Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg "ősanya" lennék? A...

Tényleg "ősanya" lennék? A gyerekem rabszolgája?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne tegyétek át más kategóriába a kérdésemet, mert az itt írók véleményére lennék kíváncsi. A babásban tudom, mit válaszolnának.

Tegnap volt itt egy kis vita arról, hogy mennyi idős gyereket lehet a nagyszülőkre hagyni éjszaka, és sokan azt mondták, hogy 6 hónapos kortól, mert ha nem teszed, a gyerek rabszolgája leszel. Erre én megírtam, hogy ez nem mindig reális, mert az enyémet pl. szoptatni kell lefekvés előtt, aztán éjjel is néha, főleg, ha fogzik (4 hónapja megállás nélkül), úgyhogy lehetetlen, hogy a nagyi ezt megoldja. Erre persze megkaptam, hogy ősanya vagyok. Ennyitől??? Már attól ősanya valaki, hogy minimális szintem gondoskodik a gyerekéről??? Hozzátettem, hogy mellette egyetemre járok, gyakran van a baba a férjemmel vagy a nagymamával (10 hónapos), de nem baj, ha szoptatom (és ne feledjük, egy csecsemőről van szó, nem egy óvodásról!), akkor az már egyenlő az elborult ősanyasággal? Ha figyelembe veszem, mi a jó neki, akkor már a rabszolgája vagyok? Vagy hogy működik ez?

Kérlek, ha válaszolsz, írd oda, van-e gyereked! Köszi szépen.


2011. febr. 22. 08:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem ősanya vagy te hanem JÓ anya és csináld ugy ahogy jól esik hidd el a gyerek mindenképp szeretni fog(főleg ha jó álásod lesz hála az egyetemnek).
2011. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%

Szia, szerintem nem vagy az! Egyáltalán, sőt.

Az ősanyaság ott kezdődik, ha négyéves koráig kendőben hordozod, miközben a szájában van a fél melled, a lábad meg a közét nem borotválod soha többet, nem sminkelsz, slampos vagy, és szexelni csak szökőévente szoktál. Bajusz már-már kötelező.


Viccet félretéve én egy éves kor előtt nem hagynám éjszakára a nagyszülőknél, vagy max vészhelyzetben egy-kettőre. Tanulmányaim szerint ha a baba egy éves kora előtt napokra elszakad az édesanyjától, az az ősbizalom megrendüléséhez vezet.


Üdv, egy szociálpedagógus, aki egy 20 hónapos kislány szőrtelen lábú, sminkelő, szexelő anyukája ;)

2011. febr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak szituk, amiket csak te tudsz megoldani. A szoptatás ilyen dolog. nálunk is van a családban olyan gyerek, aki csak az anyja mellett tud este nyugodtan, sírás nélkül elaludni. Egész nap elvan anyuci nélkül, de ha a pizsit meglátja akkor már kell anya. Ettől valaki nem ősanya.
2011. febr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

Ettől még nem vagy ősanya! :) A babád még elég kicsi, inkább örülj, hogy tudod még szoptatni, mások örülnek, ha 1-2 hónapig sikerül.

Nincs rád kötve a gyerek, gondolom, jól elvan az apukájával, a nagyijával, hol a gond?! Hogy még nem alszik a nagyinál? Majd később fog, sőt, 1-2 hetet is kikövetel, hogy a nagyinál nyaralhasson. :)

Kíváncsi vagyok, hány olyan anyuka van, aki vígan odaadta a fél éves kisbabáját a nagyinak ottalvásra, kivéve ha nem volt súlyos indok. Sokan még nyaralni sem mennek el a babával, mert jaaaj, nehogy boruljon a napirend...

2011. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
17%

Kezdem azzal,hogy 3 gyerekem van.

/ hónaposan már nem csecsemő,hanem kisbaba. Már 3 hónaposan lekellett volna szoktatni az éjszakai evésről,mert csak akkor fejlődhetett volna ki nála megfelelő biológiai ritmus. Ha éjjel is eszik,akkor a szervezete nem tud különbséget tenni a nappal és az éjszaka között.

Már 4 hósan kellett volna elkezdeni a hozzátáplálást.

Nem vagy ősanya,jót akarsz a gyerekednek,csak nem jól.

2011. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Szia ősanya!

És mindezt tisztelettel!

Szerettem volna, hogy az enyém is foglalkozzon velem, de engem tejeszacskóból szoptatott.

Nincs gyerekem, mert meddő vagyok.

Valaki nem vigyázott rám.

Szóval? Mit is írhatnék?

Csak azt, hogy köszi. Anya vagy, és jó anya.

Ez nem hátrány, hanem előny. Ösztön.

Minden jót, és ne foglalkozz az arc nélküli tanácsosokkal, csak akkor, ha azzal te is egyetértesz.:)

2011. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Van gyerekem (3 is) és veled értek egyet. De különben is: mi köze van másoknak ahhoz, hogy te, hogyan neveled a gyereked? A világon semmi, úgyhogy ne idegeskedj ezen. Egyébként az a tapasztalatom sajnos, hogy azok, akik kéretlenül folyton tanácsokat osztogatnak a gyermekneveléssel kapcsolatban, na azoknak megy a legrosszabbul, mert a saját gyerek nevelésére már nincsen energia.
2011. febr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolom, csak abban a kérdésben eléggé nekem támadtak. De örülök, hogy a többség szerint azért nem vagyok elborult. :)
2011. febr. 22. 08:39
 9/35 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit vitába szállnék. Olyan, hogy kisbaba, nincsen. Az első szociális mosolyig újszülöttnek hívjuk a babát, onnan egy éves korig csecsemő. Egy év felett kisded.

4 hónaposan nem táplálunk hozzá manapság, és a kérdező esetében az esti szoptatás nyilvánvalóan komfort jellegű, és nem étkezés. tehát csak anya kell.

2011. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
64%-os! Az anyatejben fájdalomcsillapító is van állítólag, tudom, hogy nem éhes. Egyébként meg 1 éves korig csecsemő. :)
2011. febr. 22. 08:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!