Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljátok ezt?

Hogyan csináljátok ezt?

Figyelt kérdés

Szóval van egy nem annyira távooli, de közelinek se mondható rokonunk és a férje. Rendszeressen mikor hozzánk jönnek engem fikáznak. Van egy hugom akit imádnak stb. Őt minden apróbb ill. nagyobb dolgoknál felköszöntik. Pl.: amikor először jött meg neki kapott 30e forintot. Jó mondjuk én nem is akartam arra kapni, de nem ez a lényeg.

2 példa: Szülinapján 90e forint-na hát amikor nekem van a szülinapom még egy "boldog szülinapot"-se kapok tőlük.

3 példa: Ma kapott egy levelet névnapjára (nekem kb 1 héttel az övé előtt van) abban is mennyi pénz volt? Hát persze, hogy 50e.

Anyám meg ugye nem akar szólni nekik, mert ők nagyon-nagyon sértődőssek. Ez engem már nagyon rosszul érint. Persze nem az van, hogy irígykedem, de, hogy még névnapon vagy szülinapomon se tudnak felhívni, hogy mondjanak egy kis köszöntőt?


A kérdésem pedig az, hogy ti ha küldtök pénzt vagy mást egy olyan rokonhoz akinek 2 vagy több gyereke van akkor ti mellőzitek-e valamelyik gyereket?


2011. febr. 22. 10:50
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem ők a keresztszülei a tesódnak?

Amúgy tényleg bunkóság...

2011. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Erre nyilvánvalóan tudod a választ: nem, normális ember ilyet nem csinál, hogy megkülönbözteti a gyerekeket.


De sajnos vannak olyan emebrek is akik nem igazságosak, ez ellen nem lehet tenni, mert valóban furcsa lenne megmondani szerintem, ugyanis a felköszöntés az nem kötelesség hanem udvariasság, tuti úgy vennék mintha anyukád neked is pénzt akarna kicsikarni (lehet hogy így értelmeznék) vagy kkor nem adnának inkább a tesódnak sem.


Inkább ha én gyerekeimnél lenne ez akkor megbesyzélném a gyerekekkel hogy amit az egyik kap nagy összeget azt mindig elfelezik, mert a húgodnak is meg kell értenie hogy ez neked milyen szarul esik. Ha mindketten kapnátok akkor természetesen nem kellene felezni hanem mindenkié amit kapott de így hogy tesód jó kis pénzt kap rokonoktól te meg semmit, így ogazságos.

2011. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Nem, nem ők. Közük is alig van hozzánk. Tehát mamám tesójának a valakijük.
2011. febr. 22. 10:55
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Mi a húgommal mindig egyformán voltunk kezelve, ilyen téren is. Ha előfordult olyan, hogy valami jeles alkalomra csak az egyikünk kapott ajándékot, mi egymás között megoldottuk és megosztoztunk rajta. Most, hogy már felnőtt vagyok, próbálok én is odafigyelni, hogy ha tesókhoz megyünk, akkor minden gyereknek vigyünk valamit. Persze ha az egyiknek van szülinapja, akkor ő nagyobb ajándékot kap, de azért a tesó/tesók is kapnak valami apróságot (csoki, kisebb játék, könyv, stb.).
2011. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen számomra elképzelhetetlen.

A helyzet az, ha én lennék az anyukátok, akkor ezt úgy csinálnám, hogy leülnék veled és a tesóddal beszélni, és elmagyaráznám, elsősorban neki ezt a helyzetet, hogy ez mennyire nincs így rendben, és bizony az lenne, hogy amikor ő kap pénzt, akkor azt automatikusan megfelezném veled. Persze, ha netán fordított helyzet lépne fel, és te kapnál így valakitől, akkor te is megfeleznéd vele.


Ez nagyon rosszul eshet neked, és anyukád, vagy apukád dolga, hogy helyretegye a lelkiállapototokat, nem a rokonokat kell hibáztatni, ez nem az ő dolguk, lehet rájuk érte haragudni, de ez van.


A tesód lelki fejlődésének sem tesz jót az, ha kivételezve van vele, sőt, megkockáztatom, hogy hosszútávon neki ez többet árt, mint neked!!!!

2011. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, h. tényleg az amit az első írt? Hogy csak a tesódnak a rokona?? Mert én sem kapok a tesóm keresztszüleitől, meg ő sem az enyémektől. Jó, tény és való, h. nem ekkora összegekről van szó. De mindenki ismer mindenkit, meg jóban vagyunk, ennek ellenére nem kap se a tesóm se én az ellentétes keresztszülőktől. Ha meg nem erről van szó, akkor csak simán parasztok. Ne aggódj, vannak még ilyenek -.-
2011. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Anyád helyében én nem hagynám, hogy így különbséget tegyen "valami senkiházi" a két gyerekem között, küldhet bármennyit, nem ér annyit az egész.

Engem nem érdekel, mennyire sértődősek, garantáltan adnék nekik okot, hogy megsértődjenek egy életre. :((


Ettől függetlenül értem én, hogy azért nem szól, mert rengeteg pénzről szól a dolog.

Az lenne a "legtisztább", ha a tesód mondaná, hogy nem illik ezt így csinálni, hogy különbséget tesznek, miért haragudnak rád, és neki is rosszul jön ez ki a családban, hogy ő liebling, veled meg nem foglalkoznak.

Ami megint nem elvárható, mert akkor ő esik el egy csomó pénztől.


Azt viszont SEMMILYEN FORMÁBAN nem engedném egy vendégnek sem, hogy az egyik gyerekem "fikázza".

Úgy vágnám ki, mint a ...T!!!

Ezt neked sem kötelességed eltűrni, főleg ha okot sem adtál rá (erről ugye nem szól a fáma), biztos beszólnék neki, hogy a k.. anyját szidja, és bocs, hogy zavarod a vendégséget, hagyod őket nyugodtan szórakozni. Távozás előtt még köszönd meg a szüleidnek, hogy ők legalább kiálltak melletted, és nem tettek különbséget, és csapd rájuk az ajtót.


;D Ha megsértődnek, hát megsértődnek, legalább okuk lesz fikázni.

2011. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindketten egyformán vagytok a rokonaik, akkor én megbeszélném a szüleiddel, hogy beszéljenek velük. Ugyanezt el kell nekik magyarázni, akármilyen sértődősek. És ha azzal kezdik a beszélgetést, hogy "Légyszi ne adjatok a tesónak pénzt, mert ez nagyon rosszul adja ki magát"? Akkor is megsértődnek? Igaz megkockáztatjátok, hogy tényleg nem fog onnantól kapni a tesód sem, de jobb esetben észbe kapnak.
2011. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

100%, hogy nem ők. Ismerem és szeretem az ő kereszt szüleit. Amúgy egszer volt, hogy megfeleztük a énzt amit kapott és a hugom egyből szólt nekik(akiktől a pénzt kapta), hogy mi történt, ők idejöttek és jól lehurrogtak engem, hogy menniyre irígy vagyok. Szóval ez nem valami jó megoldás.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. febr. 22. 11:03
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát rohadt nagy bunkóság szerintem is, el is hiszem, hogy fel vagy háborodva én is fel lennék.

Sajnos lehet ilyenekkel találkozni az életben. Az én anyósom például különbséget tesz a gyerekei és az unokái között. Van kedvenc gyereke és kedvenc unokája aki jóval többet kap mint a többi szerintem ez is felháborító.

A "kedvenc" kapott 1,5 millát mert hogy házat tudjanak venni a másik kettő még tízezret se kapott. Ők örökölték a pénzt és abból adták nekik mondván hogy most tudnak nekik segíteni nekünk is kellene a pénz meg a másik testvérnek is és még volt képük azt mondani, hogy majd mi is kapunk ha eladják a családi házat dehát nem is hirdetik tulajdonképpen nem izgatja őket a dolog. Na erre én is pipa vagyok ám!

2011. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!