Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nekem nem lehetne gyerekem,...

Ha nekem nem lehetne gyerekem, a párom nem fogadna velem örökbe?

Figyelt kérdés
Csak elméleti síkon beszélgettünk, hogy ha pár év múlva kiderülne, hogy nem lehet gyerekem, akkor neki elég lenne a kisfia. Azt mondta, nekem is elég kéne legyen ő, bár akkorra, már ő 8 éves lenne. Nem érti, hogy babázni más. Főleg azt mondja, az a gyerek, mindig is idegen lenne, de ha így vesszük nekem az ő gyereke is csak egy idegen, mégis sokat van velünk. Tudom, butaság ilyenekről előre beszélni, de azért elszomorított. Másnak se kéne így gyerek?
2011. okt. 24. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ezen izgulni egyenlőre.
2011. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

A férfiaknak fontosabb, hogy az ő vérük legyen...

Egyébként kár ezen gondolkodni, de ha nem akar gyereket (örökbefogadottat), akkor az a kapcsolat halála lehet, ez elég sarkalatos pont.

Ja, és minden 7. pár meddő...

2011. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyem mondja, hogy elég az ő gyereke. A legtöbb nő, ha a gyerekvállalás jut eszébe, tényleg pici babára gondol, nem egy 10 évesre. Teljesen természetes, amit érzel és gondolsz, nem tudom, ha bejönne, amit írtál - ha a helyedben lennék - folytatódna-e a kapcsolat.
2011. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk nem lehet egügyi okok miatt gyerek, és szeretjük egymás így is. Egyikünkben sincsen hiányérzet emiatt. Ha valakit csak a gyerek miatt szeretnek na az a nem szép dolog!
2011. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

érdekes amit írtál.Mi pont fordítva vagyunk.

Nekem az előző házasságomból van egy fiam.Amikor a második férjemmel elkezdtem az életet,én bár mondtam a férjemnek,hogy nincs tervem további gyermekeket szülni.Kiderült,hogy ő sem vágyik kisbabára,tökéletesen elégedett a fiammal(8 éves kora óta együtt neveljük) A fiamat sajátjaként neveli,és akárhova megyünk,mindig úgy mutatja be,hogy a "fiam" Néha megszoktam kérdezni tőle,hogy nem vágyik-e saját babára,de nem..Ma ár ott tatunk,hogy felneveltünk közösen egy gyereket,akiből egy normális felnőtt ember lett.Büszke rá,ahogy én is,és soha nem bántuk meg,hogy nem lett több gyerekünk.

2011. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt is tudni kell, hogy az örökbefogadásnál sincs sok esély pici babára, hiszen a sorban állók számához képest nagyon kevesen mondanak le azonnal a szüléskor a babáról, illetve akkor is még hosszan tartó procedúra az örökbeadás. Azt hiszem, az egyelten viszonylag gyors mód, ha speciálisan a Te javadra mond le a gyermekéről valaki. Másképpen babához jutni reménytelen, inkább ilyen 2-3-4 éves a gyerek, mire örökbefogadókhoz kerül.
2011. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
(Az mondjuk elég érdekes, hogy tőled elvárja, hogy szeresd az övét, sőt, elégedj is meg vele, ő azonban nem fogadna el "idegen" gyereket. És ha neked is lenne már az előző kapcsolatodból? Akkor az se kéne neki, csak az ő fiacskája legyen mindkettőtöknek?)
2011. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt mindenféleképpen beszéljétek meg, mert akár a akapcsolat végét is jelentheti egy ilyen dolog, bár tény h addig amíg nem vagy biztos, hogy nem lehet gyereked,addig nem kell ezzel foglalkozni, de ha tényleg ott tartotok akkor ezt nagyon beszéljétek meg. Pl. nálunk nincs gyerek, de mindketten örökbefogadnánk, ha nem lehetne természetesen.
2011. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A férfiaknak nehezebb, mert míg a nőkben ott van az anyaság ősi ösztöne, és emiatt könnyebben érzik magukat anya szerepbe örökbe fogadott babával is, a férfiakba ez kicsit később alakul ki. A pszichológiában úgy fogalmaznak, hogy csak az anyában van feltétlen szeretet a gyermek iránt, a férfiakban ez feltételhez kötött. Ez elég "durván" hangzik, de van benne némi igazság. Sok férfi idegennek érzi magát az örökbe fogadástól, félnek, hogy nem fogják magukat a gyerek igazi apjának érezni. Nővéreméknél ugyanez a helyzet, nem lehet baba, nővérem simán örökbe fogadna, a férje még barátkozik a dologgal, bár ő szerintem előbb-utóbb belemegy, csak még emésztenie kell. Nálatok lehet, hogy más, lehet, hogy ő már egyáltalán nem vágyik második babára, mégha tőled lenne, akkor se. Ezt beszéljétek át, mert ha neked valóban nagyon fontos egy saját baba, akkor lépni kell. Sosem késő újra kezdeni...mással.
2011. okt. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem butaság ilyenről beszélni, hogy elképzelés legyen a egymás elvárásairól, véleményéről.

Ugyanakkor lehet, hogy olyan eset ez, hogy fölösleges rajta összeveszni, mert semmi gond nem lesz, és lehet majd saját gyereked.

Mindenesetre fongoltasd, hogy más témákban mennyire értetek egyet, hogy biztos ő e az Ő. Ugyanakkor lehet, hogy őszinte és jelenleg így érez, de később változhat is. Nincs erre konkrét válasz.

Elhiszem, hogy most szomorú vagy emiatt, de próbálj felmérni és lenyugodni.

2011. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!