Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt mondja én vagyok a hibás...

Azt mondja én vagyok a hibás a haláláért. Lehet igaza van? Másként kellett volna csinálnom a dolgokat?

Figyelt kérdés

Apum kb 4 éve halt meg. Akkor voltam 17 éves. Én a 2. házasságából vagyok, de van az elsőből egy bátyám.

Apu alkoholista volt és cukorbeteg, elhanyagolta a gyógyszerek szedését, nem úgy evett ahogy kellett volna. Saját magát tette tönkre. Egy darabig bírta a szervezete, de szinte egyik napról a másikra magatehetetlen lett, nem ismert meg engem, összevissza beszélt. Tudom már elég nagy voltam, de bepánikoltam, és nem a mentőket hívtam először, hanem a tesómat hogy mit csináljak. Akkor ő átjött hozzánk, és hívta a mentőket. Bevitték a kórházba, és 2 héttel később meghalt. Mint kiderült agyvérzést kapott.


Többször is a fejemhez vágta a tesóm is és az anyja is, hogy miattam halt meg, mert nem foglalkoztam vele (az én anyukám már kb 10 éve meghalt) és ha apu velük marad, akkor nem halt volna meg...


Lehet igazuk van?


2011. febr. 20. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1%
Lehet.
2011. febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azzal "nyugtatom magam" hogy apu iszonyatosan makacs volt, ha rászóltam hogy adja be a gyógyszereit az volt a válasza hogy "hagyjál engem a p*csába, te ne szólj ebbe bele" vagy ha a piálás miatt szóltam, akkor elég agresszív lett. Engem ő kb semmibe sem vett. (Haverjainak mindenféle sz*rnak lehordott pl) Amúgy ha józan volt akkor nem volt vele baj (bár akkor ideges volt) de azért hiányzik, és rosszul esik hogy bántanak...


Azt is hozzáteszem, hogy a tesóm kb 2-3 havonta hívta fel aput, gyakorlatilag soha sem látogatta meg csak akkor ha kellett neki valami. Az anyjuk szintén csak lejmolni akart mindig, hogy a bátyámnak adjunk pénzt...

2011. febr. 20. 22:43
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
szia, semmiképp ne hibáztasd magad! hiába gondolkodsz, mi lett volna ha... sosem fogod megtudni. azért bízom benne, hogy van egy szerető családtagod is, akiben bízhatsz!
2011. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Nincs igazuk. CSak hibáztatni valakit bizonyos személyeknek jól eszik. Egy tinédzsernek nem feladata, hogy foglalkozzon a felnőtt apukájával. Van aki erre fogékonyabb, van aki nem. Az apukának tudnia kellett, hogy mire kell vigyáznia elsősorban neki kellett volna odafigyelnie. Hiába is mondhat néha az ember a másiknak valamit, ha nem fogadja meg. Főleg apukák, különösen egy alkoholistának, akik sok esetben úgy vannak vele,nehogy már pont a fiam mondja meg mit kellene tennem. Semmi közöd a halálához, ne fogadd ezt el. Az ő gondolkodásukat sem tudod megváltoztatni, tehát csak próbáld magad körülvenni pozitív emberekkel, akik az előrehaladásodat segítik, és hogy még boldog lehess, ne pedig a multon rágodj. Apud miért nem maradt velük egyébként, te nem akartad ? Ha így van, még akkor sem a te hibád. Micsoda butaság.
2011. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Többet valószínűleg nem tehettél volna, egy 17 éves szavára nem sokat adnak. Ennyi erővel a bátyád és az anyja miatt halt meg, mert nagy ívben lexarták, és nem voltak ott, mikor szükség lett volna rájuk.
2011. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A halálát többek között az alkoholizmus okozta.

Arról meg senki más nem tehet, csak az édesapád.

2011. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

ne sanyargasd magad! egy ilyen makacs emberrel nem lehet mit kezdeni! az én apukám most halt meg 1 hónapja, szintén ilyen makacs volt, nem szedte a gyógyszereit és mikor rosszul lett nem lehetett becipelni a kórházba sehogy! utoljára velem beszélt, a halála előtt 15 perccel, de még akkor sem akart kórházat!

ne törődj velük! sajnos vannak ilyen rosszindulatú emberek. nekik talán így könnyebb feldolgozni. de lehet az is, hogy éppen a bátyádnak van lelkifurdalása, mert nem látogatta és nem foglalkozott vele, most pedig már késő. csak rajtad próbálja levezetni.

próbálj meg felülkerekedni rajtuk!

így utólag is fogadd őszinte részvétem!

2011. febr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen érthető volt a reakciód, a pánik. Gondolom gyakran voltak vele problémák, és sohasem lett belőle semmi végzetes..

Attól, hogy alkoholista és cukorbeteg, még senki nem gondolt volna agyvérzésre. Az esetek többségében észre sem lehet venni, csak amikor már késő a segítség.. Főleg ha részeg volt, nem tűnhetett fel, hogy másképp beszél vagy mozog. Nem te vagy a hibás!

Ha egyből a mentőknek telefonálsz, szerintem akkor sem valószínű, hogy segíteni tudtak volna rajta. Egy agyvérzésből az ő hozzáállásával és egészségi állapotával nem lehet felépülni.. ágyhoz kötve, elhomályosult aggyal élte volna le a további életét, és szerintem ez senkinek sem lett volna jó.

Apád felnőtt ember volt, és nem törődött a saját életével. Ő a hibás azért, ami történt.. A tesód és az anyja pedig csak rázza az agyát, mintha ők mindent tudnának. Te tényleg komolyan veszel bármit amit mondanak, ha a fejedhez vágták ezeket? Világos hogy csak az érdekli őket, hogy legyen miről pletykálni, az mindegy, hogy mekkora a valóságalapja..

2011. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Apukád felnőtt ember volt, és ő maga hozta meg a saját döntéseit. Azért, hogy ez történt vele, senkit nem lehet hibáztatni, legfeljebb őt magát, aki az életmódjával tönkretette a szervezetét. A dolgok nem véletlenül történnek úgy, ahogy történnek... Semmi garancia nincs arra, hogy másképp végződött volna a dolog, ha előbb kórházba kerül, és ezen már teljesen felesleges is gondolkodni, mert már úgysem lehet mit tenni. Arról sem te tehetsz, hogy ott hagyta az első családját, úgyhogy ne hagyd, hogy bántsanak miatta, mert most úgy hangzik, hogy te vagy mindennek az oka az ő szemükben. Ne hagyd, hogy ezt a szerepet rád kényszerítsék, és bűntudatot akarjanak kelteni benned, mert nem a te hibád!
2011. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert utánuk lett egy másik családja, még ők is foglalkozhattak volna vele, főleg, ha a te édesanyád már régebben meghalt... Egy gyerekre nem lehet rábízni egy ilyen súlyos problémákkal küzdő embert. Saját magukat próbálják kihúzni a felelősség alól azzal, hogy téged hibáztatnak. Szégyellhetnék magukat.
2011. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!