Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hos babának adhatok vacsira...

11 hos babának adhatok vacsira fött durum tésztát tejföllel? Más: ha borsófözeléket csinálok még mindig paszirozzam át neki v. már ugy csináljam mint magunknak (persze tej nélkül)?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen idősen már normális tésztát adtam neki. Tsárgát 8 ótol kapott, tejfölt 10-től, tfehérjét 1 évtől. A borsót meg sose passzíroztam neki.
2011. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én borsót 10 hótól adtam a miénkből turmixolva, tej nélkül. nem volt gondja vele.

durumtésztát 8 hótól eszik. tejfölt viszont még most sem merek ani, mert ő érzékeny a tejes ételekre. most 1év+1 hós. (védőnőm tanácsára tej, tejföl, tejszín csak 2 év után lesz étrenden.)


tésztát paradicsomosan készítek neki, avgy saját meggylekvárral, vagy grízes tésztának.

2011. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek mehetnek. Lányaim már "rendes tésztát" is ettek ilyen korban. (Tejfölt sajnos nem, mert tejallergiásak voltak, de ha nincs gond ezzel, akkor mehet)


Zöldborsó:

második lányom kedvenc foglalatossága 9,5 hónaposan az volt, hogy a főtt borsó szemeket "bevadászta" az asztalról. :o)

2011. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tejfol mehet mar 11 honaposan, nekunk 10 honapos kort mondott a vedono. Termeszetesen, ha van tejallergias a csaladban, akkor meggondolando, hogy kesobbre tolni a dolgot.

A bosot probald meg eloszor paszirozas nelkul egy keves adaggal, aztan majd ugyis meglatod, hogy megy-e. Azt mondjak, hogy a hejatol fajhat a poci, puffadhat. Ezert adj eloszor keveset. Nalunk egyiknekl sem okozott panaszt, kb. ilyen idosen adtam nekik.

2011. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bár nekem egy évesem lesz holnapután, de köszia tippet. múlt héten kostólta a tejfölt, nem volt gond. én eddig durumtésztát adtam neki és csak pl. a húslevesből egy kevés tésztát.
2011. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne adj tejfölt neki, inkább tegyél tá reszelt sajtot, husit, paradicsomot, petrezselyemzöldet/oregánót, kis olajat és picike sót. Az enyém imádja ezt a "bolognait".

A borsót még passzírozd, úgy nem biztos fújja fel a hasát, ráérsz még 2 hónap után egészben adni neki.

2011. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!