Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen keresztnevre mondjatok,...

Milyen keresztnevre mondjatok, hogy kulonleges?

Figyelt kérdés
Illetve szamit az, hogy hany masik ember viseli meg a vilagon ugyanazt a nevet (itt a gyakorisagi tenyezore gondolok), ha egyszer ugysincs olyan nev, amit senki masnak nem adtak meg?
2011. febr. 23. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem számít. És soha nem adnám a Melinda vagy Mónika nevet a lányomnak (ezekre érkezett kérdés a fórumban).

Ha valami ritka az különlegesebb és nem szeretnék olyan nevet a gyerekemnek, amit az osztályban már ketten viselnek.

2011. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Peldat is tudnatok mondani? Mert azt konnyu mondani, hogy kulonleges nevet akarsz adni, de talalni mar nehezebb. Es egyebkent nem lehet, hogy ami x embernek kulonleges, masnak nem az? Neked pl. az Izabella kulonleges nev lehet (most ez csak pelda), de masnak meg a Monika a kulonleges, mert mas meg abban lat valamit, amit te nem. Es honnan tudjuk azt, hogy kibol hany lesz az osztalyban? Pl. eletemben nem volt Georgina nevu ismerosom, egyetemen meg hirtelen lett 5 Georgina nevu evfolyamtarsam.
2011. febr. 23. 22:35
 3/13 anonim ***** válasza:

Példa:

Milla,Minka,Mirana,Lorella,Véda,és még számtalan név van,ami számomra különleges névnek számít.

2011. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én megkülönböztetem a különleges, a különlegeskedő, és az "úri proli" neveket. "Úri proli" név számomra az, ami általában egy jól ismert külföldi (manapság amerikai) név, angol nyelvterületen nagyon gyakori, és némelyek itthon azt hiszik, hogy ez különleges, pedig nem igazán. Pláne eléggé nevetségesen néznek ki ezek a nevek úgy, hogy a szabályok szerint magyar fonetikával kell őket írni (pl. Dzsasztin).


Különlegeskedőnek azokat a neveket tartom, amik ritkák ugyan, de emellett úlbonyolítottak, olyan eliteskedő hangzásuk van, és csak azért kapta a gyerek, mert milyen egyedi, milyen ritka, esetleg mert előkelően hangzik. Pl. ilyen a Skolasztika, Immakuláta, vagy még ide tudnám sorolni azokat az "ősmagyar" neveket is, amik már egyáltalán nem passzolnak a mai magyar nyelvbe, és általában nagyon nyakatekerten hangzanak, pl. Csödömér, Magambál, stb.


És akkor vannak még a számomra különleges nevek: amik valóban úgy hangzanak, mint egy utónév, nem úgy, mint egy gyógyszer neve, nem úgy, mint egy városnév, nem úgy, mint egy növény vagy betegség vagy szerv latin neve. Különlegesnek attól különleges, hogy ritka, nem túl gyakran használt név. De ez nem jelenti azt, hogy olyan név, amire mindenki eltátja a száját, mert még nem is hallott róla. Pl. az egyik kedvenc ilyen nevem a Pongrác, ezt mindenki ismeri, mégis elég ritkán szerepel mint utónév. Nekem nagyon tetszik. Vagy pl. ilyen még számomra a Polett név is, persze tudom, hogy ez külföldi, de valamennyire már nálunk is meghonosodott, igaz, egyáltalán nem gyakori név, de jelen van már az országban régóta.


Ja, és persze vannak ezeken kívül a hétköznapi nevek (mint pl. a sajátom is), mint a Tamás, Katalin, Rita, Balázs, Bence, stb. amik ilyen teljesen elfogadott, mindenki által ismert, sokak által választott és viselt utónevek.

2011. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ami szerintem ritka, különleges, szép női név: Marietta, Liliána, Heidi. Egyszer olvastam valami cikket férfi nevekről és abban volt: Zoárd.

Tehát attól különleges, hogy ritka, nem magyar, amiket általában használunk, és kellemes és tiszta hangzása van és egy picit szokatlan nekünk. Pl a Zoárd az olyan férfias, hercegi név :)

2011. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy pl. a Mónika kinek lehet különleges, egyesek tarthatják szépnek de különlegesnek biztosan nem. Szerintem.
2011. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Milla,Minka,Mirana,Lorella,Véda,és még számtalan név van,ami számomra különleges névnek számít.


Nekem pl. ezek kozul egyik sem tetszik - nem rosszbol. Ertem, hogy neked tetszik, de ahhoz, hogy egy nevet kulonlegesnek tarts, nem kell az is, hogy tetszen neked, hogy esetleg adni akard a gyerekednek?

2011. febr. 23. 23:27
 8/13 A kérdező kommentje:

"Én nem tudom, hogy pl. a Mónika kinek lehet különleges, egyesek tarthatják szépnek de különlegesnek biztosan nem. Szerintem."


Nem mindenkinek az a kulonleges, ami neki tetszik?

2011. febr. 23. 23:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem attól még, hogy nem tetszik egy név, elismerhetem, hogy különleges. Mint pl. az előbb említett Véda. Nem tetszik kimondottan, de különlegesnek mondanám.

És fordítva is igaz. Nekem a fiam Krisztián, ami szerintem egy nagyon szép név, de egy percig sem gondolom, hogy különleges, sőt, egyáltalán nem az, de ettől még ez a név tetszett a legjobban.

2011. febr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Bianka és a Sebestyén tetszik. :)
2011. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!