Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan dolog, amit megfogad...

Van olyan dolog, amit megfogadtatok, hogy ha egyszer szülők lesztek biztos másképp csináljátok, mint a ti szüleitek? Ha igen, mi volt az? Esetleg sikerül betartani?

Figyelt kérdés
Remélem értitek mire gondolok :)
2011. márc. 25. 21:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan értékeket kaptam meg kapok a szüleimtől,hogy pont így szeretném majd őket nevelni,ahogyan ők engem! Bár sajnos elég kevés közös programot tudunk mostanság csinálni (utazások,közös nagy ebédek),mivel mindenki nagyon sokat dolgozik nálunk,meg mi még tanulunk mellé az öcsémmel... de én pont ilyen szellemiségben,ilyen szeretettel akarom majd nevelni a srácaimat,ahogyan Ők ketten neveltek minket! :)

24/L

2011. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

azt szeretném, hogy majd nyugodt, kiegyensúlyozott családom legyen (ebben szerintem benne van minden). sajnos most nincs az, de még akár ez is változhat, igaz erre nem sok az esély.

21/F

2011. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
Az, hogy minden szombat estére adok neki pénzt bulizni.
2011. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Azt igen, hogy ha egyszer lesz gyerekem, SOHA nem fogom becsmérelni, ha hibázik, akkor a kijavításra fogok koncentrálni és nem azt mondani, hogy "ha így folytatod, akkor nem lesz ember belőled". És legfőképpen az ízlését nem akarnám befolyásolni.
2011. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: jó neked, hálás lehetsz:)

Én mindent máshogy csinálnék, mint ahogy velem tettékxD

A legnagyobb gond: a szüleim nagyon görcsös, gátlásos emberek, apámnak ráadásul kóros megfelelési kényszere van legtöbbször - mármint idegenek előtt -, és ezt mindig utáltam. Anyámmal rengeteget veszekedtek/veszekednek, ráadásul anyám mindig el volt nyomva, és ez nagyon kihatott ránk.

Szóóóval:D Ha egyszer lesz gyerekem, tuti, hogy magabiztosnak, nagyszájúnak fogom nevelni, azt akarom, hogy igazi, felelőtlen gyerek- és tinédzserkora legyen. Persze azért nem hagynám, hogy azt csináljon, amit csak akar, és ezek mellett ugyanolyan fontosnak tartom azt is, hogy felelősségteljes, objektív szemléletű, becsületes ember legyen. De annál nincs fontosabb a mai világban, hogy egy ember (még ha gyerek is) magabiztos legyen, meg tudja védeni magát, ha kell és ne féljen másoktól, ne legyenek komplexusai. Ezek a legfontosabb dolgok:) Ja, s még az is, hogy olyan kapcsolata legyen velem, hogy bármikor, bármilyen helyzetben, bármilyen kérdéssel nyugodtan merjen hozzám fordulni, segítséget kérni, szóval hogy megbízzon bennem 100%-ban.

2011. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni fogom felnőni, és nem az lesz az alapelvem, hogy 18 éves kora után mehet csak szórakozni, mert pl. akkor nekem már nem volt kivel, menni, nem szólok bele, hogy kivel barátkozik, amíg nincs jele annak, hogy veszélyes dolgot csinál. Nem szólok bele, hogy hogyan öltözködik, és ha megtehetem, mindig adok neki pénzt arra amire szeretné, nem kötném kizárólag születés- névnaphoz az új ruhát cipőt. Olyan zenét hallgathat amilyent akar, még ha nekem nem is tetszik. elfogadom olyannak amilyen, és nem a hibáit keresem, hanem ösztönzöm, méghozzá úgy, hogy ha valamit jól csinál megdicsérem, ha hibázik nem még jobban földbe döngölöm az önbizalmát, hanem biztatom, hogy minden sikerülhet amit akar, ha igazán akarja. Nagyjából ennyi.
2011. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hogy nem verem. Engem néha vertek, és minden alkalommal csak rosszabb volt a helyzet.
2011. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Igen van!Hogy mindig,minden körülmények között kiállok a gyermekemért,és soha de soha nem mondom az arcába,hogy Én nem vagyok Rá büszke!

A mai napig nem tudom elfelejteni,hogy anyám a kollegái előtt jelentette ki hangosan,hogy Ő nem lehet Rám büszke,mert Én nem lettem diplomás,míg a kollégák gyerekei azok lettek,és a szüleik ezzel vágtak föl mindehol!Még mindig nagyon fáj ha eszembe jut,pedig nem vagyok rosszabb ember mint mások.Anyám mindig számíthat rám,és Én bármit megtennék érte,míg Ő nem büszke Rám.Én ezt soha de soha nem mondanám a gyerekemnek,mert minden emberben van valami,amire a szülei büszkék lehetnek!

2011. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Megfogadtam hogy ha egyszer gyerekem lesz:

- soha sem fog részegen látni engem (apámnak sikerült ezt elérnie minden este kb. 8 éves koromban)

- nem fogok elmenekülni a problémák elől főleg nem piálással

- ha neadjisten elválnék az anyjától (amit szívből kívánok hogy ne történjen meg soha!), igyekezni fogok a helyzethez képest jó viszonyban lenni az ex-feleségemmel, nem fogom szidni se a gyerek előtt se soha semmikor, nem leszek azon hogy felhasználjam a gyerekünket ellene (ahogy engem sikerült felhasználniuk a szüleimnek egymás ellen), a gyereket pedig arra fogom tanítani hogy tisztelje az édesanyját (és nem csak azért hogy a gyerek előtt fényezzem magam a nagy "életbölcsességemmel")

- a gyerek soha nem fogja veszekedni látni a szüleit (én túl sokat láttam az enyéimet), ha gondunk van megbeszéljük négyszemközt, nem üzengetünk a gyerekünkkel

- törekedni fogok arra hogy meg legyen az a bizonyos családi légkör, és mindenekelőtt olyan nővel fogok családot alapítani akinek ez szintén fontos

- a lehető legjobb anyagi és nem anyagi körülmények között fog felnőni ami tőlünk tellik

- minden erőmmel azon leszek hogy büszke legyen ránk, a szüleire ahogy mi is büszkék leszünk rá (ez utóbbit éreztetni is fogjuk vele)

- és mindenekelőtt olyan nővel fogok gyermeket vállalni akit szeretek és aki viszontszeret (nem mások iránti megfelelésvágyból, és nem is azért mert "jaj mi lesz kifutunk az időből")


Hát ez nagyjából minden amit másképp fogok csinálni mint a szüleim.

2011. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Megfogadtam, hogy nem leszek vele olyan kedves és jó anyuka, mint amilyen anyu volt velem, nehogy ő is annyira szeressen, mint én anyut, mert ha esetleg én is idejekorán itt hagyom, akkor azt az érzést nem kívánom a gyermekemnek, amit én átéltem, mikor anyu meghalt. Azóta eltelt 3 év és kicsit átértékelődtek bennem a dolgok. A gyerekemnek is meg kell kapnia ugyanazt a szeretetet, amit annak idején én kaptam, anélkül ugyanis egy csodálatos érzéssel szegényebb lenne. Ezek után pedig csak reménykedhetek, hogy jó sokáig fogok élni :)
2011. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!