad is, akkor vállalom, hogy legjobb tudásom szerint döntöttem és lesz, ami lesz.

Most viszont tényleg teljesen tanácstalan voltam, fogalmam sem volt, hogyan tovább. Ilyen esetekben igényelnék javaslatokat.

2011. febr. 20. 21:02
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az esetek 99%-ban én döntök mindenben. Egyrészt, mert van véleményem, másrészt ő eldobta a gyeplőt, nem is akar dönteni. De a fennmaradó, számomra problémát jelentő helyzetekben nagyon igényelném, hogy partner legyen és segítsen együtt gondolkodni. "


A házasságotok kezdete óta ki mondja ki a döntő szót egy kérdésben? Te? Leírásod alapján 99%-ban mindig te döntesz.Tudod minek hívják ezt? A férfi kiherélésének.Valószínüleg már megszokta,hogy te vagy a főnök és a te döntésed érvényesül.Lehet,hogy mostanra már fel is adta,hogy ő hordja a nadrágot. Amikor pedig tanácsot kérsz tőle inkább nem ad,nehogy utána ő legyen a hibás,hisz dönteni te szoktál,te úgyis jobban tudod.

Ezt másképp nem tudod megváltoztatni,mintha gyökeresen megfordítod a dolgokat egy időre.Döntsön mindenben ő. Még apróságokban is.Ha nem tudja eldönteni,hogy mi legyen a vacsora,akkor nem lesz vacsora,mert te az ő válaszára hagyatkozol.Hamar rá fog jönni,hogy kell a sarkára állni és kiállni a véleménye mellett.

Ezután megpróbálnám rávezetni a közös döntésre,mert egy házasságban az "együtt" többet ér,mint a másik uralkodása.

2011. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még talán az lehet, hogy abszolút nem érdekli a gondod vagy más gondja, csak a saját kényelme a fontos neki. Csak találgatok, mert a tény, hogy ennyire rád hagy mindent, arra utal, hogy gyorsan le akarja tudni a dolgot, hogy mással foglalkozhasson. Fárasztja a más gondjairól csevegés, nem akar jobban belemerülni. Te ismered, hogy ez lehetséges -e...
2011. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt miért nem lehet megbeszélni a saját férjeddel aggodalom nélkül? Azaz miért nem mered? Nem olyan ördöngősség ez. Ha így, ahogy nekünk leírtad, elmondod neki is, akkor az teljesen jó. Esetleg nem olyan nagy hangsúlyt adva a barátnak, hogy tőle szoktál tanácsot kérni. Ahelyett inkább arra fektesd a hangsúlyt, hogy TŐLE szeretnél tanácsot kapni. Mert mégis csak ő a férjed, nagyobb élettapasztalata van mint neked. Itt nem kell kiemelni, hogy a nagyobb élettapasztalat a tíz év előnyből származik:)

Ne haragudj, de nem értem, hogy egy ilyen dolgot miért nem lehet simán megbeszélni a házastársunkkal. Miért kell ismeretlenek segítségét kérni? Elnézést, de úgy gondolom, ahol ilyen jellegű dolgot nem tudnak megbeszélni a felek egymással külső segítség nélkül, ott már alapvető kommunikációs probléma van a házastársak között.

2011. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!