Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor ki a hibás? A terhes-...

Ilyenkor ki a hibás? A terhes-szült nő vagy a férfi?

Figyelt kérdés
Van egy- két történet amivel mostanában találkoztam és nem tudom eldönteni, kinek lehet igaza, kit kell ilyenkor megérteni. Van 2 házaspár, az egyiknél a férfi 28, a nő 22 éves. A másik házaspárnál a férfi 30, a nő 29 éves. Mindkét párnak idén született meg a gyermeke. Mindkét pasi meg akarja csalni a feleségét, mert több mint 7 hónapja nem volt szex az asszonnyal, de az asszony már 4 megszült mindkét esetben! A pasik iszonyúan magányosnak és elhanyagoltnak érzik magukat, konkrét megcsalás még nem történt egyik esetben sem, csak próbálkoztak (nem nálam!!!). Ilyenkor azon gondolkodom el, ennyire nem kívánják ezek az asszonyok a szexet? Ennyire nem fontos nekik a párjuk, minden figyelmüket a gyerekre szentelik? Utána meg sírnak ha kiderül hogy megcsalták őket? Vagy nincs ezeknél a házaspároknál kommunikáció, ahol a férj őszíntén elmondhatná, hogy nagyon szeretne már a feleségével ÚGY együtt lenni? Én azt meg tudom érteni ha egy nő terhesség alatt nem kívánja a szexet, de a szülés után 4 hónappal is így kell ennek lennie? Ti kit értetek meg? Őszíntén! Mit gondoltok erről?
2011. okt. 16. 20:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
-az asszony már 4 HÓNAPJA megszült mindkét esetben- (kihagytam egy szót a mondatból)
2011. okt. 16. 20:51
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

nem csak a kivánósságról van szó.

Dolgoznak a hormonok, ha nincs szerencséjük benézhet egy szülés utáni depresszió, plusz a nem alvás.

Van e elég segítségük?

milyen volt a szülés? fájhat esetleg a gátseb helye? egy csomó kérdés amit kivülről nem tud megitélni az ember.

Ilyenkor meg kell beszélni a dolgokat.

Persze azért nem ez a szokványos, de van ilyen eset is..

2011. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen mindegy, hogy mikor szült az asszony. A megcsalás, megcsalás. Kifogásokat lehet keresni, de nem érdemes. Igen, lehetnének figyelmesebbek a feleségek. De a férjek is türelmesebbek. Aki nem bír ki pár hónapot szex nélkül, minek nősül meg? Amúgy a kommunikáció a legfontosabb egy kapcsolatban, a türelmen túl. Ezek a férfiak sajnáltatják magukat, miközben a feleségeik talán nem is tudnak az egészről semmit. Alapjaiban nem stimmel valami mindkét házasságban. Akiket egyértelműen sajnálok, azok a gyerekek. L27
2011. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

biztos nincs kommunikáció.

És manapság sajnos sok nő is van, aki "überanya" lesz és elfeleljti, hogy van egy párja is akivel le fogja élni az életét.

Nekem 3 gyerekem van, de a 6 hetet nem tudtam soha kivárni. A gyereknek nem a férj helyét kell átvenni, hanem egy új szereplő az ember életében

2011. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom.


De tény, h egy év kellett, mire újra önmagam voltam a szexben, zavart, h folyik a tej, zavart a súlyfelesleg, a lógó hasam,volt terhesség utáni depresszióm is, kialvatlan voltam, sőt időnként halálosan fáradt.


A férjem jól vette ezt a dolgot, segített, és megoldottuk.

Ezeknek a nőknek is valami problémájuk van, a pasiknak talán ezzel is foglalkozniuk kellene.

2011. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Megértek mindenkit, mivel tanultam bioszt és pszichológiát, ráadásul pofonegyszerű a megoldás is.

A nő szervezetét borzalmasan ellepik a hormonok és eléggé megváltozik szülés előtt, alatt, közben, így nem mindenkinek áll helyre a szexuális vágya.

A férfiakat is megértem, hogy nem bírják, mert őket hajtja a hormon, hogy legyen szex. Megbeszélni nem sok férfi meri, mert a legtöbbnek "ciki" ilyenekről beszélni, ráadásul alap emberi hiba, hogy azt hisszük a másik fél gondolatolvasó.

Azt gondolom erről, hogy a nőnek és a férfinak is tennie kéne, a nőnek lehet másképp is kielégíteni a párját, ha már úgy nem kívánja, a férfi meg megbeszélhetné a feleségével, mert ez nem égő dolog, mint az, hogy megcsalná a másikat.

2011. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

4 hónap szülés után elég kis idő még... Persze tudom, hogy előtte is, még a terhesség utolsó szakaszában is van egy időszak, amikor már nem ajánlott a szex. Viszont ezt mindenhol végigjárták az apukák, és sok közülük kibírta. Ha a férfinek ez az áldozat túl nagy, akkor menjen Isten hírével... Gondolkodott volna előbb, mielőtt családot alapít. Ha nem fontos neki a párja annyira sem, hogy megpróbáljon javítani rajta...

Jó, nem mondom, ha már 3 éves a gyerek és nincs szex, az durva, de ott sem a megcsalás a megoldás. Meg kell beszélni. Ha nem megy, akkor még többször megbeszélni. Ha akkor sem megy, akkor ki kell lépni a kapcsolatból. Gerincesebb dolog, mint hülyére venni a másik embert...

2011. okt. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
73%
Talán túl fáradtak,hisz 4 gyerkőc mellett van mit tenni plusz ott van nekik a háztartás mindennapi teendője is....gondolj csak bele...vajon ezek a férjek mennyit segithetnek a feleségüknek?Egyeltalán vállalnak valamilyen szerepet az "apuka" szerepen kivül is???Szerintem nem szép dolog mindjárt a megcsalni az asszonyt,talán inkább meg kellene beszélniük a dolgokat.....mert ha megcsalja nem azért teszi mert nincs közöttük intimitás,hanem mert nem szereti már a feleségét!Nekem ez a véleményem :)
2011. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
20 : 53 te miről beszélsz? Nem tudsz olvasni, nem nálam próbálkoztak be!!! Csak elméletileg érdekel a dolog, hogy ha majd én szülök, akkor tudjam mivan ilyenkor. De bírom az ilyen embereket egyből oszt hogy mit ne csináljak mikor nem is rólam van szó!
2011. okt. 16. 21:08
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

A férfi mit csinált szólt a nagyszülőnek, nagynéninek hogy vigyázon a kicsire míg ő éttermbe viszi a nejét, be segít a házi munkába, pelenkáza a babát hajnali 2-kor...

persze ezzeknél könyebb keresni mást,

sőt így még azt is eléri hogy asszony rúgja ki így nem ő hagya el a családot.

2011. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!