Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen magyaros ajándékot...

Milyen magyaros ajándékot vihetnék a barátaimnak?

Figyelt kérdés

Izraelbe utazunk a férjemmel, egy ottani barátom szülei nagyon sokat segítenek/segítettek (pl. az utazás szervezésében is). Nekik szeretnék egy magyaros ajándékcsomagot összeállítani.

Nehezítés, hogy a vallásuk miatt a tipikus magyar élelmiszerek nagy része kiesik. (Disznóhús, nem kóser borok, stb)

Jártak már itt, a barátom (fiúk) itt tanul. Ezért valami olyat szeretnék, amibe nem botolhattak bele, amikor a fővárosban sétálgattak.


Az apa dohányzik, még ezzel kapcsolatban is gondolkoztam ajándékon (hamutartó, öngyújtó..?)

Előre is köszönöm a tippeket!


2011. febr. 23. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Fűszerpaprikát.
2011. febr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem kell feltétlenül a szokásos pirospaprika-bikavér-miskakancsó jellegű ajándékban gondolkodni, hiszen még nagyon sok olyan dolog van, ami kimondottan magyar, de nem ilyen dolgok. Pl. Rubik-kocka? :) Az egy echte magyar cucc, és külföldön is tudni szokták, hogy magyar (már akit érdekel a dolog). Ez máris egy ajándék. Most több nem jut eszembe, de én ilyen területen gondolkodnék inkább.
2011. febr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van pl. kóser Tokaji bor. De láttam már kóser pálinkát is.

Vannak hamutartók, öngyújtók magyar címerrel, magyaros motívumokkal.

Hollóhózi, Herendi, Zsolnai porcelánok.

Kalocsai, matyó hímzések.

Libamáj (ha kivihető), de ebből is kóser kell.

Vehetsz aggteleki, jósvafői cseppkövet.

Hollókőn van egy különleges fafaragó.

Per pill. ennyi jutott eszembe.

2011. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
A Rubik kocka jó ötlet. Mellé állíthatsz össze ajándékcsomagot, tipikus magyar dolgokból, Boci csoki, Szerencsi csoki, túrórudi, pirospaprika, akác méz,pannónia sajt, Pick szalámi, alkohol ugyan de egy kicsi üveg Unicum, stb
2011. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó: a pannónia sajt, Pick szalámi kiesik, mert az elsö 100 %-ig nem kóser, a második meg eléggé disznóból készült.


Pirospaprikát semmiképpen nem ajánlom, mert az már Európában is meg Izraelben is sokkaljibb kinöségben kapható, mint a magyar boltokban.


Ezen kivül az ilyen sablonos dolgokból már biztos elegük van, mert mindenki ilyeneket visz.


Egy herendi vagy zsolnai porcelánból készült hamutartó vagy egyéb disztárgy, egy eredeti népmüvészete himzett teritö (NEM kalocsai, mert az mindenhol van, és elég lejáratott, ezen kivül a legtöbbnek semmi köze az eredeti népmüvészethez) sokkal jobb és egyénibb.

2011. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én angoloknak egy vacak fából faragott gémeskutat vittem (egy csomó értékes ajándék, pl. hímzett terítő stb. között). A gémeskútnak örültek a legjobban. :)
2011. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Egy Magyarországról vagy a városdoról szóló albumot. Mindenhol és sokféle nyelven kapható.
2011. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A paprika jó ötlet, mert utólag ugrott be, hogy a fiúkkal már vitettek haza (állítólag az ottani nagyon rossz minőségű). Még mondtam is neki, hogy segítek igazi magyart találni, mert a boltit sokszor keverik külföldivel.


Kóser bor is nagyszerű ötlet!

Herendi hamutartó, gémeskút is.

A könyvön gondolkoztam, a fővárost ismerik, jártak itt, inkább vidéki tájakat bemutató könyvet keresek.


Közben a neten is turkáltam, meglepő felfedezést tettem: létezik kóser Pick szalámi! Gondolom a disznót kicserélték más állatra, a fűszerezés maradt.

Pálinka is jó ötlet, bár nem tudom, hogy a bor mellett felengednék-e a repülőre.

2011. febr. 23. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!