Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szexuális felvilágosítás mikor?

Szexuális felvilágosítás mikor?

Figyelt kérdés
A lányom most múlt 6 éves, és komoly kérdései vannak. Eddig megelégedett a(z őszinte, de nem részletes) válaszaimmal, és "megúsztam" hogy a szeretkezésről konkrétan kelljen beszélni. De már nagyon okosakat kérdez, és muszáj elmondanom neki az egész "sztorit" :) Arra lennék kíváncsi, hogy nem korai-e ez még? Érettebb a koránál, okos, intelligens kislány, tudom, hogy nem fogja a csoporttársait már másnap reggel felvilágosítani és diszkrét lesz, de félek, hogy nehogy mégis valami "bajt" okozzak. A Peti, Ida és Picurira gondoltam, mint segédeszköz.
2011. febr. 22. 09:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Mégis miket kérdez 6 évesen,olyan okosakat?
2011. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Igazából pontosan nem emlékszem, hogy nálunk hogy zajlott, csak azt tudom, hogy édesanyám kertelés nélkül elmondta, hogy mi micsoda...


Azt is tudom, hogy egy lépéssel mindig előbbrébb jártunk mindenkinél :)

2011. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább tőled tudja a tényeket, mint a többiektől szedjen össze "részinformációkat".

Nálunk a kistesó érkezésével párhuzamosan túlestünk ezen, nem volt semmi gond. OK, voltak kínos kérdések, de tisztáztuk.


Bőven elég az ő szintjén elmondani a dolgokat.

Múltkor volt a "Kék lagúna 2" (Vissza a paradicsomba, vagy mi a címe) a tévében, ott ezt aranyosan megoldották.

Mikor az anya felvilágosította a gyerekeket, ő tök zavarban volt, aztán a végén mondta a kislány, hogy "És mi erre vártunk egész nap???"

2011. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
6 évesen? áá hagyjad már , tök felesleges olyan fiatalon ezzel terhelni .
2011. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem már ennyi idősen is érdekelt az anatómia, emberi test. Ezért kaptam egy könyvet, ahol mindent lerajzoltak és normális emberi nyelven, de mégis gyerekeknek leírták, hogy minek mi a funkciója. Odanyilazva, de tényszerűen elmagyarázva a nemi szervek működését. Szerintem ennyi idős korban a "hogy működnek a nemi szervek?" kérdés egyenértékű a "miért ver a szív?" kérdéssel.

A gyerekek onnan érezhetik meg a különbséget, hogy a szívnél nem jön zavarba a szülő, de a nemi szerveknél igen, pedig ugyanúgy biológia. Szerintem innen közelítsd meg, mert amíg a nemi hormonok nem termelődnek nála (tehát kamaszkor), addig ő se fog több jelentőséget tulajdonítani neki, mint bármilyen más biológiai kérdésnek.

2011. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Az ő értelmi szintjén el lehet neki mondani, abból nem lesz baja jobb elöbb mint ha gond van
2011. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
8%
Korának megfelelő szinten folyamatosan lehet őket felvilágosítani. Bár én sem tudom elképzelni, hogy egy 6 éves gyereknek milyen okos kérdései lehetnek a témában. Saját tapasztalatból mondom, hogy ha tudnak valamit nem kímélik társaikat. Menthetetlenül világosítják egymást, mert ezzel ugye a többiek felnéznek rájuk. Úgyhogy azért szerintem óvatosan!
2011. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a gyerek felvilágosítása folyamatosan történik (már korábban is), mindig az ő szintjén. Nyílván egy 6 évesnek nem azt fogod mondani, hogy a bácsi bedugja a ....
2011. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ja, és az én anyukám akkoriban szülésznőnek tanult, én meg megnézegettem a szakkönyveit, és másnap elmeséltem a terhes óvónőmnek, hogy egy kis lyukon fog majd kibújni a babája a lába közül, amikor már elég nagy lesz :-D

szóval azért nem árt óvatosan

2011. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A biológiai részén már rég túl vagyunk, az aktuális kérdésekre az ő szintjén mindig válaszolok (menstruáció, szőrösödés, mellek stb.)van kistesó is. De most már konkrétan a szeretkezést kell elmondanom. Nem elégszik meg azzal, hogy ha a szülők nagyon szeretnének babát és összebújnak akkor lesz. Mert kérdez tovább. Elég csak összebújni? Nem, nem elég. Akkor????
2011. febr. 22. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!