Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tegyek, hogy ne ébredjek...

Mi tegyek, hogy ne ébredjek fel a férjemre?

Figyelt kérdés

Sajnos egy alapvetően eltérő tulajdonságunk van: és nehezen alszom el, felszínesen alszom, könnyen felébredek, de csendben, szinte mozdulatlanul.

Ő gyorsan elalszik, nehezen ébred fel zajokra és rettenetesen horkol.


Egyik problémám a horkolás. Nem akarom bántani, mert nem direkt teszi, de már zombi vagyok a kialvatlanságtól. Néha megsajnál és a másik szobában alszik, akkor ki tudom pihenni magam, de rendszert nem szeretnék csinálni belőle.


A másik az, hogy össze-vissza kelünk, ritkán kell azonos időpontban kelnünk. Ő nem ébred fel a reggeli készülődésemre, én viszont igen az övére. Nem zajong, de már a léptekre, ajtónyitogatásra is felébredek és nem tudok visszaaludni.


Gyerekkoromban is rossz alvó voltam, sajnos alkati sajátosság. Orvosnál jártam már, mondta, hogy orvosi szempontból normális, esetleg fárasszam le magam. De ez se segít, ugyanúgy felébredek, nem tudok visszaaludni és még inkább mosott kaka vagyok másnap.


A reggeli neszezés még so-so, max a tervezettnél korábban kelek, de az éjjeli horkolást már nem bírom fizikailag. Délben már szédülök, annyira álmos vagyok.


VAn ezzel így más is? TAláltatok megoldást?


2011. febr. 24. 23:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

szerezz be egy füldugót, állitólag nagyon jó. azthiszem patikában is lehet kapni.

horkolásgátló tapaszt próbáltátok? lehet beválna.

2011. febr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Én is úgy vagyok vele, ha egyszer felébredek, nem igazán tudok visszaaludni, akármilyen fáradt vagyok. Gyógyszertárban vettem füldugót, az bevált. Eleinte kényelmetlen volt, hogy van valami a fülemben, de egy idő után megszoktam.
2011. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A horkolásra mindent próbáltunk. Bármivel, bármilyen testhelyzetben horkol. Bizonyos alvásfázishoz kötődik (sajnos volt szerencsém nem egyszer ébren végigasszisztálni), mélyalvásban csendben van. Néhány ébren töltött éjszakán már nagyon unatkoztam és a neten keresgéltem anyagot, közben "vizsgáltam" a REM fázisokat, volt rá időm....

Ha iszik vagy légúti betegsége van, még rosszabb (másodiknál dugul az orra).


Külföldön létezik lágy szájpad műtét, ahol elektromossággal nekrotizálják a szájpad egy részét, így megszűnik a "rezonálás". Itthon nem végzik sajnos, pedig nem veszélyes és helyi érzéstelenítéssel is megy. Orrsövénye rendben van.

A manduláját ki akarják venni, mert gyulladásban van, az orvos mondta, hogy esetleg mellékhatása lehet a horkolás elmaradása.

A mandulaműtét "kapóra jönne", mert komolyabb műtétnek nem tenném ki csak emiatt.


Őt is zavarja és győz bocsánatot kérni, de hát szegény nem tehet róla :(

2011. febr. 24. 23:26
 4/22 A kérdező kommentje:

Füldugót próbáltam, ott én vagyok a gyenge láncszem: csak tévére vagy rádióra tudok elaludni. Füldugóval meg a teljes csend miatt néztem a plafont egész éjjel.

Altató segít, de nem szeretnék rászokni, így azzal csak havonta "lepem meg magam" egy-egy alkalommal.

2011. febr. 24. 23:27
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

3M munkavédelmi füldugó!


[link]


Én nem tudnék élni nélküle, mert a ház előtt van egy buszmegálló 3 hézzal mellettem meg egy templom.


Ha nem a busz csörög zörög, akkor a templom harangozik.


Én mindíg ebben alszom, és felőle ég-föld összeszakadhat!


Munkaruha boltokban lehet kapni.

2011. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha meg az is zavar, hogy más időpontokban keltek, akkor aludjatok külön szobában.
2011. febr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Akkor szerintem marad a különalvás. Ez mindkettőtöknek jó: a férjednek nem lesz lelkiismeret furdalása, te pedig kipihened magad.
2011. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

Ja a másik meg az, hogy hanyatt fekve nem lehet aludni...


Nekem mindíg rémálmaim vannak, szerintem az agyi keringés miatt, ha hanyatt fekszem.


Oldalt fordulva próbáld mindíg, vagy hasonfekve, és ha sehogy sem megy akkor igyál egy jó sört, a szesz is segít elaludni vagy a langyos puding.

2011. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az off-ért, de Ti, akik füldugóval alszatok, hogy halljátok meg reggel az ébresztőt?
2011. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Aludjatok külön, legalább akkor amikor már nagyon fáradt vagy. Nincs abban semmi szégyen, meg furcsa.
2011. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!