Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfi 63 a nő 40 és írnak...

A férfi 63 a nő 40 és írnak egy általános házassági szerződést ha a hapsi meghal akkor a nő a haszonélvező nem? Mert feleség volt. Tehát a gyerekei integethetnek az ingatlannak meg a többinek egészen addig míg a nő fel nem dobja a talpát.

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a haszonélvezet csak használati jog. mit irtak pontosan a szerződésben?
2011. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Az attól függ, hogy mit írnak bele.
2011. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, mert házassági szerződést írnak, nem biztos, hogy a nő a haszonélvező, attól függ, mi van a szerződésben. A feleség önmagában nem egyenlő a haszonélvezettel. És ha ő "csak" a feleség, akkor a gyerekeké lesz a ház, mivel nem a házastárs örököl, hanem a gyerekek.
2011. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
de ha a szerződésben a feleségre hagyja az ingatlanokat ti csak kötelesrészt kérhettek 50%. volt ilyen családban
2011. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell ahoz külön szerzödés hogy ő legyen a haszonélvező a törvény ezt alapból biztositja hogy az özvegyet ne lehesen utcára tenni a gyerekek tulajdon joga nem vész el, csak várni kell. Sajna tény hogy 20-30 évet várhatnak.
2011. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
de itt több ingatlanról van szó ha jól értem.alapból csak a közösen lakott ingatlanra jár a haszonélvezet.de ha szerződés van sanszos hogy hagy rá plusszban valamit.
2011. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
A gyerekek kérhetik a köteles részt az örökségből.
2011. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, attól függ, mit írnak bele a szerződésbe. Ha ezt, akkor ez lesz. Végrendeletben is lehetne szabályozni, ha többlet jogokat akar a férfi a feleségének. Ha a szokásosnál kevesebb jogot, részt akar kikötni, akkor szokás a házassági szerződés. A köteles részből kizárni nem lehet senkit, arról csak lemondani lehet, önként. (Én pl. így tettem...)


Ui.: Az "a nő fel nem dobja a talpát" részlet rögtön elárulja, hogy melyik oldali a kérdés, és a kérdező mit gondol a másik félről. Ha ennyire utáljátok apukát, nem tisztelitek a döntését, én meggondolnám, hogy miért akartok tőle bármit kapni? Ilyen alapon akár ki is tagadhatna az örökségből. Az is az Ő döntése lenne. Felnőtt ember, szabadon dönthet, még ha ez nektek fáj is. Egyébként pedig köthet egyösszegű, nagy értékű életbiztosítást, aminek a kedvezményezettje is lehetne a felesége, és szerintem vannak még egyéb módjai is, hogy teljesen kizárjon az örökségből. Tehát ehhez is viszonyíthattok, így legalább kaptok örökséget, ha később is.

2011. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pont attól tartok, hogy a nő az 2 évvel időseb csak tőlem, és az ingatlant ill telket meg a többit élete végéig használja és ezekből én az életem folyamán semmit nem látok.Pedig munkában, lemondásban stb...én is kivettem a részemet ezeknek a megteremtésében.Én átlátok a szitán apámmal ellentétben aki perpillanat rózsaszin felhőkben úszkál.A nőnek van egy fia meg egy lakása stb...A nő már most biztosította a gyerekének (17) a boldogulását, mivel neki már van hol lakni élete végéig.Értitek hogy mi a gondom?Ezek után legyek kedves a nővel?Mióta együtt van ezzel a nővel az apám, még az unokáira sem volt kíváncsi!Addig amíg az előző, korban is hozzáillő, ráadásul kedves barátnője volt heti szinten 3x mentünk, jöttek hozzánk.Az rendben van, hogy felnőtt és azt csinál amit akar, de ilyen korban már nem a fiatal bankkártya szopó cafkákra kéne összpontosítani, hanem például a nagypapa szerepet kéne gyakorolni.Pont úgy, ahogyan 14 évesen sem alapítunk családot hanem tanulunk, próbálunk szót fogadni a szüleinknek és élvezzük a gyerekkort.
2011. febr. 24. 13:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a nőnek van saját lakása nem kell neki apudé beszélj egy ügyvéddel az özvegy akkor kap haszonélvezetett ha nincs hová menni. Próbálj apukádal nem összeveszni finoman célozgasrá hogy a nönek van lakása, ajáld föl hogy segitesz nála takaritani...
2011. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!